Vybíráme sekačku, teď jdou pěkně na dračku

Vybíráme sekačku, teď jdou pěkně na dračku
Zahrady zažívají v těchto dnech žně v podobě pořádné porce vláhy. Tráva roste doslova jako z vody a je potřeba s ní zatočit. Ideálně pravidelným sekáním.
 
Kdo si není jistý, jaký stroj potřebuje, třeba v případě koupě první sekačky, měl by vyrazit do specializované prodejny. A sdělit prodejnímu technikovi, jaké má na sekačku nároky, jak velkou zahradu bude sekat i jaké jsou jeho finanční představy.

Elektrické i s pojezdem
Vybírat můžete mezi elektrickými a benzinovými modely a také mezi sekačkami s pojezdem či bez pojezdu. „Elektrická sekačka je vhodná k sekání menších a méně členitých pozemků, na kterých máte zajištěn přívod elektřiny. Je nenáročná na údržbu, dobře ovladatelná, lehká, její provoz je poměrně tichý a ekologický,“ říká Jan Melena, odborník na sekačky z Mountfieldu.  Tyto stroje se využijí hlavně na rovných a menších plochách, ideálně třeba na chatě. Na druhé straně řady stojí luxusní pojezdové modely, které vyjdou na několik tisíc. Ty už zvládnou posekat podstatně větší plochu.
 

Elektrická sekačka EL 4800 PD BW s pojezdem má výkonný motor o příkonu 1 800 W, záběr 46 cm a velká kola pro snadný pohyb v terénu.    
 

Nadupané benzinové mašiny
Benzinové stroje jsou vhodnější na sekání větších zahrad, ty se silnými motory bez problémů zvládnou práci v členitém terénu a poradí si i s vyšší a hustší trávou.
Moderní čtyřtaktní motory se vyznačují dlouhou životností a snadnou obslužností. Vyšší komfort sekání ještě zvyšuje pojezd, díky němuž je práce opravdu snadná.
Majitelé sekaček touží neustále po řadě vychytávek, který usnadňují práci. Jde například o volitelnou rychlost pojezdu, elektrický startér nebo velká kola pro lepší pohyb v terénu. Velké oblibě se těší i sekačka se systémem vertikálního skladování Mow n´Stow. Tím disponuje model PATRIOT LM 51 SP EL. START. Jedná se o patent výrobce motorů Briggs & Stratton. Jednoduchou manipulací během pár vteřin složíte madla a postavíte sekačku na zadní část. Tím ušetříte až 70 % místa. Díky unikátní konstrukci motoru nehrozí únik paliva ani oleje.
 

Benzinová samochodná sekačka PATRIOT LM 51 SP EL. START se systémem vertikálního skladování.
 
 
AKU sekačky pracují na baterii
Když se někomu nechce tahat s prodlužovacím kabelem ani řešit pohonné hmoty, může zvolit Aku modely. Jedná se o stroje poháněné dobíjecími Li-Ion akumulátory. Jsou spolehlivé, mají skvělý výkon a rychle se nabíjí. Neřešíte dolévání benzinu, oleje, neomezuje vás žádný kabel. Nastartováno máte během vteřiny stiskem tlačítka. Proto si AKU sekačky velmi oblíbily i ženy.
 

AKU sekačka Greenworks GD60 LM 51 SP disponuje pojezdem s regulovatelnou rychlostí, má robustní ocelové šasi a záběr 51 cm. Pracuje na 60V baterii.
 

Jsou to stroje nenáročné na údržbu, mají nízkou hmotnost, atraktivní design a dlouhou výdrž. Navíc jsou poměrně tiché, takže nijak neruší vaše sousedy. Samozřejmě záleží na terénu a výšce sečené trávy, ale ty nejvýkonnější AKU sekačky se silnou baterií vydrží na jedno nabití pracovat téměř 2 hodiny. A za tu dobu už posečete i pořádnou zahradu.
I tady platí, že můžete vybírat sekačky podle šíře záběru i výkonu. Velkou výhodou AKU techniky je, že jednu baterii použijete pro nejrůznější stroje, které si můžete dokupovat postupně – např. strunová sekačka, pila, křovinořez, plotové nůžky, fukar, prořezávač větví atd.).
 
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat