Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
KAVKAZSKÉ JEDLE – NEJOBLÍBENĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM ČESKÝCH DOMÁCNOSTÍ

KAVKAZSKÉ JEDLE – NEJOBLÍBENĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM ČESKÝCH DOMÁCNOSTÍ

Vánoce se kvapem blíží a k svátkům neodmyslitelně patří prodej vánočních stromků. My již tradičně začínáme koncem listopadu s jejich prodejem. A nejinak tomu je i letos. Čerstvě řezané kavkazské jedle z dánských plantáží – královny mezi vánočními stromky na Vás už čekají před prodejnami!
KAVKAZSKÉ JEDLE – NEJOBLÍBENĚJŠÍ VÁNOČNÍ STROM ČESKÝCH DOMÁCNOSTÍ

Jedle můžete vybírat ve třech velikostech od 100 do 250 cm a třech kvalitativních řadách: STANDARD, PREMIUM i v kategorii EXCLUSIVE. Stromek v nejvíce žádané velikosti 150 – 200 cm pořídíte jen za 599 Kč! Samozřejmostí jsou další doplňkové služby, jako ořez kmene ZDARMA nebo zabalení stromku jen za 35 Kč.

Cesta vánočního stromku až k Vám

Severní Dánsko u městečka Viborg – kolem dokola se rozprostírají plantáže, na nichž zdejší farmáři pěstují nejoblíbenější stromky v celé Evropě. Jedním z nich je Ulrik Johansen, který nedávno převzal vedení rodinné firmy od svého otce.                                                              
Dánští pěstitelé mají samozřejmě k dispozici speciální mechanizaci, ale bez ruční práce se stejně neobejdou. „Začínáme sběrem šišek, abychom získali semena, z nichž ve školkách během čtyř let vypěstujeme sazenice. Ty pak přeneseme na konečné stanoviště, kde z nich za dalších několik let vyrostou jedličky vhodné ke sklizni. Kavkazská jedle roste velmi pomalu (do velikosti 200 cm až 15 let) a každý centimetr stromku má tak svou hodnotu,“ vysvětluje pan Johansen. To ale není vše. Spoustu práce mají s každoročním zastřiháváním stromků tak, aby si udržely žádaný tvar.
 
Semínka jehličnatých stromů  Zasazený vánoční stromek

 

Důsledná kontrola každého stromku

Kavkazské jedle prvotřídní výběrové kvality jsou dodávány přímo z Dánska postupnými návozy tak, aby byla zaručena jejich čerstvost. Kvalita stromků je pro nás na prvním místě. Nečekáme, jaké stromky nám dodavatelé pošlou, ale sami je aktivně vybíráme a zaměřujeme se přitom na co nejdůkladnější kontrolu jejich vzhledu a kondice. Přímo k pěstitelům do Dánska vysíláme v předstihu odborný tým inspektorů a vybraných zástupců prodejen pod vedením zkušené české dendroložky (dendrologie – nauka o dřevinách). Inspektoři pak kontrolují stromek po stromku a označují jen ty kusy, které splňují naše nejpřísnější kritéria. Jedle pak průběžně řežeme a vozíme do všech svých prodejen. Díky tomu můžeme garantovat jejich absolutní čerstvost a prvotřídní kvalitu!
 
Kontrola vánočních stromků

 

Není jedle jako jedle

Pro pěstování vánočních jedliček mají na Jutském poloostrově unikátní klimatické a půdní podmínky, které jinde v Evropě nejsou. Říká se, že kavkazské jedle vypěstované v Dánském království jsou stejně výjimečné jako plzeňské pivo. Ne zdaleka každý je ale dostane. Dánští pěstitelé totiž dávají přednost dlouholetým a prověřeným odběratelům.

Lesní školka - jedle

 

Řezaný stromek je ekologičtější!

Jestliže chcete být ekologičtí a šetřit přírodu, zvolíte stromek řezaný. Ano, čtete správně. Tvrzení, že umělé stromky šetří přírodu, bylo už dávno vyvráceno. Jak vyplývá zprávy organizace Éconso, umělý strom ušetří životní prostředí, pouze když ho majitelé budou využívat alespoň 20 let. Nehledě na to, že podle odborníků z Vídeňské univerzity spotřebuje výroba a distribuce jednoho umělého stromku víc kyslíku, než kolik ho dokáže vyprodukovat několik stovek živých stromků po celou dobu růstu. Umělé stromy se totiž vyrábějí z plastu, hliníku a dalších neekologických materiálů, přičemž putují z Číny do Evropy tisíce kilometrů. Zanechávají tak za sebou pořádně dlouhou emisní stopu, a to už vůbec nemluvíme o jejich obtížné likvidaci.
Vánoční stromky se v současné době pěstují v pravidelných řadách na speciálních farmách, kde na místo každého uříznutého hned přijde nová sazenice. Barbarské nájezdy na mladé stromky volně rostoucí v lese jsou už dávno zbytečné – proč se namáhat a riskovat vysoké pokuty, když stačí pohodlně vybírat z nádherných živých stromků za rozumnou cenu?
 
Jedle

 

Jak správně o stromek pečovat

Když mu poskytnete správnou péči, můžete si být jisti, že bude po celé svátky ve formě a bez problémů vám bude dělat radost až do ledna.
Před uložením do vody ještě můžete spodek kmene zkrátit o několik centimetrů. Čerstvým řezem dokáže strom přijmout až 10 litrů vody, a vydrží tak déle svěží. Dejte pozor, ať kůra dosahuje pod hladinu vody v nádobě – stromy totiž sají vodu pletivem umístěným pod kůrou. Takto můžete jedli nechat stát na balkóně, terase nebo na chladné chodbě bez problémů až do Štědrého dne.
Důležitá je rovněž volba stojanu, ve kterém bude stromek po dobu Vánoc upevněn. Ideálním řešením jsou stojany, do nichž lze nalít vodu. Stromek tam bude mít dostatek vláhy. Ovšem i v místnosti spotřebuje hodně vody a nezapomeňte ji dolévat. Řada lidí volí často jen závlahu pomocí rozprašovače, ale to velkému stromku nestačí. Zvlášť, pokud ho máte umístěn v těsné blízkosti topení. Když nemá dost vody, bude vám jehličí velmi rychle opadávat.
 

Vstupte do našich vánočních království!

A až k nám půjdete pro vánoční stromek, nezapomeňte vzít i manželku a děti. Zatímco vy budete vybírat venku stromek, manželka s dětmi v teple prodejny vybere krásné vánoční dekorace. V letošní vánoční nabídce ozdob a dekorací najdete více než 1 200 druhů v 6 vánočních stylechVÁNOCE TRADIČNÍMODERNÍZE SEVERUBÍLÉSTAROČESKÉ a MRAZIVÁ POHÁDKA. U nás si vyberete přesně podle svého vkusu. Interiér i exteriér si dokonale sladíte pro tu správnou vánoční atmosféru, ve které se vše třpytí, leskne, dýchá na nás vůně, mráz i podmanivé teplo.
 

Mohlo by vás zajímat

Živé stromky
Stojany na vánoční stromek
Vánoční dekorace

Tipy pro vás

Stojan na vánoční stromek Grip
1 399 Kč 699 Kč
Stojan na vánoční stromek Automatic
2 599 Kč 1 199 Kč
Stojan na vánoční stromek Rustic
3 499 Kč 1 599 Kč