Elektrokola MTF v top 10 na MČR!

Elektrokola MTF v top 10 na MČR!
Elektrokola MTF si odbyla úspěšnou premiéru na závodním poli. Na historicky prvním mistrovství republiky ebiků v Dolní Moravě zaznamenala hned tři umístění v TOP 10!

Josef Schejbal na modelu MTF Xtreme 9.1 dojel v mužské elitě osmý, Šimon Němec na MTF Xtreme 9.1 limited desátý. Martin Mervart s elektrokolem MTF Mount 9.1 projel cílem devátý v kategorii hobby.

Jízdu na těžké trati na sjezdovce U Slona, si všichni užili, elektrokola jim skvěle fungovala. „Trať na sjezdovce byla náročná profilem i technicky, ale pro mě byla zábavná,“ řekl Šimon Němec, který je členem týmu Rouvy Specialized, kde závodí v cross country horských kol.

„Na to, že jsem jel na elektrokole, které je těžší než klasické kolo, tak se hodně dobře ovládalo. Drželo v zatáčkách a dalo se na něm i pěkně skočit,“ prozradil Šimon.

Okruh tvořil prudký výjezd sjezdovky a následný sjezd. Všechna elektrokola musela mít motor 250 W a podporu do 25 km/h. Tedy jako běžné sériové modely, použití čipů na zvýšení rychlosti bylo zakázáno. Při vyšších rychlostech než 25 km/h se tak závodníci museli spolehnout na své vlastní síly.

„Našly se úseky, kdy člověk kvůli omezovači rychlosti musel jet za své, a to nejen ve sjezdech. Takže jsme si i dost dávali,“ uvedl Šimon Němec. „Určitě to není tak, jak si spousta lidí myslí a myslel jsem si to i já – když člověk v závodě pořádně nezabírá, tak mu motor tolik nepomáhá. Někdy je to i hrozná dřina, ale taky prvotřídní zábava. Byl to super zážitek a MTF Xtreme 9.1 není vůbec špatný stroj,“ přidal Josef Schejbal.

Do šampionátu nastoupilo celkem 67 závodníků, z nichž 29 bylo s licencí a mohli tak bojovat o titul mistra či mistryně ČR.  Získali je jezdci týmu Česká spořitelna Accolade Tereza Neumanová a Filip Rydval.
 
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat