Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Sněhové frézy - Která je pro vás nejvhodnější?

Sněhové frézy - Která je pro vás nejvhodnější?

Se sněhovou frézou ušetříte spoustu času a energie a vyhnete se bolavým zádům. Zasněžená příjezdová cesta přestane představovat půlhodinovou námahu s odhazováním sněhu, a stane se vítanou příležitostí pro nastartování sněhové frézy. Vyberte si pro vás tu nejlepší.
Sněhové frézy - Která je pro vás nejvhodnější?

Elektrická fréza

Vhodná pro příležitostný úklid čerstvého sněhu z malého prostranství s pevným povrchem.  Díky nízké hmotnosti a malým rozměrům se skvěle ovládá a stejně snadno také uskladní. Oceníte určitě i její tichý chod. Vrstvu sněhu spolehlivě odhazuje do vzdálenosti několika metrů a precizně dočišťuje povrch pod ním. Vpřed se pohybuje sama otáčením plastových lopatek pro odhoz sněhu. Mějte však na paměti, že elektrické frézy využijete především v blízkosti vchodu domu, dílny nebo garáže.

Benzinová jednostupňová fréza

K pravidelnému úklidu prašanu ze zpevněného povrchu chodníku, dvora nebo zahradní cesty si ale pravděpodobně vyberete alespoň jednostupňový benzinový model. Sněhový šnek posouvá stroj s jednostupňovým systémem zpracování sněhu vpřed a současně vhání nabíraný sníh do otočného odhozového tunelu. Z něj putuje masa sněhu vzduchem do regulovatelné vzdálenosti obvykle kolem deseti metrů. S některými modely tak za jedinou minutu odklidíte až 900 kg sněhu.

Benzinová dvoustupňová fréza

Benzínová sněhová fréza zvládá s přehledem odklízet sníh z větších ploch parkovišť nebo dlouhých cest. Využití má i v případě nezpevněných povrchů a robustnějších závějích. Skvělé výsledky podává i v případě mokrého, přemrzlého nebo udusaného sněhu. Pilovitý šnek v odolném bunkru zpracovává sněhovou hmotu a vhání ji do vysokorychlostního lopatkového kola ventilace v ústí odhozového tunelu. V této kategorii najdete také plně profesionální stroje. S některými modely tak za jedinou minutu odklidíte až 1360 kg sněhu. Ve výbavě najdete např. vyhřívané rukojeti nebo světlomet pro práci při horších světelných podmínkách. Snadné změny rychlosti, směru pohybu a otáčení strojů usnadňuje převod s třecím diskem a systém Free Wheel nebo Auto Turn.

Jak hluboký sníh je možné zpracovat?

Výška bunkru se sněhovým šnekem dosahuje u benzinových fréz až cca 60 cm. Některé modely jsou navíc vybaveny závějovými lištami, které odřezávají vrstvu sněhu nad ním. Ta se díky lištám láme a padá přímo do bunkru na lopatky šneku.

Jaká vrstva sněhu zůstává na povrchu? Sebere šnek všechen sníh?

Ano, plastové lopatky elektrických fréz a pryžový sněhový šnek jednostupňových benzinových fréz je přímo v kontaktu s terénem, může tedy sníh odstranit až na pevný povrch. Bunkr i tělo pilovitého šneku dvoustupňových fréz je před poškozením chráněno kluznicí. Ta je nastavitelná, za frézou zůstává obvykle sněhová vrstva o výšce několika milimetrů. Kluznici lze také osadit plastovými plazy zabraňujícími poškrábání např. dlažby. Některé modely jsou navíc vybaveny škrabkou strhávající  zbytky sněhu pod bunkrem.

Mohu se spolehnout na motor?

V našich frézách pracují špičkové 4taktní spalovací motory amerických značek Briggs & Stratton a Ariens. Ty s přehledem zvládají provoz i v náročných horských podmínkách - vícerychlostní převod pohybu kol a zároveň výkonný odhoz sněhu. Startují snadno i v mrazu lankem nebo elektricky. Některé modely k tomu vyžadují přípojku do elektrické sítě, jiné jsou osazeny startovací baterií. Používejte ověřené celoroční motorové oleje pro 4taktní motory z naší nabídky.

Mohu nechat benzín přes léto v nádrži?

Výrobci motorů nedoporučují uskladňování motoru s benzínem na více než 30 dnů, palivo by se mělo v takových případech vypustit. Jiným řešením dlouhodobého skladování motoru s palivem může být použití stabilizátoru.

Jak zprovoznit benzinovou sněhovou frézu?

Všechny benzinové frézy Vám předáme sestavené a připravené k okamžitému provozu. Rovněž Vás seznámíme s jejich obsluhou a pravidly údržby.

Jak se starat o sněhovou frézu?

Pro všechny dvoustupňové (a vybrané jednostupňové) benzinové frézy navíc nabízíme bezplatné posezónní prohlídky, při nichž zkontrolujeme důležité funkce stroje a prověříme, zda je i po náročné sezoně v dobré kondici. Poskytujeme samozřejmě také odborný servis a poradenství v celé síti našich prodejních a servisních center.

15krát rychleji než lopatou?

Ano, tolik času můžete ušetřit na zimní radovánky. V rámci testování sněhové frézy SNO-TEK 22 jsme provedli test. Odklízeli jsme 30 cm vrstvu čerstvého sněhu ze zpevněné plochy dvora o výměře 40 m2. Hliníkovou lopatou o hmotnosti 1,17 kg, odklízel muž sníh 1 hodinu 29 minut. Pomocí frézy SNO-TEK 22 byl sníh ze stejné plochy odklizen již za 6 minut 26 vteřin.

 

Prohlédnout sortiment sněhových fréz