Čerpadla a vodárny – jak vybrat

Čerpadla a vodárny vám pomohou zužitkovat dešťovou vodu i pramen z hlubin studny. S jejich pomocí snadno odčerpáte vodu z bazénu, z jezírka i ze zatopeného sklepa. Nebo jimi můžete naopak vodu přivést. Vodou ze studny třeba levně napustíte bazén nebo zalijete zahradu.

Na co můžu použít zahradní čerpadlo?

Zahradní čerpadlo využijete vždy, když budete potřebovat čerpat vodu dešťovou, pitnou, čistou užitkovou nebo třeba silně znečištěnou či splaškovou. Zahradní čerpadla Vám pomohou například se zavlažováním zahrady, při vypuštění bazénů a jezírek, při zásobování domu či chaty pitnou vodou - a oceníte je i během případných havarijních situací. V naší komplexní nabídce naleznete kvalitní elektrická povrchová, ponorná a kalová čerpadla, čerpadla do vrtu i domácí vodárny.
Každé čerpadlo je vhodné na něco jiného, neváhejte proto se při výběru konkrétního typu čerpadla poradit s našimi specialisty.čerpadlo

 Co je potřeba si ujasnit, než si pořídím čerpadlo?

Předtím, než si pořídíte čerpadlo, si položilte několik základních otázek:
  • Jakou vodu chci čerpat?
  • Odkud chci vodu čerpat?
  • Jak často ji chci čerpat?
  • Jaké množství chci čerpat?
Podle Vašich odpovědí na výše uvedené otázky se pak rozhodujete mezi různými kategoriemi čerpadel. Povrchová, či ponorná, kalová, nebo na čistou vodu… Jestli chcete čerpadlem zásobovat celou domácnost, pak si vyberte buď domácí vodárnu, nebo čerpadlo do vrtu.

Kdy je vhodné použít tlakové čerpadlo?

Pro zavlažování zahrady či pro postřikovače lze použít ponorná tlaková čerpadla. Jsou schopná vodu vyčerpat i z hluboké kopané studny. Dokonce je možné zkombinovat je i s tlakovou nádrží, ať už pro zavlažovací systémy, nebo dokonce zásobování domácností užitkovou vodou.čerpadlo

Které čerpadlo je vhodné pro zahradní postřikovače?

Primárně je nutné znát zdroj vody. Poté už je možnost připojení na různá čerpadla.
Pro zahradní postřikovače je vhodné použít ponorná tlaková čerpadla nebo povrchová čerpadla.

Jaké je vhodné čerpadlo do studny?

Do studny je vhodné použít ponorná či tlaková čerpadla. U klasických kopaných studní je možnost použít i povrchové čerpadlo, ale musíme brát zřetel na maximální sací výšku.

Jaké čerpadlo je vhodné na zalévání?

Primárně je nutné znát zdroj vody. Poté už je možnost připojení na různá čerpadla.

Jaké je vhodné čerpadlo do vrtu?

Do vrtu nabízíme tři čerpadla k tomu určená. Čerpadlo SUB 8, čerpadlo 50/13 T a čerpadlo 50/13 M. O vhodnosti toho kterého právě pro Vás je nutné vycházet z Vašich konkrétních požadovaných parametrů (výtlak, průtok, sací výška).

Jaký druh a průměr hadice je vhodný pro použití čerpadel?

Je nutné specifikovat, zda jde o sací hadici, či potom už finální, například zahradní hadici.
Sací hadici nabízíme 1“ a zahradní hadice nabízíme 1/2“, 3/4“, 1“ a 5/4“.

Jak vybrat vodárnu?

Důležité při výběru vodárny je, abyste si odpověděli na dvě základní otázky:
  • Jaké množství vody budete čerpat? >> průtok (Q)
  • Odkud budete vodu čerpat? >> dopravní výška (H)
Podle těchto údajů je pak třeba vybírat vodárnu, tak aby měla dostačující parametry.

Jak vodárna funguje?

Domácí vodárna je systém, který dopraví vodu z vaší studny na zahradě nebo z vrtu anebo klidně z blízkého vodního toku. Vytvoří ve vodovodním řadu tlak a zásobuje vaši domácnost vodou pod tlakem, tak aby tekla z kohoutku nebo třeba z hadice odpovídajícím způsobem.vodárna

Jak správně pracovat s vodárnou?

Domácí vodárny většinou pracují automaticky, při poklesu tlaku a snížení zásoby vody sepnou automaticky, načerpají vodu a „natlakují“ vodovodní řad.

Jak správně „natlakovat“ domácí vodárnu?

Přetlak vzduchu ve vodárně by měl být zhruba o 0,2 baru nižší, než je spínací tlak vodárny. Například pokud je spínací tlak 2 bary, tak tlak vzduchu ve vodárně by měl být 1,8 baru.

Jsou Vámi nabízené vodárny vhodné do rodinného domu?

Ano, jsou.
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat