Horská elektrokola

Horská elektrokola

Špičkové motory i komponent

Elektrokola vhodná zejména do terénu a na cyklostezky. Nabídka uspokojí každého: od milovníka adrenalinu až po ty, kteří na elektrokole vyznávají spíše turistické pojetí jízdy. Vybírat můžete elektrokola pro muže i ženy, v rámových velikostech od 16“ do 21“, s koly o průměru 27,5“ nebo 29“. U každého modelu si můžete vybrat z několika typů baterií značek Samsung nebo Shimano (minimálně ze 2, u některých dokonce ze 4) lišících se kapacitou a dojezdem. Při výběru baterie s kapacitou 25 Ah ujedete na jedno nabití až 200 km!

Prim v nabídce horských elektrokol MTF hrají ta se středovými motory, ale máme i modely s motorem v zadním náboji. Záleží jen na Vás. Novinkou v sortimentu jsou špičkové a výkonné středové motory Shimano Steps EP8, Bafang M510 a M410.
 

Bafang M510 je vůbec nejvýkonnější motor ve své třídě s maximálním výkonem 750 W a točivým momentem 95 Nm. Oproti jeho předchůdci s označením M500 se podařilo navýšit sílu o 20 % a přitom došlo ke snížení hmotnosti o 18 % na pouhých 2,9 kg. Hmotnost se snížila díky několika konstrukčním změnám, a především novému hořčíkovému pouzdru. Software motoru byl překonfigurován pro plynulejší starty.

I v případě Bafang M410 jde o vylepšenou verzi, konkrétně předchůdce s názvem M400 dobře známého i jako Max Drive. Disponuje maximálním výkonem 500 W a točivým momentem 80 Nm. I zde došlo ke snížení hmotnosti (na 3,4 kg).

Shimano Steps EP8 je nejlehčím motorem ve své třídě (2,6 kg). Má točivý moment 85 Nm a oproti jeho předchůdci se podařilo snížit vnitřní odpor o 36 %. Díky tomu motor neklade téměř žádný odpor při jízdě bez asistence. U každého jízdního režimu (ECO, Trail, Boost plus Walk režim na asistenci při vedení elektrokola) je možno individuálně nastavit úroveň asistence, točivý moment a rychlost odezvy motoru. U tohoto motoru je možno nastavit i dva rozdílné profily pro případ, že si ho doma půjčujete. Vše se dá ovládat i přes mobilní aplikaci Shimano E-Tube.

Protože se horská elektrokola pohybují i v těžším terénu, je kladen důraz na výběr kvalitních komponentů. Můžete se spolehnout například na vzduchové vidlice uzamykatelné z řídítek ZOOM Vaxa se zdvihem 120 mm, hydraulické kotoučové brzdy Shimano BR-MT 401, 10rychlostní přehazovačky Shimano Deore, pláště Maxxis a další.

Kromě klasických elektrokol s pevným rámem je v nabídce také celoodpružený karbonový model Xtreme 9.4 pro všechny, kteří touží po maximálním komfortu při jízdě v terénu. Mezi elektrokoly MTF můžete poprvé najít i model kategorie SUV, která se v poslední době dere na výsluní. Jedná se o horské elektrokolo s geometrií přizpůsobenou pro montáž blatníků s nosičem. Těmito komponenty je kolo osazeno už z výroby.

Horské elektrokolo
Zobrazit celý popis

Nejprodávanější

Zobrazit dalších 7 produktů
Vybrané filtry
Skladem v prodejně
Znojmo
Smazat všechny filtry

Filtrace produktů

Zavřít
Cena
Od
Do
Velikost rámu
Velikost kol
Umístění motoru
Hmotnost bez baterie [kg]
Nosnost [kg]
Zrušit filtry Zobrazit produkty