Plánujete pořízení bazénu? Máme pro Vás několik rad

Plánujete pořízení bazénu? Máme pro Vás několik rad

Nový bazén si člověk pořizuje jednou dvakrát za život. Proto bychom výběru vhodného typu a také umístění na zahradě měli věnovat velkou péčí.

 

V zásadě platí, že bazén a zahrada by být ve vzájemné harmonii. Měly by se respektovat a doplňovat.  Prioritou je, aby bazén Vám naplno sloužil a poskytoval maximální radost a pohodlí. Proto by měl být instalován v místě, na něž dopadají sluneční paprsky od rána až do večera. Pokud je to možné, vyberte si raději bazén zapuštěný do terénu. Takový působí v zahradě velmi hezky a vstup do vody je jednodušší, zejména pro děti a seniory.

 

V okolí by měla být a jen taková zeleň, která produkuje co nejméně listí, jehličí a pylu. Ideální je pěkně střižený trávník a nějaké nízké neopadavé a nekvetoucí rostliny. S ohledem na pobyt u bazénu bychom měli počítat se zpevněnou odpočinkovou plochou po jeho obvodu, kde by mohla být například lehátka, stolek s občerstvením a podobně. A myslete i na soukromí při koupání a vodních radovánkách -- na Váš bazén by nemělo být vidět z ulice.

Bazénovou technologii je vhodné dislokovat například do prostoru technických místností domu, nebo do zahradního domku.

Každý, kdo chce mít bazén ve své zahradě vhodně umístěný, měl by svůj záměr probrat s bazénovým odborníkem (takového najdete v každé z prodejen Mountfield) a případně i se zahradním architektem.

A nezapomeňte, že nejvýhodněji se dá bazén pořídit brzy na jaře.