Co se zahradním odpadem?

Co se zahradním odpadem?
Zpracování dřevního odpadu pomocí drtičů a štěpkovačů šetří přírodu i nejednu korunu. Oba stroje si se zahradním odpadem umí nekompromisně poradit, takže věčný problém co se zahradním odpadem, vás může přestat trápit.

Frézovací mechanismus zahradního drtiče strouhá a drtí vložený odpad na jemnou dřevní drť, která je vhodná k dalšímu využití. Kromě umístění do kompostu se dá dále zužitkovat i jako kvalitní mulč, pro který nemusíte jezdit do zahradnictví. Stroj rozdrtí větve až o průměru 4,5 cm.

Množství drti a štěpků pod kontrolou
Pokud spíše než drť využijete větší kousky dřevní hmoty – asi 2,5 centimetru velké drobné odřezky a kousky větví – které se hodí jako mulč, ale po proschnutí i jako palivo do kamen, pak dobře poslouží štěpkovač. Stroj s ozubeným kolem, které automaticky vtahuje větve do vnitřního mechanismu stroje a vytváří z nich praktické štěpky.

Součástí kvalitních drtičů a štěpkovačů jsou záchytné koše z PVC materiálu, díky kterým máte pod kontrolou množství již nadrceného odpadu. Koš s odpadem pak můžete vysypat, kamkoli potřebujete.
Díky velkým kolům oba stroje přemístíte z jednoho místa zahrady na druhé. Při zatlačování a posouvání větví do drtícího ústrojí pomůže pěchovač z kvalitního PVC materiálu.Kvalitní stroje pro drcení zahradního odpadu musí být vybaveny bezpečnostní pojistkou, která zabraňuje znovuspuštění při náhlém výpadku proudu. Neměla by chybět pojistka pro zabránění zapnutí stroje, když není pod výstupem právě umístěn záchytný koš. Motor kvalitních modelů je vybaven jističem a při přetížení se samočinně vypíná.

Stroje musí mít při umístění na pracovní ploše (většinou na trávníku) dobrou stabilitu, nesmí se kývat. Tak jako při využívání jiných zahradních strojů neopomeňte bezpečnost práce. Části větví kolem sebe mohou občas šlehnout, proto pracujte s ochrannými brýlemi a pracovními rukavicemi pro zabránění poranění dlaní.