Jak vybrat bazénový vysavač?

Bazénový vysavač je důležitou výbavou každého bazénu, výbavou, která Vám velmi usnadní a urychlí péči o čistotu vody v bazénu. S těmito zařízeními efektivně vysajete mechanické nečistoty ze dna bazénu. Vybrané modely efektivně čistí i stěny bazénu.
Bazénové vysavače – Jak vybrat

Automatické bazénové vysavače

Jak už pojmenování napovídá, stojí tato sofistikovaná zařízení na samém vrcholu mezi bazénovými vysavači. Automatické bazénové vysavače stačí ponořit do vody, veškerou práci odvedou za Vás a budou pracovat i v době Vaší nepřítomnosti. Vyčistí dno i stěny bazénů. Nevyžadují propojení s pískovou filtrací, protože nečistoty sbírají do integrovaného vaku/sáčku/cartridge. Po jejich naplnění velmi jednoduchým způsobem obsah vyprázdníte. Tyto hvězdy mezi bazénovou výbavou jsou vhodné pro všechny typy velkých zapuštěných bazénů různých tvarů i s různě profilovaným dnem.

Poloautomatické bazénové vysavače

Poloautomatické bazénové vysavače fungují díky napojení na pískovou filtraci, přičemž podle konkrétního modelu vyžadují, aby její výkon (průtok) byl minimálně 4m3/h.  Platí, že čím je filtrace výkonnější, tím efektivnější je práce vysavače. Pohyb po dně bazénu zajišťuje pulzní membrána. Efektivně a samy bez nutnosti obsluhy vysávají všechny mechanické nečistoty ze dna a některé modely i ze stěn bazénu. Jejich sestavení a zprovoznění je absolutně jednoduché, nepotřebujete žádné nářadí. Po sestavení a připojení je stačí jen ponořit do vody.

Poloautomatický bazénový vysavač

Ruční vysávací hlavy

Ruční (mechanické) vysavače se hodí spíš k opravdu menším bazénům a fungují díky napojení na pískovou filtraci – využívají její sací efekt. Nevýhodou je nutnost osobní obsluhy, kdy pomocí teleskopické tyče, na jejímž konci je umístěna vysávací hlava, budete vysávací hlavou posunovat po dně bazénu. Hlava nasává nečistoty spolu s vodou do hadice, která je skimmerem odvádí do čisticího ústrojí pískové filtrace. Samotné vysávání není fyzicky nic náročného a zvládne je každý.

Ruční vysavač Shark Blaster

Šikovný bateriový vysavač pro čistění vířivých van a malých bazénů. (Někteří zahrádkáři jej prý využívají i na vysávání mechanických nečistot ze sběrných nádob na dešťovou vodu, sudů apod.).


Ostatní také zajímá

Jak pečovat o vodu v bazénu?
Jak pečovat o vodu v bazénu?

Mohlo by vás zajímat

Automatické
Poloautomatické
Ruční

Tipy pro vás

Bazénový vysavač Imperial
46 100 Kč
Vysavač Warrior PRO
28 100 Kč

Kategorie článků