Jak vybrat křovinořez aneb stroj pro každou zahradu?

Jak vybrat křovinořez? Stroj pro každou zahradu

Nezřídka se stává, že opozdíme-li se se sečením, rotační sekačky potom mohou mít problémy. V takovém případě pomohou křovinořezy.
Jak vybrat křovinořez aneb stroj pro každou zahradu?

Jsou to univerzální stroje, které si najdou využití na každé zahradě, a to i na těch pozemcích, jež sekáme jen několikrát do roka. Zavěšují se na ramenní či zádové popruhy, díky čemuž s nimi můžeme pohodlně pracovat i v těžko přístupných místech, jako jsou svahy, rokle, příkopy apod. Výkonnější modely zvládnou i plošné sekání. Vzhledem k tomu, že váha stroje se v popruzích „rozloží“, vydržíme bez přemáhání sekat i delší dobu.

Výhody křovinořezů

Moderní křovinořezy využívají širokou škálu moderních prvků, které zajišťují dokonalý komfort při práci a vysokou efektivitu. Vstřikovač paliva (primer), poloautomatický sytič nebo dekompresní ventil pomáhají k velice snadnému startování bez nutnosti vynakládat zvláštní úsilí. Antivibrační systém v podobě soustavy pružin nebo silentbloků potlačí nepříjemné vibrace na minimum. Pokud podobný prvek ve výbavě křovinořezu chybí, je obsluha nucena dělat časté přestávky kvůli únavě.

K základnímu příslušenství patří strunová hlava, která se používá k sekání běžného trávníku. Standardem by dnes měla být poloautomatická strunová hlava se systémem Tap & Go, který dokáže po lehkém přitlačení na zem sám vysunout strunu. Tato blesková operace se odehrává za chodu stroje; struna je vzápětí automaticky zkrácena na příslušnou délku, a to břitem integrovaným v krytu křovinořezu. Setkat se už také můžeme s hlavou Load & Go, která umožňuje mimořádně snadné navíjení vyžínací struny bez nutnosti rozebírání strunové hlavy.

Jedna z největších výhod křovinořezů spočívá v jejich univerzalitě. Pokud je třeba zlikvidovat přerostlou tuhou trávu, mlází nebo křoviny, vymění se strunová hlava za tří-, čtyř- či osmizubý kotouč nebo za tříramenný nůž. S nálety i se slabšími dřevinami si poradí 22- nebo 80zubý kotouč.

V naší nabídce najdete výhradně křovinořezy značek Oleo-Mac a Patriot. V obou případech jde o prověřené stroje prvotřídní kvality, které obstojí v každé situaci. Vynikají vysokým uživatelským komfortem a velmi dobrými výkony.

Vybíráme konkrétní stroj

Při rozhodování ohledně výběru konkrétního stroje bychom měli dokonale uvážit především účel, k němuž křovinořez využijeme, rozlohu a terén plochy, na níž budeme pracovat. Jiný stroj si zkrátka pořídí člověk, který potřebuje čas od času vyčistit okolí plotu nebo skalky, jiný si pořídí sadař a jiný vybere profesionální firma na čištění veřejných prostor. Další výhodou naší nabídky je kompletní paleta modelů – od čistě rekreačního až po profesionální využití.

Dalším vodítkem při výběru by měly být garanční záruky a servisní možnosti. Většina našich zákazníků ví, že Mountfield nabízí posezónní prohlídky zdarma, s nimiž se pojí i zvýhodněné servisní úkony. Dále jsme si s kvalitou našich strojů natolik jistí, že se na ně neobáváme poskytovat až sedmiletou záruční lhůtu.

 
 
 

Prohlédnout sortiment křovinořezů

 

Mohlo by vás zajímat

Křovinořezy

Tipy pro vás

Křovinořez Oleo-Mac OM BC 530 T
23 420 Kč 13 490 Kč
Křovinořez Oleo-Mac Sparta 381 T
14 430 Kč 7 990 Kč
Křovinořez Oleo-Mac BC 241 T
12 720 Kč 6 990 Kč
Křovinořez MTF BC 26 TT
7 040 Kč 2 990 Kč
Křovinořez MTF BC 33 TT
8 230 Kč 4 590 Kč
Křovinořez MTF BC 43 TT
9 960 Kč 5 590 Kč

Kategorie článků