Vyzkoušejte infrasaunu, která vás za každého počasí zahřeje na těle i na duši. Odpočiňte si v sauně, kdykoli budete chtít. Klidně i v malém bytě. Nemusíte na nic čekat. Infrasauna je připravená za pár minut. Všechny modely jsou navíc vyrobené z ušlechtilého dřeva kanadského jedlovce, který má výborné tepelně-izolační vlastnosti. Dbáme také na design, takže se nemusíte bát, že infrasauna nezapadne do vaší domácnosti. Naopak. Stane se ozdobou interiéru.

     

 

Jde o moderní alternativu klasické finské nebo vlhké ruské sauny. Pracuje ale na jiném principu. Karbonový nebo keramický zářič vytváří infračervené paprsky, které prohřejí celý prostor sauny. Tento způsob vyhřívání je jednoduchý na ovládání a sauna je rychle připravená k použití. Nemusíte ji tedy dlouze předehřívat – stačí jen pár minut. Teplo si užijete bez čekání, a to za méně než 5 korun za jeden saunovací cyklus.

 

Infrasauny jsou nejen bezpečné, ale navíc prospívají vašemu zdraví. Infračervené záření je totiž důležité pro veškerý život na zemi a obklopuje nás každý den. Nejlépe ho pocítíme za chladných dní, kdy je nám na sluníčku příjemně teplo. Za tento pocit mohou právě infračervené paprsky. Nepleťme si je tedy s ultrafialovým zářením, které je naopak škodlivé. Tato technologie je natolik spolehlivá, že ji používají i lékaři v nemocnicích, když se snaží udržet v teple předčasně narozené děti. Inkubátory totiž fungují na stejném principu.

 

Infrasauna cíleně prohřívá lidské tělo až do hloubky 4 cm. Díky tomu stimuluje pocení, při kterém se spolu s potem vyplavují nežádoucí látky. Prokrví se jak samotná kůže, tak i pohybové ústrojí a další orgány, což přirozeně podporuje látkovou výměnu. Celý organismus se důkladně očistí a obnoví. Pocítíte příval energie. Odejde únava a stres a budete se cítit lépe i po psychické stránce.

Saunu si můžete dopřávat klidně každý den. Také délka saunování záleží jen na vašem pocitu. Běžně se doporučuje zhruba 20–40 minut při teplotách 50–60 °C. A jak přesně vám pobyt v sauně pomůže?

Infrasauna hraje roli jak při prevenci a posilování imunity, tak také při léčbě chorob a rehabilitaci.

Prospívá astmatikům, alergikům, kardiakům a lidem, kteří trpí problémy s krevním tlakem. Infrasaunu mohou tedy používat i ti, kterým lékař zakázal klasické saunování.

Napomáhá při léčbě revmatismu, artritidy, akné, ekzémů, insomnie, onemocnění uší i bolestí v krku.

Zlepšuje prokrvení kůže, což je podmínkou pro její krásný vzhled. Prohřívá tkáň do hloubky a tímusnadňuje odstranění celulitidy.

Čistí kůži do hloubky, zbavuje ji nečistot a odumřelých kožních buněk. Zanechává pokožku měkkou a hebkou.

Pomáhá hojit otevřené rány a zmenšuje jizvy.

 

Jednoduše kamkoli. Všechno, co potřebujete je prostor jen o něco málo větší než 1 m2. Infrasaunu tedy můžete postavit do koupelny, chodby, podkroví, ale také třeba do ložnice. Výborně se hodí jak do rodinného domu nebo chaty, tak i do bytu.

V naší nabídce najdete pouze elegantní a přitom decentní modely, které snadno zapadnou do vaší domácnosti. Nemusíte se bát, že sauna bude působit jako nevzhledná krabice. Naopak. Moderní infrasauny jsou ozdobou bytu. Některé mají trojúhelníkový půdorys a s místností o to víc splynou, jiné kralují prostoru s obdélníkovou základnou.

Všechny modely jsou vyrobeny z ušlechtilého a trvanlivého dřeva jedlovce kanadského nebo z kvalitního cedru.  Díky pečlivému výběru a zpracování použité dřevo nemá žádné suky a neobsahuje smůlu. Výjimečnost designu infrasauny doplní také celoskleněné dveře z bezpečnostního tvrzeného skla o síle 5 mm.

 

Infrasaunu zvládnete sestavit úplně sami. Není to nic složitého. Nemusíte bourat ani upravovat interiér domu nebo bytu. Ve dvou lidech ji zprovozníte za 35 až 40 minut a tělo si můžete prohřát ihned. Nepotřebujete žádný přívod ani odtok vody a dokonce ani speciální přípojku se silným samostatným jističem. Stačí jen infrasaunu zapojit do běžné 230V zásuvky. Příkon našich infrasaun se pohybuje od 1,15 do 2,1 kW.

 

Keramické zářiče pracují s teplotou 250–300 °C. Jsou proto chráněny speciální ochranou mříží. Jejich start je velmi rychlý. Není proto potřeba velkého počtu zářičů v infrasauně. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší a životnost je 8 000 provozních hodin. Při saunování 3x týdně po 45 minutách vydrží až 60 let.

Karbonové zářiče jsou tvořeny tenkými karbonovými pásy, které vyvinou teplotu 70–170 °C. Nahřívají se pomaleji, mají ale delší životnost. U těchto topidel je rozložení infračervených paprsků rovnoměrnější a efektivnější. Životnost karbonového zářiče je 12 000 provozních hodin. Pokud budete saunu navštěvovat 3x týdně na 45 minut, vydrží až 90 let.