Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)

Podzimní trávníkové hnojivo 5 kg

75 hodnocení
Kód: 1CHE1028
4.3
75
75
Trvale nedostupný produkt
Je nám líto, ale prodej skončil.
Níže uvádíme náhrady za tento produkt.

Aktuální náhrady pro Podzimní trávníkové hnojivo 5 kg

Technické parametry
Hmotnost [kg] 5
Záruka Z0c
Katalogové číslo 1CHE1028
1CHE1028
Celé parametry

Podzimní trávníkové hnojivo (NPK 7-7-15 + 12S + 0,5Fe) je speciální granulované vícesložkové NPK hnojivo se sírou a stopovou živinou železem z kvalitní řady Hortus od společnosti Rašelina. Hnojivo pro podzimní výživu je v rámci celoroční výživy trávníků určeno pro podzimní přihnojení, ještě před ukončením vegetace. Aplikuje se od srpna až do listopadu. Správná výživa v tomto období, zejména vyšší podíl draslíku zvyšuje odolnost porostu proti původcům houbových chorob a vytváří dobré předpoklady pro úspěšné přezimování trávníku. Poměr NPK prvků je 7-7-15. Tato formule podzimního hnojiva byla vyvinuta tak, aby poskytla ten nejvyváženější poměr živin, které na podzim trávník skutečně potřebuje. Navýšený podíl draslíku chrání trávník před plísněmi, vymrznutím a dává dobrý předpoklad pro vyšší pevnost a odolnost pletiv proti mechanickému poškození.

Rozsah a způsob použití:
Hnojivo je určeno zvláště pro podzimní hnojení trávníků o střední intenzitě ošetřování. Je vhodné pro hnojení středně až vysoce zatěžovaných hřišťových trávníků jako jsou např. fotbalová a golfová hřiště, stejně jako okrasných trávníků v obytných a průmyslových zónách. Hnojivo lze použít též pro výživu rostlin náročných na vysoký obsah draslíku. Vysoký stupeň využití dusíku společně s obsahem železa a hořčíku zajišťují rozvoj chlorofylu a zdravý růst, navýšený obsah draslíku dává dobrý předpoklad pro vyšší pevnost a odolnost pletiv proti mechanickému poškození. Zároveň dochází ke zvýšení odolnosti proti chorobám v průběhu přezimování. Optimální poměr jednotlivých živin předurčuje hnojivo pro hnojení hřišťových trávníků, veřejných plocha okrasných trávníků. Hnojivo může být velmi přesně dávkováno při ruční aplikaci nebo za využití aplikační techniky na konci vegetace. Obsažený poměr živin zajistí dobrou kondici porostů před zimou a dobré přezimování. Při dodržení aplikačních dávek nehrozí riziko popálení trávníku. Závlaha po aplikaci podporuje okamžitý účinek hnojiva, neboť uvolněné živiny mohou být rostlinami okamžitě přijímány.

Oblast použití                                               Dávka hnojiva g/m2 na 1 dávku Počet dávek za rok Termín aplikace
parky, veřejná zeleň
travnatá hřiště
okrasné trávníky, fairway
30 - 50
40 - 60
30 - 40
2 - 3 srpen - listopad

 

Zobrazit celý popis

Hodnocení zákazníků (75)

4,3
Abychom zajistili férové hodnocení našich výrobků, mohou se k nim vyjádřit pouze zákazníci, kteří je vlastní.
Luboš 17. 12. 2015
+ cena, jemné hnojivo v pohodě do ručního rozmetadla
Pavel 11. 12. 2015
super
Bohumil 11. 12. 2015
Vhodné balení,jednoduché použití,výborné výsledky.
Načíst další recenze

Dotazy (0)

K tomuto produktu ještě nikdo nenapsal žádný dotaz.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.