Co je důležité při výběru krbových kamen?

Při výběru krbových kamen dbejte na:

  • Velikost prostoru, který chcete vytopit (v m3).
  • Účinná výška komínu.
  • Průměr sopouchu (tj. otvor do zdi).

Klasická krbová kamna

Zásadní výhodou u klasických krbových kamen je plechová konstrukce, díky níž začínají hřát okamžitě po rozdělání ohně. Moderní krbová kamna mají široký rozsah tepelného výkonu, což umožňuje jejich všestranné využití.

Krbová kamna s výměníkem

Na kamna s výměníkem lze připojit topná tělesa (radiátory) v jednotlivých místnostech, případně bojler na teplou vodu. Některá kamna výrobce Haas + Sohn mají unikátní vyměnitelné výměníky, které je možné vyjmout, nahradit záslepkou a v případě potřeby znovu do topného systému vrátit.

Krbové vložky

Nabízí se také další možnost, jak si vybudovat vlastní krb, a to i když už máte hotový interiér a krb chcete umístit dodatečně. Stačí si pořídit krbovou vložku, kterou obestavíte, a můžete začít topit.

Příslušenství ke krbovým kamnům

Při nákupu byste neměli zapomenout ani na příslušenství. Ke všem modelům Mountfield nabízí příslušnou kouřovinu (trubky, kolena, zděře), speciální čistič skla s mechanickým rozprašovačem, praktické krbové nářadí i stylový kovový koš na dřevo. Zakoupená kamna či krbovou vložku vám Mountfield zdarma dopraví až domů. Zprovoznit by je měla odborná topenářská firma. Rozhodování jaká kamna vybrat Vám usnadní i odborně vyškolení technici v prodejnách Mountfield.