Dřevěné brikety 10kg

71 hodnocení
Kód: 2KAZ0139
4.7
71
71
Doprodej
Trvale nedostupný produkt
Je nám líto, ale prodej skončil.
Níže uvádíme náhrady za tento produkt.

Doporučuje

93%
zákazníků
5 hvězdiček
75 %
4 hvězdičky
18 %
3 hvězdičky
7 %
2 hvězdičky
0 %
1 hvězdička
0 %
Technické parametry
Hmotnost [kg] 2
Výhřevnost [MJ/kg] 18,7
Zbytková vlhkost [%] 10
Popelnatost [%] 1
Doba hoření [hod.] 4 - 6
Délka [cm] 25 - 28
Průměr [cm] cca 9
Záruka 2 roky
Katalogové číslo 2KAZ0139
2KAZ0139
Celé parametry

Dřevěné brikety je možno použít prakticky ve všech druzích topidel, hodí se pro kotle na dřevo i uhlí, otevřené krby a krbové vložky, v neposlední řadě pak pro kachlová kamna. Bezkonkurenčně nejvyšší výhřevnosti pak dosáhnete, když spalujete dřevěné brikety v kotli na dřevoplyn. Tento jev je způsobem velmi nízkou vlhkostí lisovaných dřevěných pilin, a tudíž jejich vysokou výhřevností, která je vyšší než u běžného palivového dřeva.

Brikety jsou válcového tvaru - průměr ± 9 cm, délka ± 27 cm. Brikety jsou ve výrobě baleny smrštitelnou folií po pěti kusech do jednoho balíku. Hmotnost celého balíku je ±10 kg a jeho obal z recyklovatelné PE folie poskytuje briketám ochranu před vlhkostí.

Vyrábí se pouze z kvalitních čistých dřevěných pilin, které vznikají jako vedlejší produkt dřevozpracujícího průmyslu. Přírodní materiál se suší a bez jakéhokoliv pojiva se pod vysokým tlakem lisuje. Brikety je vhodné skladovat v suchých a uzavřených prostorách nebo je možno využít i otevřené zastřešené plochy. Při suchém skladování mají prakticky neomezenou dobu skladovatelnosti. Díky skladnosti palet i balíků jsou výrazně sníženy prostorové nároky na uskladnění. Způsob balení do recyklovatelné PE folie zaručuje briketám malou citlivost na vzdušnou vlhkost. Chlad a vlhko briketám nevadí, přímý kontakt s vodou briketám škodí.

Po rozdělání ohně dřevem nebo žhavým popelem či jiným podpalovačem hoří zpočátku mírným plamenem a pak žhnou. Brikety mají vysokou výhřevnost a při spalování vniká jen minimální množství popela, který je výborným minerálním hnojivem. Díky praktickému balení je s briketami snadná manipulace a je dosaženo naprosto čistého provozu při topení s nimi. Pro své vlastnosti jsou dřevěné brikety často označovány jako palivo budoucnosti.

Doporučení pro topení

  • Přikládání - zaplňujte spalovací prostor maximálně do jedné poloviny, protože dřevěné brikety při hoření zvětšují objem
  • Rozdělání ohně - oheň rozdělejte pomocí podpalovače, dřevem nebo odlomte několik kotoučků briket a oheň rozdělejte obvyklým způsobem
  • Pro hoření plamenem - odlamujte kousky briket velké jako pěst a v malém množství přikládejte
  • Pro dlouhodobé hoření - přikládejte celé brikety a snižte přívod vzduchu
  • Popel je hnojivo - zužitkujte malé množství vznikajícího popela jako výborné minerální hnojivo
Při spalování briket je důležitá regulace vzduchu. Pro zapalování je potřeba dostatek kyslíku, aby nastalo správné spalování. Pro hoření a následném žhnutí se naopak přívod vzduch uzavírá pro dlouhou dobu uvolňování tepla.

 
Doba hoření a žhnutí dobře slisovaných briket se pohybuje od 4 do 6 hodin. Tato doba závisí kromě kvality slisování i na druhu topeniště a množství přiváděného spalovacího vzduchu. Vysoké energetické hodnoty dřevěných briket nejlépe umí využít kotle na dřevoplyn, ve kterých se palivo nejprve zplyňuje a teprve potom se plyn spaluje s účinnosti až 90 %.

Zobrazit celý popis

Hodnocení zákazníků (71)

4,7
Abychom zajistili férové hodnocení svých produktů, mohou výrobek hodnotit pouze naši zákazníci, kteří jej skutečně zakoupili. Bližší informace o recenzích naleznete ZDE.
Josef 7. 1. 2021
Výborné
  • Cena
  • Žádné
Jiří 18. 12. 2020
Dobré
Martin 17. 12. 2020
Kvalitní výrobek - nakoupím větší množství
  • pevný,dobře hoří
  • nejsou
Načíst další recenze

Dotazy (0)

K tomuto produktu ještě nikdo nenapsal žádný dotaz.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.