Jak vybrat sněhovou frézu?

Pokud nevíte jakou frézu vybrat, přečtěte si základní typologii užití sněhové frézy.

Jestliže běžně uklízíte čerstvý a neumrzlý sníh z pevných ploch (asfaltu, dlažby či betonu) a na menším prostranství, postačí vám jednostupňová sněhová fréza. Když se vám ale podaří odklidit hned po nasněžení závěje málokdy a většinou se pak potýkáte spíše s umrzlou a udusanou sněhovou hmotou, bude pro vás lepším řešením dvoustupňová sněhová fréza. Máme ji hned ve dvou provedeních – na kolech nebo na pásech.

Elektrická nebo benzínová sněhová fréza?

Chcete frézu používat na různých místech a potřebujete, aby si poradila i s větším množstvím sněhu? Benzinové sněhové frézy mají efektivní spalovací motory, které udrží otáčky i při plném výkonu, a tím i dobrý pracovní výkon v náročných podmínkách. Podle způsobu odhozu sněhu pak dělíme tyto benzinové stroje na jednostupňové a dvoustupňové.

Chcete-li frézu používat jen pro úklid nízké vrstvy čerstvě napadané sněhové pokrývky ze zápraží či schodů, pak vám postačí elektrická sněhová fréza. Je tichá, krásně lehká a manipulaci s ní zvládne každý. Můžete ji ovšem používat jen do vzdálenosti dané délkou přívodního kabelu.

Přednosti sněhových fréz

  • Videoprezentace sněhových fréz
  • Ukázka práce jednostupňové sněhové frézy
  • Ukázka práce dvoustupňové sněhové frézy 
  • Otočte se s frézou doslova na místě pomocí systému Free Wheel
  • Funkce Quick Stick pro ovládání odhozového komínu

 

Sněhové frézy od špičkových světových výrobců

V sortimentu každé prodejny Mountfield najdete špičkové sněhové frézy od světových výrobců Toro a Ariens.

  • toroSněhové frézy Toro jsou vybaveny unikátním systémem Quick Stick, kdy je odhoz sněhu ovládán pomocí joysticku. Velmi užitečnou funkci představuje i Free Wheel, kdy sepnutím páky odpojíte pojezd jednoho kola. To umožní lepší manipulaci při otáčení, couvání i přepravě.
  • ariensSněhové frézy Ariens budou skvělým, osvědčeným a spolehlivým pomocníkem pro čištění malých i velkých ploch. Profesionální úklid sněhu zajišťují už od roku 1933.