Bublinkové novinky ve „Věrnosťáku“

Bublinkové novinky ve „Věrnosťáku“
Vychutnejte si jemné řetízkové perlení s nádechem luxusu! Rodina šumivých vín ve Věrnostním programu Mountfieldu se totiž utěšeně rozrůstá.

K nejslavnějšímu italskému šumivému vínu Prosecco přibylo v naší nabídce také Spumante a Frizzante. Dodává nám je rodinné vinařství Cantine Pirovano se sídlem v oblasti Veneto, jehož tradice sahá až k roku 1895.

Frizzante má zářivě zlatou barvu se zlatými a slámovými odlesky a vůni s tóninou zralého ovoce a květinovým nádechem. Vyvážená, šťavnatá chuť s delším závěrem zaujme příjemným, osvěžujícím perlením a ovocnými podtóny.

Spumante zaujme slámově žlutou barvou s jemným perlením a delikátní ovocnou vůní. Čerstvá, svěží, dobře vyvážená chuť připomene vyzrálé bílé ovoce a hroznové víno. Víno je vyráběno převážně z odrůd Chardonnay a Glera. Druhotné kvašení metodou Charmante probíhá stejně jako u Prosecca ve velkých nerezových tancích. Víno je uzavřeno v lahvích klasickým korkovým špuntem.
Obě šumivá vína se pijí dobře vychlazená. Hodí se k drůbežímu či rybímu masu,  zeleninovému rizotu nebo pokrmům z plodů moře. Pít je můžete také jako aperitiv, součást míchaných nápojů nebo jen tak pro radost.

Díky jejich zařazení do našeho Věrnostního programu si můžete i tyto kvalitní italské perly pořídit za ceny výrazně nižší, než je na trhu běžné.