Výběr a montáž domácí sauny

Pobyt v sauně uvolňuje svalové i psychické napětí. Zbavíte se tak stresu a příjemně připravíte na kvalitní spánek. Saunování zlepšuje celkovou imunitu organismu. Snižuje krevní tlak a zlepšuje funkci srdce, plic a ledvin. Díky podpoře pocení detoxikuje organismus a napomáhá rovnoměrnému rozkládání kožního tuku. Úlevu můžete pocítit také od bolestí, především pohybového ústrojí. Saunování pomáhá při lupénce a řadě alergií. Pokožku čistí a zpevňuje, mírní tak např. projevy celulitidy.

Moderní infrasauny

Infrasauna prohřeje tělo intenzivně až do hloubky 4 cm. Postarají se o to infračervené paprsky podobné těm, které vydává Slunce, ale bez škodlivého UV záření. Velmi rychlý výhřev infrasauny zajišťují infračervená keramická nebo karbonová topidla na 230 V. Tuto bezpečnou technologii najdete mimo jiné i v dětských inkubátorech. Teplota uvnitř infrasauny dosahuje až 60 °C a na rozdíl od finských saun není potřeba následné ochlazování těla ani opakování procedury.
Kromě skvělé relaxace přímo v klidu a soukromí Vašeho domova má pravidelné saunování blahodárné účinky na zdraví těla i mysli. Infrasauny navíc instalujete snadno do všech temperovaných interiérů včetně malých bytů.
saunovani1.jpg

Tradiční finské sauny

Relaxaci klasickým saunováním podle skandinávské metody si můžete dopřát díky rodinným finským saunám kdykoliv v soukromí vašeho domova. Elektrická kamna rozpalují náplň lávových kamenů. Jejich poléváním se uvolňuje pára, která prudce ohřívá vzduch v kabině a udržuje jeho vlhkost. Pobyt v teplotách kolem 60-100 °C o délce několika minut následuje ochlazení těla studenou vodou. Tuto proceduru opakujete 2-3 krát. Posílíte tak skvěle imunitu a funkci kardiovaskulárního systému. Pravidelné saunování má blahodárné účinky na zdraví těla i mysli, odbourává stres a zvyšuje kvalitu spánku. U větších modelů finských saun si uvolnění užijete s rodinou nebo přáteli.

Stavba domácí sauny

Instalovat a zprovoznit menší infrasaunu zvládnete díky jednoduchému stavebnicovému systému do hodiny. Kabinu vyhřívá sestava keramických nebo karbonových topidel na teploty mezi 30-60 °C a celý systém zapojíte do jediné elektrické zásuvky. A teď pozor, za každé saunování nezaplatíte více než 5 korun.
Prohlédnout sortiment saun