Azuro ALG, 1 l

500 hodnocení
Kód: 3BCH3003
4.6
500
500
350 Kč
260 Kč
KS

Doporučuje

94%
zákazníků
5 hvězdiček
68 %
4 hvězdičky
26 %
3 hvězdičky
5 %
2 hvězdičky
1 %
1 hvězdička
0 %
Technické parametry
Objem [l] 1
Typ tekutý roztok
Doba použitelnosti 2 roky od data výroby (uvedeno na obalu)
Použití řasy
Záruka Z0c
Katalogové číslo 3BCH3003
3BCH3003
Celé parametry

Azuro ALG je přípravek pro prevenci tvorby řas a jejich likvidaci.

Tento přípravek má preventivní a likvidační účinky, ničí většinu běžných řas vyskytujících se v bazénech. Má bakteriostatické účinky proti některým patogenním bakteriálním kmenům a je možné ho kombinovat s chlorovými i bezchlorovými přípravky používanými k dezinfekci vody.

Návod k použití: Přípravek se dávkuje do bazénu při zapnutém filtračním zařízení. Počáteční dávka se používá při prvním naplnění bazénu na začátku koupací sezóny. Udržovací dávka se aplikuje jedenkrát za 7 dní. Jestliže dochází k viditelnému růstu řas, doporučuje se aplikovat přípravek Azuro Chlor šok G nebo Azuro Modrý blesk. Za horkého počasí, nebo když je bazén intenzivně používán, přidává se udržovací dávka v kratších časových intervalech.

Dávkování:
Počáteční dávka: 300 ml na 10 m3 (10 000 l) vody.
Udržovací dávka: 100 ml na 10 m3 (10 000 l) vody.

Poznámka: Výše uvedené informace mají pouze informativní charakter. Před aplikací si důkladně přečtěte návod k použití! Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.
Informace o typu nebezpečnosti podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: NEBEZPEČÍ – Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí.

Zobrazit celý popis

Hodnocení zákazníků (500)

4,6
Abychom zajistili férové hodnocení svých produktů, mohou výrobek hodnotit pouze naši zákazníci, kteří jej skutečně zakoupili. Bližší informace o recenzích naleznete ZDE.
Jana 6. 3. 2024
  • velmi kvalitní a spolehlivý produkt , i při vysokých letních teplotách plní svůj účel
Karel 25. 1. 2024
  • Výhodný pro menší bazény
František 2. 7. 2023
...ještě jsem nepoznal, krátká doba používání
Načíst další recenze

Dotazy (1)

Jiří

dobrý den,
mám dotaz, máme nadzemní bazen cca 30m3, je používána mořská sůl, ale v bazenu jsou asi řasy a je kalná voda. Můžeme k dombinaci se solí použít Chor šok G nebo Azuro ALG?? Mnohokrát za radu.
s pozdravem

J.Gere

Béda Trávníček

Dobrý den,

není jasné, zda sůl používáte ve spojení s elektrickým dezinfekčním zařízením, ktreré generuje chlor (salinátor) a nebo vodu nijak neošetřujete a sůl máte pro "dochucení" koupání s mořskou příchutí. O bazénovou vodu je nutné se průběžně starat - udržovat hodnotu pH, dezinfekční chemie, přípravků proti řasám a na vločkování nečistot. K bazénu je potřeba mít připojenou přiměřeně výkonnou pískovou filtraci, která udržuje vodu čistou. Použití soli chemicky nevadí, dezinfekční přípravky s ní nereagují. Může být problém s čerpadlem/filtrací, sůl může způsobit korozi. Zde je lepší se řídit návodem k filtračnímu systému a z něj plynoucím případným omezením či připuštěním použití soli výrobcem čerpadla.

Pokud se vaše voda dostala do popisovaného stavu, máte v zásadě dvě možnosti:

Jednorázově šokově přechlorovat (Chlor šok G nebo Modrý blesk) a zkusit řasy zničit, pokud jich není už příliš mnoho. Poté aplikovat vločkovač (Flokul či Projasňovač) a vzniklé kaly po usazení odsát přímo do odpadu (nefiltrovat). Pokud se toto povede a voda se vyčistí, pokračovat v běžném dezinfekčním ošetřování: chlorová dezinfekce + přípravek ALG proti řasám + vločkovač. Samozřejmě koupat se můžete až po opadnutí koncentrace chloru po šokovém ošetření. Rychleji se odbourává Modrý blesk.

Případně může být lepší (oproti násilnému chemickému řešení) vodu vypustit, očistit stěny bazénu přípravkem na přímou likvidaci řas (Azuro Clear Forte) a po novém napuštění vodu upravit tak, aby šla průběžně udržovat s nejmenší námahou - tzn. podle tvrdosti a původu vody aplikovat nejprve Azuro Ca, dále upravit alkalitu, pak pH a začít s dezinfekční chemií podpořenou přípravky proti řasám a na vločkování nečistot, které pak zachytává filtrace. Nejsnazší je udržovat bazén pomocí multifunkčních tablet Trio nebo Multi 5v1 - obsahují chlorovou dezinfekci, vločkovač a složku proti tvorbě řas. Umístí se do plováku, kde se samy pomalu rozpouští a tím je zabezpečeno neustálé dávkování.

Pokud jste v bazénové oblasti "nováčky", doporučujeme navštívit kteroukoli naši prodejnu a promluvit s bazénovými specialisty. Údržba koupací vody je dnes snadná a její parametry lehce kontrolovatelné (proužkový tester Quick Check).

Váš Mountfield

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.