Grilovací sezona skončila, gril volá po údržbě!

Konec léta s sebou přináší i konec některých radostí, jako je například zahradní grilování. Gril pro vás často pracoval ve dne v noci, a teď si zaslouží posezonní údržbu, aby svou funkci zase spolehlivě plnil v nové sezoně. Jak na to?

Odstraňte popel a všechny ostatní nečistoty ze dna topeniště plynového grilu. Stačí k tomu pouze jemný kartáček a mýdlová voda. Kartáček můžete použít i pro očištění hořáků a mřížek na pečení, které potřete kuchyňským olejem. Otočte ovládací knoflíky hořáků grilu do polohy „HIGH“ a nechte je hořet po dobu 5 minut – tento postup zajistí shoření zbytků z grilování, a tím usnadní čištění grilu. Zajistěte, aby víko bylo během tohoto postupu otevřené.
Při čištění plynového grilu neopomeňte odkládací skříňku a misky Aromaz systému, je-li jím váš gril vybaven. Zakrytím hořáků hliníkovou fólií zabráníte, aby se do otvorů hořáků dostal hmyz nebo jiné nečistoty.

Odpojte přívod plynu z plynové láhve a zkontrolujte knoflíky hořáků a rozvody plynu. Prověřte, zda jsou všechny přípojky utěsněné a hadičky neporušené. Plynovou láhev uchovávejte v suchém a dobře větraném prostoru. Pokud skladujete gril uvnitř, plynovou láhev odpojte a nechte venku.

kryt na zahradní gril

Skladujte v suchu a chladu

Stejně jako z grilů na plyn odstraňte i z grilů na dřevěné uhlí všechen popel. Grilovací mřížku vyčistěte jedlou sodou nebo speciálním čisticím prostředkem. Nejlépe se k tomu hodí jemný kartáček. Až bude grilovací rošt čistý, namažte ho vrstvou oleje. Jste-li majiteli grilu na dřevěné uhlí s ventilačním systémem v kovovém tubusu, z části, kam běžně vylíváte směs vody a popele, odstaňte vše, co tam nepatří.

  • Nezapomeňte na grilovací příslušenství – odstraňte zbytky jídla, abyste s prvními paprsky sluníčka odstartovali přípravu pochoutek s čistými pomůckami. 
  • Nenechávejte gril nechráněný před venkovními povětrnostními podmínkami a neskladujte jej ve vlhkých a mokrých prostorách, ale na studeném suchém místě.
Různé modely grilů se mohou řídit různými pravidly údržby. Proto se vždy řiďte pokyny z manuálu od výrobce. Prohlédnout sortiment grilů
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat