Jak se rodí elektrokola MTF? Nahlédněte za oponu…

Jak se rodí elektrokola MTF? Nahlédněte za oponu…
Elektrokola MTF vám dělají radost už několik měsíců. Zajímá vás, jak probíhá jejich montáž? Necháme vás v naší fotoreportáži nahlédnout přímo do továrny! Všechno je vysoce odborná ruční práce, která probíhá pod supervizí našich zaměstnanců. Žádná pásová výroba!

Příprava kompletace elektrokola MTF začíná tím, že se v předvýrobě do rámu nasadí hlavové složení, vidlice s představcem a následně si elektrokolo přebírají mechanici, kteří ho celé dávají dohromady a pečlivě kontrolují funkčnost všech komponentů.

Jako první probíhá montáž řídítek, pak se nasadí sedlovka a připevní sedlo. Poté přichází nasazení kol, která už jsou na pláštích, je na nich kazeta a našroubované kotoučové brzdy.
Klíčovou fází je instalace elektromotoru. Nejprve se rámem protáhnou všechny potřebné kabely, na řídítka se umísti displej a namontuje se motor. Jako poslední se nasadí baterie. Následně mechanik vyzkouší zapojení celé elektroinstalace. Ve finální fázi se na řídítka namontují brzdy, řazení a madla.
Poté přichází další fáze, a sice napojení motoru na diagnostiku. Přes počítač se do něj nainstaluje nejnovější verze softwaru a elektrokolo přebírá přísný výstupní technik. Ten znovu pečlivě zkontroluje fungování pohonu a také funkčnost přehazovačky, brzd, vidlice, vycentrování kol a dalších komponentů. A je hotovo.

Pak už následuje proces balení. Aby bylo elektrokolo skladné, sundá se přední kolo a otočí řídítka. Celé se zabalí a dá do krabice. Poslední fází je transport do hlavního skladu Mountfieldu a odtud už elektrokola putují přímo do prodejen.

Tam probíhá finální smontování a kontrola. Otočí se řídítka, namontuje se přední kolo a pedály. Specialista na elektrokola pak znovu kontroluje funkce brzd a kotoučů, přehazovačky, vidlice, počítače a samozřejmě motoru.

Poslední cesta už vede k vám, našim zákazníkům.

 
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat