TEPELNÉ ČERPADLO AZURO 5KW

1 hodnocení
Kód: 3EXB0207
5
1
1
Novinka
Výkonový koeficient
5,2
Doporučený objem bazénu
20 m3
Tepelný výkon
5 kW
Více
35 180 Kč
19 290 Kč
Koupit na splátky
Vyberte si variantu, která vám nejvíce vyhovuje.
Např. 1 929 Kč + 10 x 1 929 Kč
Essox kalkulačka piktogram SPOČÍTAT

Doporučuje

100%
zákazníků
5 hvězdiček
100 %
4 hvězdičky
0 %
3 hvězdičky
0 %
2 hvězdičky
0 %
1 hvězdička
0 %
Technické parametry
Výkonový koeficient 5,2
Doporučený objem bazénu [m3] 20
Napětí sítě [V/Hz] 230/50
Optim. průtok [m3/h] 2,2
Hlučnost [dB (A)] 52
Hmotnost [kg] 31
Ovládací panel LCD displej
Provozní příkon [kW] 0,96
Vstupní/výstupní rozměr [mm] 50
Stupeň krytí (IP) IPX4
Chladivo R32
Rozměry (dxšxv) [cm] 80,5 x 30 x 54,5
Chlazení ano
Automatické rozmrazování výparníku ano
Typ tepelný
Záruka 3 roky
Katalogové číslo 3EXB0207
3EXB0207
Celé parametry

Tepelné čerpadlo Azuro 5kW je určené výhradně na ohřev bazénové vody a pro hospodárné udržování její teploty. Optimální použití je pro bazény s objemem vody do 20 m3. Tepelné čerpadlo dosahuje nejvyšší účinnosti při teplotách vzduchu mezi 15 a 25°C.


PRINCIP ČINNOSTI TEPELNÉHO ČERPADLA

Tepelné čerpadlo pomocí cyklu komprese a expanze teplonosné tekutiny umožňuje získávat teplo ze vzduchu v okolí bazénu. Vzduch je pomocí ventilátoru hnán skrze výparník, ve kterém odevzdává své teplo teplonosné tekutině (přitom se vzduch ochlazuje). Teplonosná tekutina je pak kompresorem, který ji stlačí a zahřeje, dopravována do spirál výměníku, kde své teplo předá bazénové vodě. Z výměníku proudí ochlazená tekutina do expanzního ventilu, kde se sníží její tlak a prudce se přitom ochladí. Takto ochlazená tekutina opět proudí do výparníku, kde se ohřívá proudícím vzduchem. Celý proces probíhá plynule a je sledován tlakovými a teplotními snímači. Volbou režimu tepelného čerpadla lze směr oběhu obrátit a naopak chladit vodu v bazénu.


PŘIPOJENÍ TEPELNÉHO ČERPADLA:

  • Vhodné i pro cirkulaci vody ošetřené salinací, při běžně používaných koncentrací soli.

  • Tepelné čerpadlo je dodáváno kompletně sestavené. Bazénové hadice nejsou součástí balení.

  • Pro montáž na hadice doporučujeme 3BRO0093.

  • Pro montáž do potrubí doporučujeme zakončení trubky D50 zbrousit, aby se trubka dostala co nejdále do otvoru ve šroubení.

Zobrazit celý popis

Hodnocení zákazníků (1)

5,0
Abychom zajistili férové hodnocení svých produktů, mohou výrobek hodnotit pouze naši zákazníci, kteří jej skutečně zakoupili. Bližší informace o recenzích naleznete ZDE.
Jiří 30. 9. 2023
  • Jednoduchá instalace. Buď můžete lepit ty mufny, co k tomu dodávají a nebo si sežeňte trn, co má šroubení s přechodem na hadice. Jeden stojí cca stovku a vyřešíte to i bez lepení. Když jsem připojoval přívodní kabel, tak elektroinstalace uvnitř vypadá velmi kvalitní - kabely kvalitní, silné, hezky zaizolované, vše rovně namontované, dráty jsou v očkách a ještě pod kontaktovými podložkami. Nevypadá to jako aušus. Koncem září to náš 20m3 bazén natopilo za tři dny z 24 stupňů na 30. Manželka blaženě vrní, děti zrovna pozoruju z okna, už jsou tam hodinu a nechce se jim z vody... Zatím je ventilátor čerpadla poměrně tichý, jen drobné foukání a cvrlikání, tak snad mu to vydrží.
  • Je k tomu vícero manuálů a občas se postupy liší, musíte si z toho udělat nějaký průměr. Doposud je pro mne záhadou, že doporučují tlak nastavit v rozmezí 2-3,5 MPa, a přitom když se tlak přiblíží k 2MPa, tak se tlak skokově sníží na 1,2. Jen nevím jak je to se zmoknutím. Píšou, že to má být pod stříškou, ale chtělo by to obrovskou stříšku, když prší při silném větru, tak to bude mokré ze všech stran. Chtělo by to nějaký příklad, jak si to jako konstruktéři představovali.

Dotazy (0)

K tomuto produktu ještě nikdo nenapsal žádný dotaz.

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.