Téma dne: zavlažování

Téma dne: zavlažování
Meteorologové hlásí, že srážkové deficity jsou ohromné. Neprší a záhony jsou vyschlé na prach. Takže je nutné zavlažovat uměle. Možností, jak dopravit vodu k žíznivým květinám či zelenině, je samozřejmě víc.
Nejjednodušším způsobem je klasická konev, ale na větší zahradě se s ní člověk hodně naběhá. Lepší je si práci usnadnit, pomocníků je víc.
Pokud máte vlastní studnu, nebo zaléváte vodou z potoka či jezírka, neobejdete se bez čerpadla s elektrickým motorem.
 
Ponorná čerpadla na užitkovou vodu jsou určena k zavlažování zahrad i k zásobování domu.

Všechna tato mobilní zařízení zvládnou díky vysokému průtoku a výtlaku dopravit vodu nejen do zavlažovací pistole, ale snadno „utáhnou“ i větší zavlažovací systémy s více koncovými postřikovači.
V naší nabídce najdete širokou škálu čerpadel – povrchová, ponorná, kalová, tlaková, do vrtaných studní, sudová a v neposlední řadě i automatické domácí vodárny a automaty.
Záleží jen na vás, jaké čerpadlo vyberete. Pokud si ovšem nebudete jisti, v našich prodejnách vám ochotně poradíme. Nabízíme elektrická čerpadla i benzinová čerpadla od renomovaných evropských výrobců: TALLAS nebo OLEO-MAC.


 
Kalová čerpadla umožňují čerpat vodu k zavlažování i z částečně znečistěných vodních znečistěných zdrojů.
 
Hadice a hadicové navijáky, pistole a postřikovače
Efektivní a rychlé zavlažování by samozřejmě nebylo možné bez kvalitní zahradní hadice. V naší nabídce najdete hadice PATRIOT ve třech kvalitativních řadách – Silver Line, Gold Line a Diamond Line. Všechny jsou vyrobeny v České republice.
Předností nové řady hadic jsou kvalitní materiály i vysoká odolnost. Na slunci neblednou, obstojí i při používání v těch nejnáročnějších podmínkách. Perfektně sednou do ruky, dobře drží tvar a všechny jsou vyvedeny v moderním designu.
Nabízíme hadice o průměrech ½“ až 5/4“, všechny řady jsou k dispozici v baleních o délkách 25 a 50 metrů.
 
Prvotřídní zahradní hadice PATRIOT Gold Line. Tato řada hadic je určena pro střední až vysoké zatížení – trhací tlak 40 bar.
 
A aby byl komfort při zalévání co nejvyšší, určitě uvítáte pomocníky, jako třeba hadicový vozík s navijákem, který výrazně usnadňuje transport hadice po zahradě i její uložení. Máme pro vás i hadicové navijáky, které se dají připevnit třeba na zeď domu a můžete je otáčet o 180 stupňů. To ještě zvyšuje komfort zalévání a usnadňuje vaši práci.
 
 
 
Praktický robustní vozík na 1/2“ hadici o délce až 60 m. Má pevná velká kola a masivní navíjecí kliku.
 
K hadicím samozřejmě patří také nabídka zavlažovacích pistolí, spojek a rychlospojek. Můžete vybírat i z pestré nabídky zavlažovačů nebo oscilačních postřikovačů.
A na závěr rada zkušených zahradníků: chcete-li šetřit vodu a tím svou peněženku, nezavlažujte plošně, ale snažte se přivádět životadárnou tekutinu pokud možno co nejblíže k rostlinám.
 
Zavlažovací hodiny s časovačem, který automaticky upravuje denní rozvrh zavlažování při východu či západu slunce.
 
 
K efektivnímu zavlažování významně pomůže také jeho správné načasování. Díky zavlažovacím hodinám si přesně rozvrhnete čas a délku zavlažování.