Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Kavkazské jedle z Dánska

Kavkazské jedle z Dánska

24. 12. 2021

Čerstvé Kavkazské jedle z Dánska

Nejoblíbenější vánoční stromek za jedinečnou cenu.
Prvotřídní Kavkazská jedle z dánských plantáží.

Garancí čerstvosti a kvality jsou pravidelné návozy přímo z Dánska

Dokonalý vzhled podtržen bohatou a pravidelnou korunou

Tmavozelené, velmi husté, až 3 cm dlouhé jehličí

Podmanivá vůně lesa

Jedle z Dánska mají širší kmeny, proto udrží více živin a déle vydrží

Ceník

Kavkazské jedle budou letos k mání ve všech našich prodejnách.

Aby Váš stromeček letos dlouho vydržel a byl krásný

Stojany na vánoční stromek

Rovnoměrné uchycení vánočního stromku v několika vteřinách! Letos nově nabízíme také designové stojánky od výrobce Tree Nest pro stromky do velikosti až 300 cm! Nebo třeba unikátní stojan Automatic, který zafixuje kmen stromku jednoduchým uchycovacím mechanismem, který je tvořen lankem a pedálkem. Všechny stojany v naší nabídce mají integrovanou nádrž na vodu a zajišťují vysokou stabilitu stromku.

Výživa vánočních stromků

Nezapomeňte na doplňování živin, které prodlouží životnost Vašeho stromku. Roztok obsahuje stříbro, draslík a mnoho dalších důležitých makroprvků, které omezují opadávání jehličí a dodávají stromku potřebnou energii.

Ozdoby na stromeček

Vyberte si z naší široké nabídky. Máme pro Vás přes 1 200 druhů ozdob a dekorací v různých stylech. Najdete mezi nimi tradiční české ozdoby na stromeček. Ručně foukané a malované.

Jak se starat o řezaný vánoční stromek?

Koupenou řezanou kavkazskou jedli uložte do nádoby s vodou a nechejte v chladném prostředí až do doby, než ji budete zdobit. Před uložením do vody ještě zkraťte spodek kmene o několik cm. Čerstvým řezem dokáže strom přijmout až 10 l vody, a vydrží tak déle svěží. Dejte pozor, ať kůra dosahuje pod hladinu vody v nádobě – stromy totiž sají vodu pletivem umístěným pod kůrou. Takto můžete jedli nechat stát na balkóně, terase nebo na chladné chodbě až do Štědrého dne. Doporučujeme pořídit si stojan, do kterého lze nalít vodu, aby jedle mohla pít i během vánočních svátků. Možná budete muset kmen trochu ořezat, aby se do stojanu vešel. Dejte přitom pozor, ať kůra opět dosahuje až do vody v nádobce. Vánoce skončily? Ekologickým řešením je rozdrtit dřevo do kompostu či ho odvézt do sběrného dvora.

Z dánských plantáží rovnou k Vám domů

1

Důsledná kontrola

Stromky na plantáži vybírá inspekce pod vedením zkušené české dendroložky, ale i samotní zástupci prodejen Mountfield. Inspekce přilétá do Dánska s předstihem, kontroluje stromek po stromku a označuje jen ty kusy, které splňují naše nejpřísnější kritéria. A přesně ty pak vozíme do Vašich domácností. Jde nám hlavně o prvotřídní kvalitu ve všech kategoriích.

2

Řez a vydýchání

Stromky po uříznutí necháváme několik dnů před transportem vydýchat, aby se zbavily přebytečné vlhkosti a při převozu se nezapařily. Jedině tak zajistíme jejich dlouhodobou čerstvost ve Vašich domovech.

3

Pravidelné návozy

Chceme, aby kavkazské jedle vydržely co nejdéle čerstvé a voňavé. Z toho důvodu je řežeme a navážíme z plantáží přímo do všech našich prodejen každý týden. Díky tomu můžeme garantovat jejich absolutní čerstvost. Ať už přijdete kdykoliv.

4

Už na Vás čekají

Před prodejnami na Vás čekají tisíce čarokrásných čerstvě nařezaných KAVKAZSKÝCH JEDLÍ. Stačí si jen vybrat… Na požádání Vám vybraný stromek ořízneme a zabalíme do sítě, abyste si ho mohli pohodlně dovézt domů.

Ekologická odpovědnost

Podporujeme biodiverzitu! Společně s dodavateli zajišťujeme ohleduplné chování k životnímu prostředí. Naši pěstitelé si zakládají na ekologické a udržitelné produkci. Snaží se minimalizovat svůj dopad tak, aby rostlinám i divoké zvěři poskytli co možná nejlepší podmínky pro život.

Pěstitelé si uvědomují, že hospodaeří na obrovských plantážích o rozloze 60 000 000 m2, a proto podporují biodiverzitu v co nejvyšší možné míře. Kolem plantáží staví hmyzí banky s přirozenou vegetací, kde se daří různým druhům hmyzu i několika druhům volně žijících ptáků. Tyto oázy divokého života se ukázaly jako velmi účinné a pěstitelé si tak dali za cíl vytvořit 10 000 m2 hmyzích bank každý rok.

Včely hrají v našem ekosystému zásadní roli, proto na dánských plantážích vysévají místní zaměstnanci pásy divokých květů, které včelám a jinému hmyzu zajišťují výživu. Jen v uplynulém roce se podařilo zasadit divoké květiny na rozloze 264 000 m2.

Přímo na plantážích tak roste více než 162 různých odrůd divokých rostlin a žije několik druhů velkých savců, jako jsou vlci, jeleni, divočáci nebo ovce. Ve srovnání s jinými plodinami, jako je například kukuřice, jsou plantáže s kavkazskými jedlemi oázou klidu pro všechny volně žijící živočichy.

Kavkazské jedle pomáhají čistit ovzduší od oxidu uhličitého!
Při svém růstu absorbuje stromek více než 18 kg oxidu uhličitého! Ze vzduchu odstraňuje uhlík, který skladuje, zatímco zpět do ovzduší uvolňuje čistý kyslík. Veškerá elektrická energie spotřebovaná na plantážích pochází z udržitelných zdrojů (vítr, slunce).

Příběh stromku