Nejlepší stroje na boj s travním peklem

Nejlepší stroje na boj s travním peklem
Spojení travní peklo není v těchto dnech rozhodně přehnané. Tráva roste jako zběsilá a sekat se často musí i několikrát týdně. Jak s ní zatočit? Bez pořádných mašin to nikdo nedokáže.

První volbou je klasická rotační sekačka. Vybírat můžete mezi elektrickými, benzinovými a v neposlední řadě stále populárnějšími AKU modely. U všech je možnost volit stroje s pojezdem i bez něj.

SP535.jpg
Benzínová sekačka SP 535 BW EL 4S

K sekání větších ploch bez dostupnosti elektřiny nebo v místech, kde by byl kabel elektrické sekačky příliš omezující, jsou vhodnější benzínové sekačky. Ty se silnými motory bez problémů zvládnou práci v členitém terénu a poradí si i s vyšší a hustší trávou. Moderní čtyřtaktní motory se vyznačují dlouhou životností a snadnou obslužností.


el4800pdbw.jpg
Elektrická sekačka EL 4800 PD BW

Elektrická sekačka je vhodná k sekání menších a méně členitých pozemků, na kterých máte zajištěn přívod elektřiny. Je nenáročná na údržbu, dobře ovladatelná, má nízkou hmotnost, její provoz je poměrně tichý a ekologický. Může oslovit také nižšími pořizovacími náklady v porovnání s většinou benzinových modelů.


gd60lm51sp.jpg
AKU sekačka GD60LM51SP 60V

Kdo nechce řešit benzin ani elektřinu, tak právě pro něj jsou AKU sekačky. Pohání je Li-Ion akumulátory, které se dají snadno dobíjet. AKU sekačky jsou tiché, ekologické a velmi snadno ovladatelné. Stačí jen zmáčknout tlačítko a sekáte.  „AKU zahradní technika je všechna zahradní technika (sekačky, pily, plotové nůžky a mnohé další stroje), která je poháněna akumulátorem. Do strojů tedy vložíte dobíjitelnou baterii a můžete se stroji nerušeně pracovat. A co je nejdůležitější - 1 baterii můžete použít pro všechny stroje v dané řadě,“ říká produktový manažer společnosti Mountfield Karel Hromada s tím, že doba provozu strojů závisí na kapacitě baterie.


Křovinořez nebo bubnovka?
Pokud se potřebujete vydat do bitvy s přerostlou trávou, i v ní budete poměrně snadno vítězem. Ale pouze za předpokladu, že zvolíte křovinořez nebo bubnovou sekačku, protože to jsou ti praví specialisté na vysokou trávu.

sparta381t-1.jpg
Křovinořez Oleo-Mac SPARTA 381 T

Největší výhodou křovinořezu je jeho univerzálnost. Ta spočívá především v možnosti výměny strunové hlavy za ocelové kotouče či nože. „Díky tomu s nimi bez problémů posekáte kromě trávy i křoviny, mlází, rákosí či nálety,“ prozrazuje Martin Suchý, produktový specialista společnosti Mountfield. „S křovinořezem můžete sekat i v daleko hůře přístupných místech jako jsou svahy nebo příkopy. Díky dvouramennému nosnému popruhu a komfortní T rukojeti se váha stroje perfektně rozloží a práce s křovinořezem je velmi snadná.“


bdr581.jpg
Bubnová sekačka Bella BDR 581 SL

Na rozlehlých pozemcích, jako jsou louky nebo sady, použijte raději bubnovou sekačku. Ty nejsilnější modely si poradí s trávou vysokou až 150 cm! Základem bubnové sekačky je vyztužený dvojitý žací disk, který absorbuje nárazy do nejrůznějších překážek včetně kamenů ukrytých ve vysoké trávě a zabraňuje jeho deformaci. V disku je podle modelu ukryto čtyři až šest speciálních nožů, které jsou uloženy v zesíleném pouzdru.  Bubnovky jsou poháněny silnými motory a díky pojezd je práce s nimi pohoda. Komfort navíc zvyšuje i fakt, že posekanou trávu vám bubnové sekačky díky speciálnímu naváděcímu krytu úhledně složí do úhledných řádků a vy se můžete rozhodnout, jak s ní naložíte.

 
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat