S kým se u nás setkáte

S kým se u nás setkáte

18. 1. 2021

S kým se u nás setkáte

Podívejte se na příběhy našich kolegů, se kterými se u nás můžete potkat.

Roman Karbula

Roman Karbula

Mistr skladu (logistika)

Do Mountfieldu jsem nastupoval na pozici skladníka před 8 roky. Prošel jsem si veškerými činnostmi ve skladu (kompletace zboží na paletu, nakládka, příjem zboží atd.) a postupně získával zkušenosti. Nyní jsem zástupce vedoucího skladu a jsem zodpovědný za bezproblémový chod celé směny. Na práci mě baví její různorodost, žádný den není stejný

Tereza Horká

Manažer on-line marketingu

Po studiu vysoké školy jsem stále neměla jasnou představu kam své profesní kroky směrovat. Rozhodování na čas pozastavila mateřská dovolená. Po ní jsem právě z důvodu mé nevyhraněnosti věděla, že budu vybírat mezi většími firmami a Mountfield byla trefa do černého. Začínala jsem jako analytik/asistent ředitele technické divize, který měl na starosti logistiku, servis a IT. Měla jsem možnost poznat chod těchto oddělení a také přičichnout k personalistice, neboť jsem mimo jiné nabírala skladníky. Z logistiky jsem přešla do exportu. Angličtinu a němčinu jsem používala na denní bázi. Poslat balíček, kamion či kontejner zboží nebyl žádný problém. Kolegové i práce na exportu byla prima, ale chyběla mi akce, větší kontakt s lidmi, a proto jsem využila možnosti přejít na marketing na pozici produkční. Natáčení reklam, focení produktů a příprava různorodých marketingových podkladů byla skvělá zkušenost a přiznám se, že mi tento kolotoč bude chybět. Ráda se učím nové věci a když jsem dostala nabídku na pozici Online marketing manažerky, neváhala jsem. Prezentace firmy a našich produktů ve virtuálním světě bude mojí náplní práce a moc se na novou zkušenost těším.

Tereza Horká
Ondřej Svoboda

Ondřej Svoboda

Oblastní manažer prodeje – prodejní centrum Praha 7 Holešovice

Ke společnosti Mountfield mě přivedl můj kamarád. Nicméně rád pracuji s lidmi , tudíž mě k zaměstnavateli přitáhl i zájem o práci s kolektivem. U firmy jsem začal pracovat od konce roku 2016 nejprve na pozici vedoucího prodejny za Prahou - ve Všechromech. Po čase mi byla nabídnuta pozice Oblastního manažera prodeje menšího prodejního centra v Mnichovicích, kde jsem získal velmi cenné zkušenosti. Po několika letech manažerských zkušeností jsem obdržel nabídku vést velký prodejní kolektiv v Praze v Holešovicích, kde jsem stále na pozici Oblastního manažera prodeje zmíněného prodejního centra. Mohu se aktivně podílet nejen na obchodu, který mě baví, ale také na péči o můj tým, který považuji za stěžejní pro celkový úspěch prodejního centra.

Petr Kratochvíl

Předák skupiny

Pro společnost Mountfield jsem začal pracovat v roce 2017 jako skladník. Po dvou měsících jsem svým přístupem k práci a kolegům přesvědčil nadřízené a dostal příležitost pracovně postoupit na Předáka skupiny. Práce v našem skladu je různorodá, náš tým funguje super a vzájemně si vycházíme vstříc. Těší mě to, že díky dvousměnnému provozu, který tady máme, mi zbývá čas se věnovat i stavbě domu.

Petr Kratochvíl
Bohdan Bláha

Bohdan Bláha

Vedoucí odboru kopaných bazénů

Do Mountfieldu v České Lípě jsem nastoupil v květnu 1999, jako prodejní technik. Na prodejně jsem působil 3 roky, v průběhu kterých jsem se zdokonaloval ve znalostech zahradní techniky a zaměřoval se na prodej nadzemních bazénů. Problematika bazénů mě zajímala a bavila a tak jsem se v roce 2002 zúčastnil výběrového řízení na pozici Bazénového specialisty pro region prodejny Terezín a Ústí nad Labem, na kterou jsem byl vybrán. Po dobu 9 let jsem sbíral zkušenosti v oboru kopaných bazénů, zastřešení a bazénových technologií.  V roce 2011 vznikla v Divizi bazénů nová pozice Regionálního vedoucího prodeje kopaných bazénů a já na ni byl vybrán. Nyní už 6-tým rokem vedu tým Bazénových specialistů v regionu Čechy západ a předávám jim své letité zkušenosti.

David Linhart

Vedoucí e-commerce oddělení

Svoji kariéru v Mountfieldu jsem odstartoval již během studií na vysoké škole v roce 2009, kdy jsem vypomáhal prodejně na Černém Mostě se stavbou nadzemních bazénů Azuro. Mountfield tak pro mě byl první a automatickou volbou, jinde jsem se  o svou první práci na plný úvazek po promoci nezajímal. Nastoupil jsem do nově vznikajícího marketingového oddělení a přes referentskou pozici jsem se vypracoval na pozici Zástupce ředitele marketingu. Velká výzva potom přišla v roce 2019, kdy jsem se rozhodl přijmout místo Vedoucího e-commerce oddělení. Jsem moc rád, že jsem nabídku přijal. Děkuji Mountfieldu, že mě podporuje v mém rozvoji, dává mi zajímavé pracovní příležitosti a umožňuje mi spolupracovat se skvělou partou lidí.

David Linhart
Ondřej Šulc

Ondřej Šulc

Projektový manažer

Jako čerstvý absolvent vysoké školy jsem hledal uplatnění ve vystudovaném oboru. Mountfield mi i bez předchozích pracovních zkušeností dal příležitost nastoupit na pozici Systémového analytika v logistice. Data, tabulky a podpora vedení logistiky pro mě byly skvělým startem kariéry v naší společnosti. Zhruba po roce a půl přišla nová výzva – stát se Manažerem rozvoje logistiky. Jelikož se pro mě stal tým logistiky druhou rodinou, možnost podílet se na jejím rozvoji jsem bez váhání přijal. Práce na projektech, které posouvaly logistiku, pomohla určit moje další směrování. Po relativně krátké době jsem obdržel nabídku pozice Projektového manažera, kde je možno podílet se na rozvoji  společnosti jako celku . Je skvělé, že Mountfield dává příležitost mladým lidem!

Marek Fíla

Vedoucí oddělení dopravy

Jako zkušený člen spedičního týmu jsem při hledání nového zaměstnání měl jasno, chtěl jsem na druhou stranu - k zákazníkovi. Když jsem dostal nabídku pracovat v Mountfieldu jako Referent zahraniční dopravy, tak to pro mě byla jasná volba, hlavně kvůli stabilitě a jménu společnosti. Dařilo se nám, rostli jsme, kolegů přibývalo, a tak jsem se přes pozici Manažera zahraniční dopravy stal Vedoucím oddělení dopravy. Oddělení dopravy vzniklo v roce 2018 a centralizuje veškerou dopravu Mountfieldu. Svou práci mám rád, protože není stereotypní, stále se posouváme dál a vedení společnosti vyslyší můj názor. Jsem šťastný za svůj tým a kolegy, je radost s nimi spolupracovat.

Marek Fíla
Michal Kudrnovský

Michal Kudrnovský

Ředitel oddělení exportu

V Mountfieldu působím již od roku 2004 a za tu dobu má cesta napříč firmou samozřejmě obsahovala změny pozic. Do naší společnosti jsem přišel z firmy, kde jsem vedl část oddělení exportu. Bylo tedy jasné, že obchodem se budu chtít zabývat i nadále. Začínal jsem na pozici Obchodního referenta pro nákup. V krátkém čase se naskytla příležitost vybudovat exportní oddělení a byla mi nabídnuta pozice manažera. Zahraniční trh začal být úspěšný a bylo nutno rozšířit tým. V současnosti vykonávám pozici Ředitele exportu. Oceňuji, že mi společnost umožnila osobní růst a využila můj potenciál vykonávat práci , která mě naplňuje a baví. Musím zdůraznit, že zásadní podíl na úspěchu má celý tým převážně mladých lidí, ve kterých vidím budoucnost oddělení.