Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Příprava dřeva snadno a rychle

Příprava dřeva snadno a rychle

Příprava dřeva snadno a rychle
Zpracování palivového dřeva je právě teď hodně aktuální téma. Nejběžnějším a zároveň nejoblíbenějším pomocníkem při téhle činnosti je řetězová pila, ať už benzinová, elektrická nebo akumulátorová.
 
Svou existenci započala už před 100 lety. První benzinová pila byla zkonstruována v roce 1927 a poprvé ji použili na kopci Dolmar v Duryňsku. Její premiéra sklidila takový úspěch, že kopec dal jméno i hamburskému podniku, kde se pila začala vyrábět. Vážila 58 kg a byla obsluhována dvěma muži. První klasická benzinová pila ovládaná jedním člověkem přišla na svět v roce 1950.

A za více než 70 let zaznamenaly tyto stroje neskutečný vývoj. Hmotnost šla rapidně dolů, výkony mnohonásobně nahoru, zavedly se nejrůznější technické prvky jako antivibrační systém (poprvé v roce 1964), brzda řetězu (1972), automatická brzda řetězu (1982), katalyzátor (1989) nebo odlehčené starty díky pomocné pružině (1991). Do segmentu řetězových pil neustále pronikají nejmodernější technologie, což se projevuje na delší životnosti strojů, vyšších výkonech i komfortu při práci.
 

AKU pila GD40 CS 40 z řady Greenworks 40 voltů

Profesionální benzinová pila Shindaiwa 601sx
 

Co konkrétně za tím stojí?

Pro delší životnost: např. tlakově litý válec motoru se stěnami opracovanými diamantem a pokovenými vrstvou niklu, kliková skříň a karter z hořčíkové slitiny, třísegmentová spojka, kovaná kliková hřídel, špičkový japonský karburátor Walbro, dva pístní kroužky pro lepší těsnící a stírací funkci a mnoho dalšího.

Pro vyšší komfort: propracovaný antivibrační systém pro snížení hladiny vibrací (tvořený sestavou pružin a silentbloků), dokonalá ergonomie a perfektní vyvážení, snadné starty díky dekompresnímu ventilu či poloautomatickému sytiči, digitální zapalování s omezovačem otáček, dvojitá zubová opěrka, kované lišty Oregon nebo Shindaiwa ze speciálního tvrdokovu s vyměnitelným vrcholem, průhledná palivová nádrž, přepínání na letní a zimní provoz atd.

To vše a mnoho dalšího najdete na našich pilách. Jako lídr trhu dokážeme nabídnout stroj pro každého uživatele – od rekreačních až po profesionály. Pily pro řezání dřeva na zahradě, tesařské práce, prořez stromů, práci v korunách, ale i prvotřídní stroje na těžbu v lese. Ve výkonech od 0,95 do 3,5 kW, s lištami dlouhými až 46 cm.
 
V nabídce najdete pily tradiční a osvědčené značky OLEO‑MAC, špičkové japonské stroje jednoho z největších světových výrobců SHINDAIWA, prvotřídní modely našich vlastních značek PATRIOT, LEVITA a v neposlední řadě produkty GREENWORKS od světového lídra na poli AKU zahradní techniky.
 
Vybírat můžete mezi pilami benzinovými, elektrickými i AKU. Všech 20 modelů je zařazeno do POSEZONNÍHO VÝPRODEJE, takže je můžete pořizovat za mimořádně nízké Výprodejové ceny.
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte.