POSTAVTE SI VÁNOČNÍ BETLÉM

a vyhrajte vánoční stromek

Wave Sitting

Postavte si doma svůj vlastní originální betlém

Pošlete jeho fotografii do 6. 12. a vyhrajte jeden ze 3 vánočních stromků.

Vybarvený betlém

Vaší fantazii a šikovnosti se meze nekladou! Vytvořte a vybarvěte si podle svého betlém (přesný návod najdete níže). Tento betlém můžete případně ještě doplnit o další dekorace, které máte doma, můžete ho umístit do nějakého zajímavého prostředí, či ho vyzdobit barevnými světýlky… výsledná podoba betlému skutečně závisí jen na Vás!

Až budete se svým dílkem hotovi, vyfoťte ho a pošlete fotografii na náš facebook nebo na e-mailovou adresu soutez@mountfield.cz. Nejen, že se tak s ostatními podělíte o podobu svého betlému, ale budete také moci vyhrát vánoční stromek: odborná porota totiž odmění vánočními stromky autory tří nejhezčích a nejoriginálnějších betlémů!

Základ pro stavbu betlému lze získat dvěma způsoby: buď si ho můžete vytisknout přímo z této webové stránky nebo ho naleznete na krabici se zbožím, které jste si u nás objednali. V obou případech platí, že nepotřebujete nic víc než nůžky, pastelky/fixy a lepidlo. V případě betlému, vytištěného z této webové stránky, budete potřebovat ještě papírový karton na podlepení jednotlivých stránek.

Jednoduchý návod na stavbu betlému:

  • Vybarvěte si betlém i s figurkami.
  • Jednotlivé stránky betlému podlepte kartonem o tloušťce alespoň 3 mm.
  • Vystřihněte postavičky včetně podpěrných obdélníků. Výřezy na obdélnících a hlavním motivu prostřihněte na tloušťku podkladového kartonu. Nejprve je lepší výřezy udělat užší a podle stability betlému postupně rozšířit.
  • Vsuňte boční díly do levé a pravé strany hlavního motivu. Totéž udělejte i s postavičkami.
Tři králové