A KDO ŘÍKAL, ŽE RETRO NENÍ POHODLNÉ?

A KDO ŘÍKAL, ŽE RETRO  NENÍ POHODLNÉ?

Vzpomínáte? Před mnoha lety byla velká sháňka po starých židlích, komodách či skříních. Hledaly se „poklady“ na venkovských půdách, ve stodolách a bůhví kde ještě. Zájem o všelijaké repliky ovšem neutuchá a v obchodech se jich nabízí víc než dost. Na této nostalgické vlně se aktuálně svezli i designéři zahradního křesla Allure.

20151221-_MG_1561.jpg

Křeslo Allure - velmi podařená kombinace moderních materiálů s tradičním tropickým dřevem.

Na kávičku ideální

Jenže tento stylový kousek je úplně něco jiného, než tuctové napodobeniny z regálů nábytkových řetězců. Allure je skvost. Už třeba proto, že má podnož vyrobenou z prvotřídního eukalyptového dřeva, které je navíc ošetřeno speciální olejovou lazurou zaručující vysokou ochranu před povětrnostními vlivy. A v lisovaném sedáku z kvalitního plastového kompozitu v černé nebo bílé barvě se díky pečlivému ergonomickému tvarování sedí jedna báseň. Nejsou ani potřeba potahy či polštáře. V tom se Allure výrazně liší od jiných kopií staršího nábytku, protože dříve se na pohodlí moc nehledělo a o ergonomii se truhláři příliš nezajímali.

Jinými slovy odpolední kávu se zákuskem si ve společnosti rodiny nebo přátel usazenými do křesel Allure rozhodně báječně vychutnáte.

Do zahrady i do bytu

Křeslo Allure lze velice dobře kombinovat například s designově rovněž velmi povedenými stoly Variant. Jde o tzv. chytré stoly, u nichž si můžete zkombinovat podnož a desku dle svých představ a vkusu. Naším typem ke křeslům Allure je Variant s eukalyptovou podnoží Lion, doplněný kompozitní deskou Duranite.

Variant-Allure.jpg K pohodlným křeslům je potřeba zvolit hezký stůl. Variant je jedním z vhodných kandidátů.

Taková sestava se bude úžasně vyjímat nejen v otevřeném zahradním prostoru či na venkovní terase, ale také v zimní zahradě, nebo jako výrazný prvek bytového interiéru.