Testování výrobků

 


 

Naše testy jsou nekompromisní: výsledkem je špičkový sortiment a 7letá záruka


Možná jsme detailisté, ale naše nekompromisní strategie při zařazování výrobků do sortimentu přináší ten nejlepší možný výsledek. V naší nabídce naleznete dokonale prověřené produkty, na které poskytujeme nejdelší záruku na trhu -- 7 let.

Důkladné testování sortimentu přímo ve výrobních závodech světových dodavatelů, následné dlouhodobé zátěžové testy vybraných modelů přímo v našem hlavním servisu, rozebírání strojů do posledního šroubku a jejich přísné posuzování z hlediska uživatelského i servisního komfortu. To je jen nepatrný zlomek toho, jakou cestou musí projít zahradní technika, která má ambice se dostat do vybrané společnosti výrobků nabízených zákazníkům v prodejní síti Mountfield.

Naše kritéria však musí bezpodmínečně splňovat i všechny ostatní výrobky, samozřejmě tedy také například bazény, zahradní nábytek, sněhové frézy, tlakové myčky, kamna nebo grily.

 

Výjezdy testovací komise

A jak takové testování produktů v praxi vypadá? Značný význam přikládáme pravidelným zahraničním výjezdům naší testovací komise, která má za úkol zmapovat novinky v zahradní technice a jejich kvalitu. Například se sekačkami a traktory najezdí sortimentní tým složený z nejzkušenějších odborníků během roku stovky hodin. Přímo v areálech našich dodavatelů se na travnatých plochách podrobně odkrývají vlastnosti jednotlivých strojů.

Světoví výrobci sice podrobují své modely náročným zátěžovým testům, my si přesto stojíme za svým úsudkem. Zkoušíme, jak se chovají v terénu, nejen na rovině, ale i ve svahu a na nerovnostech. Zajímají nás nejen jejich pohonné jednotky (z hlediska spolehlivosti i výkonu), ale také musíme mít jistotu, že perfektně sekají i hustou a přerostlou trávu, že posekaný porost dokonale sbírají i pokud je vlhký, a že jejich obsluha bude mít při práci očekávané pohodlí.

Pojezd, ergonomie madel, technické provedení žacího ústrojí, uchycení kol, sběrného koše, použité materiály, odolnost i v extrémních podmínkách, design a nekonečná řada dalších zkoumaných aspektů nám jasně ukáže, jestli má konkrétní model šanci dostat se do naší nabídky. Objeví-li se slabina, ztrácíme zájem.

 

Rozbory v hlavním servisu

Na základě rozhodnutí testovací komise se úspěšné sekačky a traktory dostanou do hlavního servisu naší společnosti, kde je čeká další dlouhé období pod drobnohledem dvacítky špičkových servismanů. A ti jsou speciálně proškoleni k tomu, aby dokázali i na základě zdánlivého detailu odhalit budoucí možné problémy se správnou funkčností sekačky nebo traktoru. Stačí, aby se jim nezdál šroubový spoj, ložisko v kole, upevnění žacího nože, příliš slabý plast nebo třeba jen řešení uchycení madel.

Na konci nekonečného seriálu rozborů strojů a testování jejich jednotlivých komponentů stojí formulář s výsledným verdiktem. Pokud se na něm objeví razítko NEDOPORUČUJEME, nemá model žádnou šanci prosadit se mezi elitní sortiment Mountfieldu.

Protože se však naši odborníci kromě samotného testování podílí na základě svých poznatků i na vývoji nových modelů, může přece jen stroj dostat druhou šanci. Podmínkou však je precizní odstranění nedostatků. Světoví výrobci oceňují poznatky našich specialistů a společnými silami se daří vyvíjet sekačky a traktory, které uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Pokud se podaří model doladit podle našich přísných měřítek, absolvuje znovu celý výběrový proces a na jeho konci se může dočkat úspěchu.

 

To nejlepší na trhu

Stejně důkladné testování se týká také ostatních výrobků v našem sortimentu, přístup k jejich výběru je samozřejmě individuální podle charakteru dané komodity. Speciálním testovacím maratonem si procházejí bazénové komponenty, nábytek, grily a další výrobky.

V žádném případě však nepodceňujeme ani jeden z kroků, které vedou k výběru prvotřídního zboží. Dosavadní zkušenosti nám ukázaly, že mravenčí práce při testování je nezbytností. Stále chceme nabízet to nejlepší na trhu, proto ze svých požadavků nepolevujeme, naopak je neustále stupňujeme. Špičková kvalita a spokojenost našich zákazníků je pro nás prioritou číslo jedna.