Motorový olej SAE 30 Mogul Alfa, 1 l

1995 hodnocení
Kód: 1PHM1047
4.7
1995
1995
Značka
Mogul
Objem
1 l
Více
Trvale nedostupný produkt
Je nám líto, ale prodej skončil.
Níže uvádíme náhrady za tento produkt.

Doporučuje

96%
zákazníků
5 hvězdiček
72 %
4 hvězdičky
24 %
3 hvězdičky
4 %
2 hvězdičky
0 %
1 hvězdička
0 %
Technické parametry
Druh maziva olej
Vhodné pro čtyřtaktní motorové, stroje např. sekačky
Doporučené použití při teplotě min/max [°C] -21/40
Syntetika ne
Typ oleje 4-taktní letní
Viskozitní třída SAE 30
Výkonová třída API SJ/CF
Záruka Z0c
Katalogové číslo 1PHM1047
1PHM1047
Celé parametry

Motorový olej určený především k mazání čtyřdobých benzinových i naftových vysokootáčkových motorů malé zahradní techniky. Ideální například pro sekačky, Jedná se o jednostupňový olej nejvyšší výkonnosti. Zajišťuje dokonalé mazání všech pohyblivých částí vysoce zatěžovaných moderních čtyřdobých motorů.

Zobrazit celý popis

Hodnocení zákazníků (1995)

4,7
Abychom zajistili férové hodnocení svých produktů, mohou výrobek hodnotit pouze naši zákazníci, kteří jej skutečně zakoupili. Bližší informace o recenzích naleznete ZDE.
Milan 31. 8. 2021
Olej vyhovuje sekačce
  • Vhodný olej pro sekačku
  • Velká balení, více by my vyhovalo původní balení 0,4l. Olej nevyužiji celý, zbytek je už další rok neupoužitelný.
Jiří 31. 8. 2021
Zajisté dobré neboť oleje Mogul je důvěryhodná značka. jinak hodnotit kvalitu oleje po měsíci používání je, mírně řečeno, blbost! Já jako běžný použivatel mohu pouze po roce konstatovat že jsem stroj nezedřel nebo zadřel!
  • Důvěryhodná značka, dobrá cena, příhodné balení.
  • Zatím nejsou.
Pavel 30. 8. 2021
skvěle maže, motor si ho nemůže vynachválit
  • jen samé klady
  • žádné
Načíst další recenze

Dotazy (2)

Karel

Dobrý den,
chtěl bych se pozeptat:
Mohu dát do se sekačky s motorem Honda místo oleje Mogul SAE 30 ( API SJ/CF) olej, který používám do osobního vozu (Honda, benzín) a to přesně Castrol 5W-30 (API SN/CF) ? Je pravda, že olej Castrol je řidší, má menší viskozitu, ale to by nemuselo vadit. Jasně, sekačku v zimě nepoužívám, ale co se zbylým čistým olejem z výměny u vozidla. Další otázka je: Proč kupovat (používat) dražší olej Briggs and Stratton SAE 30 (API SJ/CD) místo oleje Mogul Alfa SAE 30 (API SJ/CF)...pro benzínové motory (označení "S") je stejně kvalitní, pro naftové motory "C" je dle této klasifikace Mogul kvalitnější.

Béda Trávníček

Dobrý den,

těší nás, že se zajímáte o doporučené oleje pro motory našich strojů. Pro mazání čtyřtaktních motorů sekaček se osvědčily oleje třídy SAE 30, protože tyto stroje jsou používány v podstatě jen v období vegetace. Nic však nebrání tomu, použít i do sekačky olej celoroční. S olejem Castrol 5W-30 lze předpokládat lepší fungování stroje, pokud byste byl nucen sekat trávník v chladných podmínkách, jinak bude efekt stejný. Jen je důležité nemíchat viskozní třídy. Když už se rozhodnete pro použití oleje 5W-30, tak používejte jen ten. Na motor by mělo špatný vliv střídání uvedených olejů. Důležité je, aby olej byl čistý, bylo ho dost a aby byl vyměňován v předepsaných intervalech. U konkrétního stroje vždy doporučujeme řídit se údaji uvedenými v návodu.

Výrobce motorů Briggs and Stratton testuje výkon svých výrobků právě s jejich oleji a z hlediska dlouhodobé spolehlivosti strojů uvádí, že značkové oleje jsou svými parametry nejvhodnější právě pro tyto motory. Není žádný důvod tomuto prohlášení výrobce nevěřit. I naši zákazníci potvrzují, že tyto oleje jsou špičkové. Nemáme však žádnou přesnou statistiku, která by potvrzovala vliv značky oleje na životnost motoru. I motor, kde využívátel olej Mogul Alfa SAE 30 může při řádné péči dobře sloužit řadu let. V dnešní době považujeme za velmi důležité věnovat pozornost také palivu, které kvůli obsahu biosložek klade větší nároky na pečlivost obsluhy při jeho skladování, doplňování a péči o palivovou soustavu.

Váš Mountfield

Richard

Dobrý dem, Může tento olej použít i do zahradní traktoru ? Děkuju

Béda Trávníček

Dobrý den,

do zahradního traktoru doporučujeme olej Mogul Alfa 4T SAE 10W-30.

http://www.mountfield.cz/olej-mogul-alfa-4t-sae-10w-30--1-l-1phm1049
Váš Mountfield

Máte k výrobku nějaký dotaz?
Zeptejte se, my vám rádi odpovíme.