Azuro Ca, 1 l

449 hodnocení
Kód: 3BCH3004
4.5
449
449
460 Kč
350 Kč
KS
Technické parametry
Objem [l] 1
Typ tekutý roztok
Doba použitelnosti 2 roky od data výroby (uvedeno na obalu)
Záruka Z0c
Katalogové číslo 3BCH3004
3BCH3004
Celé parametry

Azuro Ca slouží ke stabilizaci tvrdosti vody a k odstranění iontů železa a manganu. Přípravek působí jako inhibitor tvrdosti vody, zabraňuje vzniku usazenin na stěnách a dně bazénu a zároveň na sebe váže ionty železa a manganu, které způsobují její nežádoucí zbarvení. Tvrdost vody obecně způsobují rozpustné soli převážně vápenaté a hořečnaté. Tvrdost se obvykle vyjadřuje v tzv. německých stupních tvrdosti – 1 °N = 10 mg oxidu vápenatého (CaO) v 1 litru vody. Podle těchto stupňů se rozlišuje voda měkká do 8 °N, středně tvrdá 8 – 18 °N, tvrdá 18 – 30 °N, velmi tvrdá nad 30 °N. Pro bazény je nejvhodnější tvrdost vody 8 – 18 °N. Pokud je bazén napuštěn tvrdou vodou, dochází k vylučování vápenatých a hořečnatých solí z vody. Na tyto usazeniny se nabalují další nečistoty a tím se vytváří vhodné podmínky pro tvorbu řas, bakterií a virů. Tvrdost vody doporučujeme kontrolovat hned po napuštění bazénu a v průběhu sezony při doplnění většího množství vody. Ke kontrole slouží kapkový tester tvrdosti Azuro.

Návod k použití: Pro dosažení nejlepšího výsledku je nutno přípravek přidat ihned po napuštění bazénu. Potřebné množství vlijte přímo do bazénu při zapnutém filtračním zařízení. Před přidáním dalších přípravků (např. úprava pH, chlorové přípravky atd.) nechte vodu několik hodin cirkulovat. Přípravek nepřidávejte před ošetřením vody flokulačními přípravky (Azuro Flokul nebo Azuro Projasňovač), došlo by ke snížení účinnosti obou přípravků.

Dávkování: Počáteční dávka je 250 ml přípravku na 10 m3 (10 000 l) vody.

Poznámka: Výše uvedené informace mají pouze informativní charakter. Před aplikací si důkladně přečtěte návod k použití!
Informace o typu nebezpečnosti podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: NEBEZPEČÍ – Způsobuje vážné podráždění očí.

 

Zobrazit celý popis

Hodnocení zákazníků (449)

4,5
Abychom zajistili férové hodnocení svých produktů, mohou výrobek hodnotit pouze naši zákazníci, kteří jej skutečně zakoupili. Bližší informace o recenzích naleznete ZDE.
Karel 25. 1. 2024
  • Výhodný pro menší bazény
Ladislav 3. 6. 2023
Jana 11. 8. 2022
Načíst další recenze

Dotazy (1)

Petr
Dobry den. Je možné použít Azuro Cá změkčovač vody do vířivky která má solinator.?
Béda Trávníček
Dobrý den, Ano, pro úpravu vody ve vířivce je možné změkčovač použít. Váš Mountfield
Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.