Substráty PREMIUM. Čím převyšují všechny ostatní?

Substráty PREMIUM. Čím převyšují všechny ostatní?
Také patříte k těm zahrádkářům, kteří chtějí pro svoji zahradu to nejlepší? Pro to, aby vaše zahrada zářila od časného jara do podzimu pestrobarevnými květy a ze záhonů jste sklízeli zdravé ovoce a zeleninu v nejlepší kvalitě?

Pak právě vám je určena řada substrátů Mountfield Premium, které jsou vyráběny v tuzemsku s využitím bohatých zkušeností profesionálních pěstitelů z Velké Británie, Nizozemska nebo Rakouska.
„Prémiové substráty představují to nejlepší z naší nabídky, a to díky svému unikátnímu složení,“ říká zahradnická odbornice z Mountfieldu Ing. Tereza Veselá. A doplňuje, že v této nejvyšší prémiové kategorii mezi substráty, jsou zahrádkářům k dispozici hned 3 druhy: univerzální Zahradnický substrát, substrát Pro muškáty a substrát Pro pokojové rostliny.

Na rozdíl od ostatních substrátů obsahují navíc několik speciálně zvolených složek, které byly namíchány v optimálním poměru s ohledem na to, pro jaký konkrétní účel má být ten který substrát použit.  Díky tomu poskytují rostlinám dokonalé prostředí pro jejich rychlé vyklíčení a celkově zdravý vývoj. V čem tedy konkrétně spočívá výjimečnost substrátů Mountfield Premium?
„Jsou směsí rašeliny z kokosových vláken, pečlivě vytříděné světlé a tmavé rašeliny s jemnou strukturou, dále pak perlitu a jílu. Díky tomuto výjimečnému složení pomáhají rostlinám v lepším hospodaření s vodou, díky své hrubosti zas poskytují vyšší podíl vzduchu v kořenové zóně. Jsou neobyčejně kypré, vzdušné a pro růst rostlin představují opravdu luxusní prostředí,“ vysvětluje Tereza Veselá s tím, že každá složka má v prémiových substrátech zásadní roli.
Například jemně drcená kokosová vlákna, která se k nám importují z daleké Indonésie, jsou zahradnickými profesionály velmi oceňována, protože zvyšují kyprost substrátu a prodlužují jeho životnost. Podíl této složky je v substrátech Mountfield Premium skutečně vysoký, dosahuje 10 až 20 procent z celkové hmotnosti jednoho balení.

Světlá rašelina pak v tomto mixu zajišťuje maximální provzdušnění a černá rašelina zase na sebe perfektně poutá vodu a živiny. Obě tyto suroviny jsou pečlivě vybírané a namíchané v ideálním poměru. Další složku, tedy perlit, asi někteří zkušenější pěstitelé a zahrádkáři znají. Jedná se o lehkou a zrnitou hmotu, která se vyrábí tepelným zpracováním ze surového perlitu (lehké vulkanické sklo). Každé zrnko perlitu je vysoce porézní, takže v substrátu má nezastupitelnou úlohu. Zvyšuje podíl vzduchu a stabilizuje vlhkost v půdě, zlepšuje využívání hnojiv pěstovanými rostlinami a přispívá k jejich dobré kondici. Poslední významnou složkou substrátů Mountfield Premium je přírodní jíl. Ale ne tak obyčejný, je granulovaný a díky tomu má schopnost do sebe pojmout živiny obsažené v půdě po zálivce. Ty pak postupně vydává podle aktuálních požadavků rostlin.

Všechny prémiové substráty jsou navíc obohaceny kvalitním hnojivem se základními živinami a nezbytnými stopovými prvky, které rostlinám vystačí až na 6 týdnů.
 
Zahradnický substrát Premium
Je určen pro venkovní pěstování zeleniny a květin na záhonech, ve sklenících, pařeništích i v květináčích. Vzhledem ke svému jedinečnému složení a vhodnému poměru všech přísad, je schopen po dlouhou dobu udržovat kyprost a vzdušnost půdy. Zadržováním slunečních paprsků umožnuje lepší využití tepla pro růst rostlin, urychluje jejich zakořenění a přispívá k zadržování vláhy. To vše má významný vliv na tvorbu zdravého a rozvětveného kořenového systému a bohatost květů a plodů u všech druhů okrasných rostlin a zeleniny. Složení: drcená kokosová vlákna, světlá a tmavá rašelina, perlit, jíl a hnojivo. K dostání je v klasických 70litrových pytlech.
Pro muškáty PREMIUM
Pečlivě vybrané surovinové složení tohoto špičkového substrátu zajištuje optimální provzdušnění kořenového balu při zachování vysoké schopnosti zadržovat teplo a zálivkovou vodu. Vaše muškáty budou mít stejně nádherné, zdravé a bohaté na květy až do podzimu. Složení: drcená kokosová vlákna, světlá a tmavá rašelina, perlit, jíl a hnojivo. V balení po 40 litrech.
Pro pokojové rostliny PREMIUM
Jste nadšenými pěstiteli všemožných květin nejraději byste je měli po celém bytu a chcete jim dát skutečně jen to nejlepší? Pak při letošním jarním vysazování a přesazování vyzkoušejte v květináčích tento prémiový substrát s velkou jímavostí vody a zásobou živin, které chytře uvolňuje podle potřeby rostlin. Složení: drcená kokosová vlákna, světlá a tmavá rašelina, perlit, jíl a hnojivo. V praktickém balení po 20 litrech.
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat