Když robot seká, vy odpočíváte

Když robot seká, vy odpočíváte

Když se řekne robot, vybaví se mnohým z nás Čapkovo světoznámé drama, montážní linka moderní automobilky nebo kuchyňský pomocník. Ale trend se nedá zastavit a roboty masově vtrhly už i do našich zahrad.

Nevěříte? Seznamte se. Na doprovodném velkém snímku je skutečný skvost a novinka v sortimentu Mountfieldu – robotická sekačka MTF 2000 S, která má ještě dvě modelové sestry. Liší se podle velikosti sečené plochy, počtu zón, ve kterých pracují, a také podle kapacity baterie. Nejvýkonnější model z našeho snímku dokáže sekat plochu až 2000 m2 a na jedno nabití vydrží pracovat až 4 hodiny. Pohání ho totiž hned 3 Li-Ion baterie 2,5 Ah.

Všechny tři robotické modely posekají zahradu za vás. Mají šířku záběru 25 cm a výška sečení se dá nastavit v rozmezí 2,5 – 6 cm. Jsou vybaveny i Bluetooth adaptérem, díky němuž můžete stroj ovládat dokonce jen přes mobil.

Jejich práci přitom sleduje několik chytrých senzorů, které samy vyhodnocují, jaký způsob sekání zvolit. Díky tomu se například dokážou i samy schovat před případným deštěm. Rychlé pokrytí celé sekané plochy bez vynechaných míst zajistí kombinace náhodného způsobu sekání se spirálovitým pohybem. Ten sekačky zvolí ve chvíli, kdy zajedou do vyšší trávy.

Jedním slovem paráda. Robot poseká zahradu, zatímco vy máte volný čas na relaxaci, rodinu či koníčky. Pokud jsme teď probudili vaši zvědavost a chcete vědět víc a robota spatřit na vlastní oči, zastavte se v kterékoliv naší prodejně.

První dva nejvyšší modely pracují až ve 4 na sobě nezávislých zónách. Umí se přesunout i přes betonové či dlážděné chodníčky mezi nimi (pokud jsou v úrovni trávníku).
Naše robotické sekačky rozpoznají, když jim dochází v bateriích energie a samy se dojedou dobít do dobíjecí stanice. Když jsou zase v kondici, samy vyjedou a začnou zase sekat.