Kotlíkové dotace

Máte doma starý kotel na uhlí, dřevo a jiná tuhá paliva?

 
Pak jsou kotlíkové dotace určeny právě pro vás!
Pokud máte doma starý nevyhovující kotel, chopte se své šance na výměnu kotle s dotacemi od státu. Určitě nepůjde o zbytečné náklady, protože nová legislativa by vás k výměně topného zařízení stejně za několik let donutila.
Inovace topného sytému není vůbec levná záležitost. Stát výměnu naštěstí usnadňuje prostřednictvím dotací. K zažádání o dotace pak vyzývají občany krajské úřady.
Prostředky na dotace budou omezené, tak neváhejte! Abyste věděli, co vás čeká, připravili jsme pro vás jednoduchý manuál Jak na kotlíkové dotace.

Co v něm najdete?


kotlikove-dotace.png

Kotlíková dotace: Fakta a čísla

Kotlíková dotace je program na výměnu zastaralých kotlů a cílem zlepšit kvalitu ovzduší v lidských sídlech. Dotuje ho finanční podpora z evropských fondů, kterou rozdělují krajské úřady přímo do jednotlivých domácností. V následujících letech bude v ČR přerozděleno 9 miliard Kč. Část z této částky můžete dostat i vy.

Na co přesně je kotlíková dotace určena?

Na výměnu starého kotle na tuhá paliva za nový, ekologický. Co všechno si můžete přidat do nákladů?

Můžete o kotlíkovou dotaci zažádat právě Vy?

Musíte být vlastníkem nemovitosti a topit v ní starým kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním emisní třídy 1 a 2 - obvykle jde o modely z roku 2005 a starší. Stát vám dokonce přispěje i za to, že bydlíte v oblasti, kde je nejvyšší stupeň znečištění ovzduší v republice.

Co musítě udělat, abyste kotlíkovou dotaci získali?

O dotaci můžete zažádat na Vašem krajském úřadě poté, co vyhlásí příslušnou výzvu pro občany.

Navíc budete míte náskok před celou Evropou!

Mimořádně účinné a efektivní kotle z nabídky Mountfieldu patří do emisní třídy 5 a splňují přísné požadavky tzv. směrnice o ekodesignu, která začne v EU platit až od roku 2020. Na webových stránkách Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) je najdete pod těmito kódy:

INTEGRA ITG 18 SVT20206
INTEGRA ITG 25 SVT20207
INTEGRA ITG 32 SVT21171
BIOPACK BP 12 ES/EX SVT20208
BIOPACK BP 18 ES/EX SVT20209
BIOPACK BP 24 ES/EX SVT20210

 

Kompletní informace o kotlíkové dotaci naleznete na webových stránkách Vašeho kraje, na úřední desce a také na webových stránkách Operační program Životní prostředí. Pak už musíte jen vyplnit spoustu formulářů.

Netroufáte si na byrokracii kolem kotlíkové dotace?

Všechnu administrativu vyřídíme za Vás! Přijďte se informovat na nejbližší prodejnu a získejte poukaz na vyřízení kotlíkové dotace se slevou 30 %.

 

s výběrem kotle se obraťte na Mountfield: Rádi poradíme a pomůžeme!

Prohlédnout kotle na tuhá paliva můžete ZDE