Jsme česká firma, ale s nadnárodním dosahem

Jsme firma s českými kořeny, založená v roce 1991. Za 27 let poctivé práce jsme vyrostli v největšího českého i slovenského prodejce zahradní techniky, nábytku, bazénů a dalších potřeb pro zahradu. Začínali jsme v jedné malé prodejně a dnes, v České republice i na Slovensku, provozujeme síť 74 prodejních center. Jsme nejen největší specializovaný prodejce zahradní techniky a bazénů v celé Evropě, ale i výrobce.

Náš úspěch je založený na široké nabídce kvalitních produktů a služeb a také na lidech, kteří u nás pracují. V renomovaných veřejných průzkumech hobby marketů umísťují zákazníci pravidelně společnost Mountfield na první příčky žebříčku, co se týká ochoty a profesionality prodejních techniků. Těchto ocenění si velmi vážíme a zároveň nás to zavazuje k neustálému rozvoji našich služeb.

Chceme i nadále stát po boku českých a slovenských majitelů zahrad a být jejich první správnou volbou při rozhodování o nákupu rodinného bazénu nebo odborným poradcem, se kterým budou řešit nákup vybavení pro dům i zahradu. A proto mezi sebe hledáme kolegy, kteří nám pomohou tohoto cíle dosáhnout.

 

JAKÁ JE NAŠE VIZE

Naše vize je stále se rozvíjet, rozšiřovat velikost sortimentu, zlepšovat nabídku doprovodných služeb, zlepšovat kvalitu nákupního prostředí na našich prodejnách, soustředit se na zvyšování odbornosti našich prodejních techniků, ruku v ruce s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

„Důvěru zákazníka si zaslouží jen ti nejlepší“

Číst více

Můj život v Mountfieldu

Jana Moravová, Generální ředitelka

V dnešní době je poměrně jednoduché najít si jiné místo, pokud je člověk se svou prací nespokojen – stačí se jen rozhodnout. A spousta lidí, hlavně mladších, to i dělá, někteří dokonce velmi často. Proto si myslím, že není lepší způsob, jak představit můj vztah k Mountfieldu, než říci, že tu pracuji od roku 1993.

Začínala jsem jako referentka náhradních dílů v malém oddělení servisu, po 2 letech jsem se stala vedoucí oddělení náhradních dílů, poté jsem prošla ještě mnoha pozicemi. Každá nová pozice byla o větším záběru a větší odpovědnosti. Takže když jsem se v roce 2010 stala výkonnou ředitelkou, znala jsem firmu doslova jako své boty.

Ale život v Mountfieldu šel dál a v závěru roku 2016 přišel další krok, byla jsem jmenována na pozici generální ředitelky. Když se nyní zpětně ohlédnu za těmi 23 lety v Mountfieldu, naplňují mě pocitem radosti, jak skvělou a úspěšnou obchodní firmu jsme vybudovali, jaké hodnoty jsme zde nastavili, jak dbáme na mezilidské vztahy a sdílíme firemní kulturu. Současně ale pociťuji obrovský závazek – vytvářet v Mountfieldu pro bezmála 1800 kolegů v Čechách a na Slovensku takové prostředí, aby měli motivaci dát ze sebe to nejlepší, dosahovali skvělé výsledky, aby jim práce v naší společnosti dávala smysl a byli tu spokojeni. A to samé platí i pro Vás, naše nové kolegy.

Co se týká možností kariérního růstu v Mountfieldu, myslím, že můj příklad mluví za vše.

Značka Mountfield se stala symbolem českého úspěchu.

Na co jsme hrdí

V průběhu let jsme získali řadu významných ocenění od odborné i laické veřejnosti a jsme na ně hrdí.

 

Pomáháme

Úspěch firmy chápeme v širších souvislostech, než jen v podobě obchodních úspěchů, a tak se snažíme pomáhat, kde je potřeba. Dlouhodobě podporujeme různé charitativní a sociální projekty. Těší nás, když pomůžeme vybavit zázemí dětského domova nebo když s naší podporou mohou opuštěné děti vyrazit na letní tábor či zimní radovánky. Jsme hodně aktivní i v kulturní a sportovní oblasti. Za celou dobu naší působnosti jsme na všechny tyto projekty vydali již několik desítek milionů korun a budeme v tom pokračovat i nadále.

Neděláme to kvůli tomu, abychom se zviditelnili. Ale proto, abychom lidem, kteří neměli příliš štěstí, vykouzlili úsměv na tváři a pomohli jim k lepšímu a hodnotnějšímu životu. Doufáme, že náš příklad pomůže strhnout i další následovníky.