Všichni chtějí AKU! A my víme proč.

Všichni chtějí AKU! A my víme proč.

Pokud hledáte moderní trendy v zahradní technice, jste na té nejlepší adrese! Držíme prst na tepu doby a dnes vám přiblížíme svět AKUMULÁTOROVÉ TECHNIKY.
Všichni chtějí AKU! A my víme proč.

V čem je unikátní? AKU technika pracuje na 1 lithium-iontovou baterii, kterou můžete použít pro VŠECHNY STROJE dané výkonové řady, například SEKAČKU, PILU, KŘOVINOŘEZ, PLOTOVKY, STRUNOVKU, PROŘEZÁVAČ, FUKAR, ale i třeba KULTIVÁTOR, PROVZDUŠŇOVAČ TRÁVNÍKU, TLAKOVOU MYČKU nebo VOZÍK. Baterii snadno a rychle přecvaknete z jednoho stroje do druhého, např. z pily do sekačky, a pokračujete v práci.

AKU TECHNIKA je tichá, ekologická a úsporná. V posledních letech zaznamenala tak progresivní vývoj, že už nabízí výkonnost a dynamiku srovnatelnou s benzinovými stroji! Vydrží pracovat až 180 minut na jedno nabití! V nabídce jsou AKU baterie různých kapacit od 2 Ah až po 9 Ah, od nichž se odvíjí i délka práce. Vždy je lepší vybrat baterii s vyšší kapacitou, abyste měli k dispozici určitou výkonovou rezervu. Díky celosvětově masové výrobě je už AKU technika cenově dostupná pro každého.
 

Naše nabídka je skutečně pestrá, čeká na vás celkem 47 modelů AKU strojů v řadách 24, 40 a 60 voltů, značek GREENWORKS a PATRIOT.


AKU plotové nůžky

Další kouzlo AKU techniky spočívá v tom, že nemusíte dokupovat drahý benzin ani tahat otravný kabel. Nabití baterie do plného stavu vás i při současných cenách elektřiny vyjde na pár korun, takže na provozu výrazně šetříte. Rychlonabíječky dokážou nabít baterie v řádech desítek minut, proto je práce s AKU i velmi efektivní.
A protože stroje nevydávají žádné exhalace, šetří i životní prostředí. Každý navíc ocení snadnou obsluhu a nenáročnou údržbu. AKU stroje jsou velmi tiché a není nutné je složitě startovat – zapnou se okamžitě stisknutím tlačítka. Atraktivní design a technická dokonalost oslovují i mladší generaci, starší lidé zase oceňují snadné ovládání a nízkou hmotnost strojů.

AKU křovinořez

 


AKU řetězová pila4 ŘADY AKU TECHNIKY

Vyberte si z nejširší nabídky AKU zahradní techniky u nás! Vyznáte se v ní snadno. Naše AKU řady dělíme podle hodnoty jmenovitého napětí („voltáže“) baterií: 24 V (řada Greenworks), 40 V (řady Greenworks a Patriot) a 60 V (řada Greenworks). Čím vyšší napětí, tím výkonnější stroje. Vysoké voltáže jsou typické pro mohutné stroje, které zvládnou i těžkou práci a téměř v ničem si nezadají s benzinovými stroji. Nižší napětí zase umožňuje snižování hmotnosti jednotlivých strojů i akumulátorů, které jsou pak velmi mobilní a práce s nimi je naprosto nenáročná. 24voltovou baterii navíc můžete používat jak na dílenské nářadí, tak na zahradní techniku, díky čemuž ušetříte za nákup další baterie. Všechny naše stroje pohánějí špičkové, elektronikou řízené lithium-iontové baterie, pro které je typická dlouhá životnost, vyrovnaný výkon a nízká hmotnost.

