Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Všichni chtějí AKU! A my víme proč.

Všichni chtějí AKU! A my víme proč.

Pokud hledáte moderní trendy v AKU technice, jste na té nejlepší adrese! Držíme prst na tepu doby a dnes Vám přiblížíme svět akumulátorové techniky.
Všichni chtějí AKU! A my víme proč.


V čem je unikátní? Po letech náročného zkoušení a testování můžeme jednoznačně potvrdit, že aku technika opravdu funguje, dlouho vydrží a má velký výkon. Spojuje v sobě výkonnost a dynamiku benzínových strojů s pohybovou nezávislostí. Přitom nemusíte dokupovat drahý benzín ani tahat otravný kabel. AKU stroje jsou velmi tiché a není nutné je složitě startovat – zapnou se okamžitě stisknutím tlačítka. Akumulátory nahrazují díky dokonalým technologiím benzinové i elektrické motory: jsou velmi výkonné a na jedno nabití vydrží pracovat až 150 minut. Přitom nevydávají žádné exhalace a šetří životní prostředí. Rychlonabíječky je dokážou nabít baterie v řádech desítek minut, takže práce s AKU je velmi efektivní. A co je nejzásadnější: 1 baterii můžete použít pro mnoho strojů, které si můžete pořizovat postupně v průběhu několika let. Navíc už dávno neplatí, že AKU technika je drahá. Dnes je mnohem dostupnější než dříve – může si ji pořídit každý. Atraktivní design a technická dokonalost oslovují mladší generaci, starší lidé oceňují snadné ovládání a nízkou hmotnost strojů.


6 řad unikátní zahradní aku techniky

Vyberte si z nejširší nabídky AKU zahradní techniky u nás! Vyznáte se v ní snadno. Naše AKU řady dělíme podle hodnoty jmenovitého napětí („voltáže“) baterií: 20 V (řada Levita), 24 V (řada Greenworks), 40 V (řady Greenworks, Patriot a Ikra) a 60 V (řada Greenworks). Čím vyšší napětí, tím výkonnější stroje. Vysoké voltáže jsou typické pro mohutné stroje, které zvládnou i ty nejnáročnější terény. Nižší napětí zase umožňuje snižování hmotnosti jednotlivých strojů i akumulátorů, které jsou pak velmi mobilní a práce s nimi je naprosto nenáročná. 24 V baterii navíc můžete používat jak na dílenské nářadí, tak na zahradní techniku, díky čemuž ušetříte za nákup další baterie. Všechny naše stroje pohánějí špičkové, elektronikou řízené lithium-iontové baterie, pro které je typická dlouhá životnost, vyrovnaný výkon a nízká váha.

Greenworks: Světový gigant v AKU technice

Máme pro Vás stroje od špičkového výrobce – firmy GREENWORKS. Tato bezkonkurenční světová jednička s roční produkcí přes 12 milionů strojů nabízí nejširší produktové řady nejen pro zahradu, ale i pro dílnu. U nás najdete hned 3 řady Greenworks:

Patriot: 1 baterie pro 8 strojů

Unikátní řada zahradní aku techniky Patriot nabízí na výběr 40V baterii s kapacitou 2 Ah, 4 Ah nebo 6 Ah nebo dokonce 9 Ah, což je nejsilnější 40V baterie na trhu. Lze je použít pro 8 různých strojů: 2 rotační sekačky (se záběrem 37 a 46 cm), strunovou sekačku, řetězovou pilu, plotové nůžky a teleskopické plotové nůžky, teleskopický prořezávač větví a fukar. Akumulátor lze dobít prostřednictvím standardní nabíjecí stanice nebo rychlonabíječky.

 


 
 

Ikra: 1 baterie pro 5 strojů - DOPRODEJ

Srdcem řady zahradní aku techniky Ikra je 40V baterie s kapacitou 2,5 Ah. Lze ji použít pro 5 různých strojů: rotační a strunovou sekačku, řetězovou pilu, plotové nůžky a fukar. Akumulátor se dobíjí prostřednictvím standardní nabíjecí stanice nebo rychlonabíječky.
Prohlédněte si jednotlivé stroje pěkně zblízka a při práci! Jak funguje zahradní aku technika Ikra, uvidíte zde:

 

 

 

Podívejte se, jak testoval fukar a pilu Ikra Pavel Zeman, šéfredaktor webu Český kutil:

 

Levita: 1 baterie pro 4 stroje

Zaujme především majitele malých zahrádek, kteří potřebují základní stroje pro úpravu svého království. Při práci ocení nízkou hmotnost, vysokou mobilitu a stabilní výkon. V nabídce je řetězová pila, strunová sekačka, plotové nůžky a prořezávač větví.
 

Proč aku?

  • Aku stroje – žádný rámus!

  • Maximálně ekologické – žádný benzin, žádné exhalace!

  • Maximálně pohodlné – žádné kabely!

  • Minimální údržba

  • Za benzin ušetříte tisíce a tisíce korun.

Správné skladování baterií

Z přístrojů, které neplánujeme delší dobu používat, bychom měli baterie vyjmout a správě uskladnit. Právě nevhodný způsob skladování může baterie poškodit a snížit jejich využitelnou kapacitu. Ideálním prostředím pro skladování baterií je suché místo se stálou teplotou kolem 15 stupňů. Baterie je třeba skladovat nabité, a protože i při nepoužívání ztrácejí svoji kapacitu, je nutné je jednou za čas dobít.

Špatné skladování a úplné vybití může poškodit především lithium-iontové (Li-Ion) a lithium-polymerové (Li-Pol) akumulátory. Tyto typy baterií netrpí takzvaným paměťovým efektem, takže nevadí, když se dobíjejí i v jen částečně vybitém stavu. Naopak je poškodí, pokud jsou zcela vybíjeny. Proto jsou lithiové baterie vybaveny ochranou, která je před úplným vybitím odpojí. Baterie na bázi lithia za měsíc ztratí kolem 3 procent své kapacity, zatímco starší Nikl-metal hydridové akumulátory (NiMH) samovolně ztrácejí až třetinu kapacity za měsíc.

Okolní teplota, ať už příliš vysoká, nebo naopak nízká, patří k rizikovým faktorům, které mají velký vliv na výdrž a životnost baterií a akumulátorů elektronických přístrojů. Jestliže jsou baterie vystaveny delší dobu velmi nízkým teplotám, hrozí jejich trvalé poškození.

Na životnost baterií mají negativní vliv nejen zimní mrazy, ale i letní horka. Přestože je pro baterie nejvhodnější skladovat je v chladnějším prostředí, teplota pod 5 stupňů již způsobuje ztrátu kapacity. Ovšem na druhou stranu by teplota při skladování neměla dlouhodobě příliš přesahovat 20 stupňů. Moderní baterie je rovněž vhodné častěji dobíjet – třebaže jim ještě zbývá dostatek kapacity.

Nízké teploty způsobují pokles kapacity baterií, které je pak nutné v kratších intervalech měnit nebo dobíjet. Dlouhodobé vystavení mrazivým teplotám pak může způsobit i trvalé poškození baterie. Nebezpečím pro baterii jsou ovšem nejen nízké teploty, ale také voda a vzdušná vlhkost, kvůli níž korodují kontakty a další choulostivé součástky.
 

Prohlédnout AKU zahradní techniku

 

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací