Zahrady ožijí, když je provoní křupavé a šťavnaté steaky…

Zahrady ožijí, když je provoní křupavé a šťavnaté steaky…

K letní zahradní zábavě, party s přáteli nebo oslavám v kruhu rodiny patří neodmyslitelně také vůně grilovaného masa. Vždyť kdo by odolal chuti a vůni dobře propečeného a krásně šťavnatého steaku s křupavou kůrkou na povrchu? S kvalitním grilem to opravdu není žádný problém.
Zahrady ožijí, když je provoní křupavé a šťavnaté steaky…
V současnosti jsou nejpopulárnější plynové grily. A to především pro skvělý výkon a snadnou obsluhu před i během grilování. To je komfortní i díky snadné regulaci teploty. Výhodou je také vyšší životnost, snadná údržba a rychlé rozehřívání jediným tlačítkem elektronického zapalování. Podle toho jak často a pro kolik hostů budete grilovat, volte konkrétní model. Liší se například počtem hořáků a velikostí grilovacího roštu. Každý hořák by měl mít nezávislé ovládání, díky kterému je možné nastavit rozdílnou teplotu pro grilování různých potravin současně. A plynový gril oceníte také pro výraznou úsporu času při přípravě grilování, při rozehřívání grilu i následném úklidu.


 
Hitem mezi grilovacími fajnšmekry jsou hybridní grily, které kombinují výhody metod grilování masa na plynu a na dřevěném uhlí. Zajišťují rychlé a rovnoměrné teplo plynových hořáků a nezaměnitelné aroma dřevěného uhlí. Maso tak můžete připravit rychlým grilováním na plynu a pak se rozhodnout pro jeho finalizaci na uhlí. Změna režimu paliva nezabere ani minutu. Zásobník s uhlím jednoduše vložíte mezi rošt a plynové hořáky, které uhlí rozpálí rychle a rovnoměrně. Hybridní grily jsou skvělou volbou i pro ty, kteří nad volbou typu grilu váhají.


 
Pokud patříte do skupiny lidí, pro které je grilování spojeno především s typickou vůní dýmu, pravděpodobně dáte přednost grilu na dřevěné uhlí. Příprava pokrmů bude možná vyžadovat více úkonů a trochu praxe, ale chutný aromatický zážitek a romantická atmosféra bude stát za to. Grily na dřevěné uhlí dosahují při grilování vysokých teplot a uvolňují hodně dýmu. Jsou proto vhodné pouze pro využívání ve venkovních prostorách.


 
Elektrické grily jsou skvělým řešením pro malé prostory a místa, kde není žádoucí kouř. Nemusíte se starat o žhnoucí dřevěné uhlí stačí dostupnost elektrické sítě. Tyto grily nejsou náročné na provoz a na terasu nebo zahradu jej snadno umístíte. Díky tomu, že neprodukují více kouře než běžné pečení nebo smažení, je můžete využít např. i na balkonech městské zástavby.


 
Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv typ grilu, nechte si chutnat!

Mohlo by vás zajímat

Zahradní grily

Tipy pro vás

Plynový gril Char-Broil Performance 330B
8 490 Kč
Plynový gril  Char-Broil Professional 4400S
16 990 Kč
Plynový gril Char-Broil Performance 220B
8 990 Kč
Plynový gril Char-Broil Performance 340B
7 990 Kč
Plynový gril Omega 200
2 990 Kč
Hybridní gril Char-Broil Gas2Coal 2.0 3B
10 990 Kč