Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)

Bubnová sekačka BDR 581SL BELLA

48 hodnocení
Kód: 1SEK3015
4.3
48
48
Záběr [cm]
64
Výkon [kW]
max. 3,0 kW
Více
Trvale nedostupný produkt
Je nám líto, ale prodej skončil.
Níže uvádíme náhrady za tento produkt.
K produktu můžete potřebovat
Příslušenství Návody

Aktuální náhrady pro Bubnová sekačka BDR 581SL BELLA

Technické parametry
Záběr [cm] 64
Výkon [kW] max. 3,0 kW
Motor Hondy
Typ motoru GCV 160
Ventilový rozvod motoru OHC
Objem motoru [cm3] 160
Výška sečení [cm] max. cca 3,5
Hmotnost [kg] 59
Pojezd ano
Regulace rychlosti pojezdu -
Počet nožů [ks] 4
Výškově nastavitelná horní rukojeť ano
Záruka 7 let
Katalogové číslo
1SEK3015 1SEK3015
Celé parametry

Bubnová sekačka Bella je výkonný stroj určený k likvidaci i extrémně vysokých porostů, a to až do výšky až 150 cm. Díky vybavení a vysokému výkonu nalezne uplatnění i v těch nejnáročnějších podmínkách, jako jsou například horské a podhorské polohy. Je vhodná jak pro sečení běžných trávníků, tak i pro likvidaci neudržovaných porostů, křovin a drobných náletových dřevin. Sekačka vyniká skvělou ovladatelností a velmi flexibilním nastavením řídítek dle potřeb obsluhy.
 

Podvozek, pojezd a žací ústrojí:
Konstrukce vychází z osvědčené koncepce odděleného ovládání sečení a pojezdu samostatnými pákami. Výhodou nezávislého ovládání je možnost delších nepracovních přejezdů bez zapnutého žacího bubnu. Žací buben, kotouč a vysoký naváděcí kryt je použitý z osvědčeného modelu Perla. Použitím delších žacích nožů byl však záběr zvětšen z 58 na 64 cm. Pojezdová kola, vybavená volnoběžkami pro snadnou manipulaci, jsou opatřena šípovým vzorem a krytem os pro zamezení namotávání trávy při sečení.

Nová konstrukce řídítek:
Bubnová sekačka Bella je jako jediný model vybavená unikátní konstrukcí řidítek a ovládacích prvků, které umožňují snadné a intuitivní ovládání, velmi jednoduché složení sekačky a převoz v kufru i malého osobního auta (Škoda Favorit a výše). Řídítka jsou stavitelná jak výškově tak i stranově - posun řídítek vlevo nebo vpravo umožňuje např. snadné sekání u plotů a jiných překážek bez hrozby zachycení. Sklopením řídítek vpřed nad motor a následným zajištěním jejich polohy jsou rozměry stroje minimalizovány pro snadný převoz.

Ovládací prvky:
Nová konstrukce řídítek zásadně ovlivnila i umístění ovládacích pák, které se nacházejí ve směru jízdy stroje, čímž došlo k zlepšení ergonomie a jistějšímu držení sekačky i po delší době sečení. Pojezd a spouštění sečení jsou ovládány 2 samostatnými pákami. Obě páky je navíc možné během práce stisknout sklopením hrazdičky (viz. obr.), což umožňuje další varianty úchopu a výrazně zvyšuje ovládací komfort.

TEST BUBNOVÝCH SEKAČEK

Bubnová sekačka BDR 581SL Bella prošla nezávislým spotřebitelským testem společnosti iTEST. V tomto testu získala hodnocení VÍTĚZ TESTU.

HODNOCENÍ iTESTU (převzato z www.itest.cz)

Stroj byl prodejcem zprovozněn, předveden. Model si jako jediný v testu bez problému poradil s velmi náročným sekáním déle neudržované louky s trávou vysokou 160 cm, s podrosty, plevelem a nepříliš rovným terénem. I zde byla práce plynulá, kotouč nezastavoval a tráva se nenamotávala. Pro žací kotouč a pojezd jsou určeny samostatné páky, ale při delší práci je možné pro pohodlnější držení použít sdruženou hrazdu. Spouštění žacího kotouče je bezproblémové a není nutné dbát na citlivé zacházení se spínací pákou. Práce byla pohodlná i díky možnosti jednoduchého nastavení řídítek. To je možné jednak výškově, dle postavy obsluhy, ale i stranově, když je zapotřebí sekat například u plotu. Velmi rychlé je i překlopení řídítek do transportní polohy. Kola jsou vybavena volnoběžkou pro snazší otáčení. Motor startuje bez problémů studený i zahřátý. Papírový vzduchový filtr s molitanovým předfiltrem je dostupný bez použití nářadí.

Výhody: dobře seká i přerostlou trávu s podrosty,výkonný motor se snadným startováním robustní konstrukce s dostatečnou tuhostí rámu i řidítek, volnoběžky v kolech, litinová převodovka celoplošný plaz,dlouhá záruka

Nevýhody: menší průměr pojezdových kol
Celkové hodnocení: VÍTĚZ TESTU

 

Zobrazit celý popis

Příslušenství

Hodnocení zákazníků (48)

4,3
Abychom zajistili férové hodnocení našich výrobků, mohou se k nim vyjádřit pouze zákazníci, kteří je vlastní.
Helena 5. 10. 2017
Spokojenost - splnila očekávání
  • Výborný pojezd, zvládne velkou plochu
  • Chybí sběrač
Jan 28. 4. 2017
Zatím mě plní moje očekávání s čím jsem ji kupoval. Lze měnit rychlost jízdy, akorát po vypnutí má snahu ještě pracovat.
František 27. 4. 2017
Zatím spokojen výkonem a snadnou obsluhou
Načíst další recenze

Dotazy (0)

K tomuto produktu ještě nikdo nenapsal žádný dotaz.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací