+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Jak vybrat křovinořez aneb stroj pro každou zahradu?

Jak vybrat křovinořez? Stroj pro každou zahradu

Nezřídka se stává, že opozdíme-li se se sečením, rotační sekačky potom mohou mít problémy. V takovém případě pomohou křovinořezy.
Jak vybrat křovinořez aneb stroj pro každou zahradu?

Jsou to univerzální stroje, které si najdou využití na každé zahradě, a to i na těch pozemcích, jež sekáme jen několikrát do roka. Zavěšují se na ramenní či zádové popruhy, díky čemuž s nimi můžeme pohodlně pracovat i v těžko přístupných místech, jako jsou svahy, rokle, příkopy apod. Výkonnější modely zvládnou i plošné sekání. Vzhledem k tomu, že váha stroje se v popruzích „rozloží“, vydržíme bez přemáhání sekat i delší dobu.

Výhody křovinořezů

Moderní křovinořezy využívají širokou škálu moderních prvků, které zajišťují dokonalý komfort při práci a vysokou efektivitu. Vstřikovač paliva (primer), poloautomatický sytič nebo dekompresní ventil pomáhají k velice snadnému startování bez nutnosti vynakládat zvláštní úsilí. Antivibrační systém v podobě soustavy pružin nebo silentbloků potlačí nepříjemné vibrace na minimum. Pokud podobný prvek ve výbavě křovinořezu chybí, je obsluha nucena dělat časté přestávky kvůli únavě.

K základnímu příslušenství patří strunová hlava, která se používá k sekání běžného trávníku. Standardem by dnes měla být poloautomatická strunová hlava se systémem Tap & Go, který dokáže po lehkém přitlačení na zem sám vysunout strunu. Tato blesková operace se odehrává za chodu stroje; struna je vzápětí automaticky zkrácena na příslušnou délku, a to břitem integrovaným v krytu křovinořezu. Setkat se už také můžeme s hlavou Load & Go, která umožňuje mimořádně snadné navíjení vyžínací struny bez nutnosti rozebírání strunové hlavy.

Jedna z největších výhod křovinořezů spočívá v jejich univerzalitě. Pokud je třeba zlikvidovat přerostlou tuhou trávu, mlází nebo křoviny, vymění se strunová hlava za tří-, čtyř- či osmizubý kotouč nebo za tříramenný nůž. S nálety i se slabšími dřevinami si poradí 22- nebo 80zubý kotouč.

V naší nabídce najdete výhradně křovinořezy značek Oleo-Mac a Patriot. V obou případech jde o prověřené stroje prvotřídní kvality, které obstojí v každé situaci. Vynikají vysokým uživatelským komfortem a velmi dobrými výkony.

Vybíráme konkrétní stroj

Při rozhodování ohledně výběru konkrétního stroje bychom měli dokonale uvážit především účel, k němuž křovinořez využijeme, rozlohu a terén plochy, na níž budeme pracovat. Jiný stroj si zkrátka pořídí člověk, který potřebuje čas od času vyčistit okolí plotu nebo skalky, jiný si pořídí sadař a jiný vybere profesionální firma na čištění veřejných prostor. Další výhodou naší nabídky je kompletní paleta modelů – od čistě rekreačního až po profesionální využití.

Dalším vodítkem při výběru by měly být garanční záruky a servisní možnosti. Většina našich zákazníků ví, že Mountfield nabízí posezónní prohlídky zdarma, s nimiž se pojí i zvýhodněné servisní úkony. Dále jsme si s kvalitou našich strojů natolik jistí, že se na ně neobáváme poskytovat až sedmiletou záruční lhůtu.

 
 
 

Prohlédnout sortiment křovinořezů

 

Mohlo by vás zajímat

Křovinořezy

Tipy pro vás

Křovinořez MTF BC 26 TT
5 150 Kč
Křovinořez MTF BC 43 TT
7 690 Kč
Křovinořez Oleo-Mac Sparta 250 T
6 590 Kč
Křovinořez Oleo-Mac Sparta 381 T
9 690 Kč
Křovinořez Oleo-Mac OM BC 530 T
15 390 Kč
Aku křovinořez Greenworks GD40BCB 40V
4 995 Kč

Kategorie článků