Greenworks: Světový gigant v AKU technice

Máme pro Vás stroje od špičkového výrobce – firmy GREENWORKS. Tato bezkonkurenční světová jednička s roční produkcí přes 15 milionů strojů nabízí nejširší produktové řady nejen pro zahradu, ale i pro dílnu. U nás najdete hned 3 řady Greenworks:

Patriot: 1 baterie pro 8 strojů

Unikátní řada zahradní AKU techniky PATRIOT 40 voltů nabízí na výběr baterie s kapacitou 2 Ah, 4 Ah, 6 Ah nebo dokonce 9 Ah, což je nejsilnější 40V baterie na trhu. Lze je použít pro 8 různých strojů: 2 rotační sekačky (se záběrem 37 a 46 cm), strunovou sekačku, řetězovou pilu, plotové nůžky a teleskopické plotové nůžky, teleskopický prořezávač větví a fukar. Akumulátor lze dobít prostřednictvím standardní nabíjecí stanice nebo rychlonabíječky.

Strunová sekačka Patriot
 

Proč aku?

  • 1 BATERIE PRO VŠECHNY STROJE dané řady

  • Maximálně ekologické – žádný benzin, žádné exhalace!

  • Maximálně pohodlné – žádné kabely!

  • Tichý provoz – žádný rámus!

  • Minimální náklady na provoz a údržbu

Jak pečovat o baterii

Z přístrojů, které neplánujeme delší dobu používat, bychom měli baterie vyjmout a správně uskladnit. Právě nevhodný způsob skladování může baterie poškodit a snížit jejich využitelnou kapacitu. Ideálním prostředím pro skladování baterií je suché místo se stálou teplotou kolem 15 stupňů. Baterie je třeba skladovat nabité, a protože i při nepoužívání ztrácejí svoji kapacitu, je nutné je jednou za čas dobít.

Špatné skladování a úplné vybití může poškodit především lithium-iontové (Li-Ion) a lithium-polymerové (Li-Pol) akumulátory. Tyto typy baterií netrpí takzvaným paměťovým efektem, takže nevadí, když se dobíjejí i v jen částečně vybitém stavu. Naopak je poškodí, pokud jsou zcela vybíjeny. Proto jsou lithiové baterie vybaveny ochranou, která je před úplným vybitím odpojí. Baterie na bázi lithia za měsíc ztratí kolem 3 procent své kapacity, zatímco starší Nikl-metal hydridové akumulátory (NiMH) samovolně ztrácejí až třetinu kapacity za měsíc. V našich strojích najdete výhradně značkové lithium-iontové baterie Greenworks a Patriot.

AKU baterie pro zahradní techniku

Okolní teplota, ať už příliš vysoká, nebo naopak nízká, patří k rizikovým faktorům, které mají velký vliv na výdrž a životnost baterií a akumulátorů elektronických přístrojů. Jestliže jsou baterie vystaveny delší dobu velmi nízkým teplotám, hrozí jejich trvalé poškození.
Na životnost baterií mají negativní vliv nejen zimní mrazy, ale i letní horka. Přestože je pro baterie nejvhodnější skladovat je v chladnějším prostředí (platí zejména v létě) teplota pod 5 stupňů již způsobuje ztrátu kapacity. Ovšem na druhou stranu by teplota při skladování neměla dlouhodobě příliš přesahovat 20 stupňů.

Nízké teploty způsobují pokles kapacity baterií, které je pak nutné v kratších intervalech měnit nebo dobíjet. Dlouhodobé vystavení mrazivým teplotám pak může způsobit i trvalé poškození baterie. Nebezpečím pro baterii jsou ovšem nejen nízké teploty, ale také voda a vzdušná vlhkost, kvůli níž korodují kontakty a další choulostivé součástky.
 

Prohlédnout AKU zahradní techniku

 

Mohlo by vás zajímat

AKU zahradní technika

Tipy pro vás

Aku baterie Greenworks G40B4 40V
5 080 Kč 2 990 Kč
Aku rychlonabíječka Greenworks G40UC4 40V
3 160 Kč 1 590 Kč
Aku baterie Greenworks G24B4 24V
3 480 Kč 1 990 Kč
Aku nabíjecí stanice Greenworks G24UC 24V
1 580 Kč 890 Kč
Aku baterie Greenworks G40B5 40V
7 070 Kč 4 390 Kč
AKU strunová sekačka Greenworks G40LT 40V
4 270 Kč 2 590 Kč

Kategorie článků