Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Nejlepší stroje na boj s travním peklem

Nejlepší stroje na boj s travním peklem

Nejlepší stroje na boj s travním peklem
Spojení travní peklo není v těchto dnech rozhodně přehnané. Tráva roste jako zběsilá a sekat se často musí i několikrát týdně. Jak s ní zatočit? Bez pořádných mašin to nikdo nedokáže.

První volbou je klasická rotační sekačka. Vybírat můžete mezi elektrickými, benzinovými a v neposlední řadě stále populárnějšími AKU modely. U všech je možnost volit stroje s pojezdem i bez něj.

Benzínová sekačka SP 535 BW EL 4S
Benzínová sekačka SP 535 BW EL 4S

K sekání větších ploch bez dostupnosti elektřiny nebo v místech, kde by byl kabel elektrické sekačky příliš omezující, jsou vhodnější benzínové sekačky. Ty se silnými motory bez problémů zvládnou práci v členitém terénu a poradí si i s vyšší a hustší trávou. Moderní čtyřtaktní motory se vyznačují dlouhou životností a snadnou obslužností.


Elektrická sekačka EL 4800 PD BW
Elektrická sekačka EL 4800 PD BW

Elektrická sekačka je vhodná k sekání menších a méně členitých pozemků, na kterých máte zajištěn přívod elektřiny. Je nenáročná na údržbu, dobře ovladatelná, má nízkou hmotnost, její provoz je poměrně tichý a ekologický. Může oslovit také nižšími pořizovacími náklady v porovnání s většinou benzinových modelů.


AKU sekačka GD60LM51SP 60V
AKU sekačka GD60LM51SP 60V

Kdo nechce řešit benzin ani elektřinu, tak právě pro něj jsou AKU sekačky. Pohání je Li-Ion akumulátory, které se dají snadno dobíjet. AKU sekačky jsou tiché, ekologické a velmi snadno ovladatelné. Stačí jen zmáčknout tlačítko a sekáte.  „AKU zahradní technika je všechna zahradní technika (sekačky, pily, plotové nůžky a mnohé další stroje), která je poháněna akumulátorem. Do strojů tedy vložíte dobíjitelnou baterii a můžete se stroji nerušeně pracovat. A co je nejdůležitější - 1 baterii můžete použít pro všechny stroje v dané řadě,“ říká produktový manažer společnosti Mountfield Karel Hromada s tím, že doba provozu strojů závisí na kapacitě baterie.
 

Křovinořez nebo bubnovka?

Pokud se potřebujete vydat do bitvy s přerostlou trávou, i v ní budete poměrně snadno vítězem. Ale pouze za předpokladu, že zvolíte křovinořez nebo bubnovou sekačku, protože to jsou ti praví specialisté na vysokou trávu.

Křovinořez Oleo-Mac SPARTA 381 T
Křovinořez Oleo-Mac SPARTA 381 T

Největší výhodou křovinořezu je jeho univerzálnost. Ta spočívá především v možnosti výměny strunové hlavy za ocelové kotouče či nože. „Díky tomu s nimi bez problémů posekáte kromě trávy i křoviny, mlází, rákosí či nálety,“ prozrazuje Martin Suchý, produktový specialista společnosti Mountfield. „S křovinořezem můžete sekat i v daleko hůře přístupných místech jako jsou svahy nebo příkopy. Díky dvouramennému nosnému popruhu a komfortní T rukojeti se váha stroje perfektně rozloží a práce s křovinořezem je velmi snadná.“


Bubnová sekačka Bella BDR 581 SL
Bubnová sekačka Bella BDR 581 SL

Na rozlehlých pozemcích, jako jsou louky nebo sady, použijte raději bubnovou sekačku. Ty nejsilnější modely si poradí s trávou vysokou až 150 cm! Základem bubnové sekačky je vyztužený dvojitý žací disk, který absorbuje nárazy do nejrůznějších překážek včetně kamenů ukrytých ve vysoké trávě a zabraňuje jeho deformaci. V disku je podle modelu ukryto čtyři až šest speciálních nožů, které jsou uloženy v zesíleném pouzdru.  Bubnovky jsou poháněny silnými motory a díky pojezd je práce s nimi pohoda. Komfort navíc zvyšuje i fakt, že posekanou trávu vám bubnové sekačky díky speciálnímu naváděcímu krytu úhledně složí do úhledných řádků a vy se můžete rozhodnout, jak s ní naložíte.
 

Tipy pro vás

Křovinořez Oleo-Mac Sparta 381 T
17 490 Kč 9 890 Kč
Benzínová sekačka G 48 TK Comfort Plus
16 990 Kč 11 290 Kč
Benzínová sekačka SP 535 BW EL 4S
39 990 Kč 21 990 Kč
Bubnová sekačka BDR 581 SP Perla R225
41 500 Kč 28 990 Kč
Benzinová sekačka Patriot LM 51 SP
20 790 Kč 13 690 Kč