Vánoční stromky do Dětských domovů

Vánoční stromky do Dětských domovů
Naše společnost dlouhodobě podporuje různé dobročinné projekty, které jsou často zaměřeny i na děti.  Přemýšleli jsme proto, jak bychom v závěru roku mohli být alespoň trošku prospěšní dětským domovům, v nichž každoročně tráví vánoční svátky stovky opuštěných dětí.

A napadlo nás, že bychom jako tradiční prodejce kavkazských jedliček z nejlepších dánských plantáží, mohli tyto krásné vánoční stromečky věnovat právě dětem v dětských domovech - a to v obou zemích, v nichž naše společnost působí, tedy v České i Slovenské republice.

Ohlas je veliký. V ČR naši nabídku do středy 20. 12. využilo 60 dětských domovů včetně pěti sociálních zařízení, s nimiž spolupracuje Nadace Terezy Maxové dětem. V SR si pro stromky došli zástupci 38 dětských domovů. Celkem jsme v našich prodejních centrech rozdali 223 vánočních stromečků.
Máme z toho velkou radost a z mnoha reakcí vybíráme dvě následující.

 „Za všechny z našeho domova vřele děkuji. S prodejnou Mountfield v podstatě sousedíme, takže nebude problém si pro stromeček zaběhnout. Ještě jednou děkuji vaší společnosti i paní generální ředitelce za toto pěkné vánoční gesto,“ napsala nám Lada Válková, ředitelka Dětského domova v Mikulově.

A ze slovenských Pečeňad přišel milý e-mail od sociální pracovnice Andrey Jurišové: „Děkujeme. Velmi pěkně děkujeme, že se takovým způsobem snažíte zpříjemnit vánoční svátky dětem v dětských domovech.“