Mountfield na festivalu výběrových vín

Mountfield na festivalu výběrových vín
V úterý 28.1.2020 se v Boutique hotelu Jalta na Václavském náměstí uskutečnil v rámci festivalu výběrových vín, vinařství a gastronomie PRAGUE WINE Week již 12. ročník Galadegustace medailových vín se slavnostním vyhlášením výsledků Prague Wine Trophy 2019.

Součástí festivalu byla samozřejmě i prezentace vinařství a dovozců. „Myslím si, že akce byla úspěšná, o náš stánek byl velký zájem. Chodila k nám ochutnávat konkurence, vinaři a další účastníci. Někteří se vraceli a asi největší úspěch měl náš Sauvignon blanc Greyrock z vyhlášené novozélandské oblasti Marlborough.“ Hodnotí účast produktový manager Michal Domša.

Podmínkou vstupu na tuto akci je získání medaile v mezinárodní soutěži vín Prague Wine Trophy. Co do počtu hodnocených vzorků, jde o největší mezinárodní soutěž vín v České republice a my jsme hrdí, že jsme obdrželi rovnou 4 zlaté medaile.

Zmíněný Sauvignon blanc je typická odrůda pro Nový Zéland a Sauvignon blanc z vinic Marlborough patří k nejvýše hodnoceným vínům z této země vůbec. Má atraktivní, jasně žlutou barvu se slámovými odlesky, střední viskozitou a svěží závěr. V plné chuti a vůni ucítíte tropické ovoce, zejména grapefruit a také angrešt. Výborně bude chutnat s plody moře, kozím sýrem nebo salátem, ale můžete ho podávat i jako aperitiv.

Galadegustace se zúčastnil i Martin Pastyřík, prezident Asociace someliérů ČR, s kterým dlouhodobě spolupracujeme a pomáhá nám vybírat ta nejlepší vína. Na akci byl Mountfield velmi vyhledávaným vystavovatelem. Odborná i laická veřejnost byla zvědavá, jaká vína pan Pastyřík vybral. U našeho stánku nebylo nikdy prázdno a troufám si říct, že naše vína byla překvapením večera.“ Dodává produkční marketingového oddělení Mountfield.
 
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat