Infrasauna – skvělé řešení pro zdraví, relax a zábavu

Jak vybrat infrasaunu? - řešení pro zdraví, relax a zábavu

O své zdraví pečujeme stále usilovněji. Naše tělo je vystaveno silnému tlaku a nárokům aktivního, často uspěchaného života. V boji proti mnoha civilizačním chorobám lékaři radí pravidelně uvolňovat, pročisťovat organismus a zvyšovat jeho obranyschopnost. Vhodná relaxace a regenerace tak nabírá na významu. Pravidelný pobyt v sauně je jednou z jejích nejvyhledávanějších forem.
Infrasauna – skvělé řešení pro zdraví, relax a zábavu

Jak funguje infrasauna?

Lidské tělo v infrasauně prohřívají intenzivně až do hloubky 4 cm infračervené paprsky podobné těm, které vydává Slunce, ale bez škodlivého UV záření. Velmi rychlý výhřev infrasauny (provozní teploty až 60 °C dosáhne za 10-15 min) zajišťují infračervená keramická nebo karbonová topidla na 230 V. Tuto bezpečnou technologii najdete mimo jiné i v dětských inkubátorech. Infrasauny nevytvářejí páru ani své okolí nezatěžují vysokými teplotami. K jejich provozu není třeba žádné speciální odvětrávání, stačí přirozená cirkulace vzduchu. Jsou úsporné - za energii pro jedno saunování nezaplatíte více než 15 Kč!

Infrasaunování

Jak probíhá procedura v infrasauně?

V infrasauně se teplota pohybuje mezi 40–60 °C. Strávíte v ní cca 45 min a tělo se pak ochlazuje ve vlažné vodě nebo se neochlazuje vůbec. Procedura se provádí obvykle bez opakování. Při nižších teplotách (cca 30 °C) lze infrasauny využívat k prohřátí např. před cvičením, při vyšších teplotách k relaxaci, otužování, detoxikaci organismu aj. Po domluvě s lékařem mohou infrasaunu využívat také osoby, pro které není vhodný pobyt ve vyšších teplotách finské sauny. Na rozdíl od finských saun, v infrasauně si můžete relax dopřávat klidně každý den.

Jak sestavit infrasaunu?

Umístit infrasaunu z naší nabídky (modely pro 1-4 osoby) můžete snadno do jakéhokoliv temperovaného interiéru včetně malých bytů (ložnice, koupelna, domácí posilovna, zimní zahrada). Instalovat a zprovoznit menší modely zvládnete díky jednoduchému stavebnicovému systému do hodiny. Celý systém topidel, ovládací panel i další elektronické vybavení zapojíte do jediné elektrické zásuvky. U většiny modelů lze dveře pravolevě otáčet, lépe si tak infrasaunu uzpůsobíte dispozicím interiéru.

Z jakého dřeva jsou infrasauny?

Ideálním materiálem pro výrobu moderních infrasaun je kanadský jedlovec (hemlock nebo tsuga). Jeho dřevo vyniká pevností a krásným vzorováním jemné struktury. Na rozdíl od jiných jehličnanů se nekroutí, je bez suků a pryskyřice. Zároveň přirozeně eliminuje tvorbu nežádoucích mikroorganismů.

Elegantním řešením obložení kabiny některých modelů jsou MDF desky. Materiál vzniká rozmělněním dřeva na vlákna a jejich následným spojením pomocí pryskyřic a ligninu. Z hmoty se pak za vysokého tlaku a teplot lisují desky, které se potahují omyvatelným laminem s dekorem přírodního dřeva.

Jaké jsou rozdíly mezi topidly?

Světelná keramická topidla dosáhnou maximální teploty v infrasauně nejrychleji. Tvoří je trubice z křemičitého skla, které kromě intenzivního sálavého tepla vyzařují také světlo, které ještě posiluje blahodárné terapeutické účinky. Mají povrchovou teplotu 300–500 °C a jsou opatřena ochrannou mřížkou. Životnost až 8 000 provozních hodin (saunování 3x týdně 45 minut = cca 60 let).

Keramická topidla dosahují maximální teploty v infrasauně velmi rychle. Mají povrchovou teplotu 250–300 °C a jsou opatřena ochrannou mřížkou. Životnost až 8 000 provozních hodin (saunování 3x týdně 45 minut = cca 60 let).

Karbonová topidla dosáhnou maximální teploty v infrasauně pomaleji, ale distribuce infračervených paprsků je u nich nejrovnoměrnější a nejefektivnější. Tvoří je tenké karbonové pásy. Mají povrchovou teplotu 70–170 °C. Životnost až 12 000 provozních hodin (saunování 3x týdně 45 minut = cca 90 let).

Co je to světelná terapie?

Některé modely našich infrasaun jsou vybaveny tzv. chromoterapií. Uvnitř kabiny si pro doladění atmosféry zvolíte tón barevného osvětlení přesně podle vaší nálady. A proč terapie? Každá barva ovlivňuje naší psychiku, osvěží, nabudí nebo ji naopak zklidní a má zároveň výrazný vliv na naší tělesnou energii. Například žlutá barva nás aktivuje, zelená harmonizuje, oranžová navozuje pocit bezpečí a radosti, bílá nabíjí energií, modrá uklidňuje, fialová pomáhá s nespavostí a červená zbavuje deprese.

Infrasauna

K čemu je ionizátor?

Ionizátor ve výbavě některých modelů infrasaun obohacuje vzduch v kabině o záporně nabité ionty. Svěžestí a čistotou se pak velmi přibližuje vzduchu ve vysokých horách nebo u moře. Ionizátor také účinně likviduje mikroorganismy a působí pozitivně na lidský organismus.

Co byste měli před saunováním vědět?

Po případném saunování během dne doporučujeme vyhradit si čas na následný odpočinek. Pobyt v sauně uklidňuje a uvolňuje napětí, ale extrémně vyčerpaní psychicky ani fyzicky bychom ho podstupovat neměli. Ponechejte si odstup od vydatného jídla ideálně 2 hodiny, nesaunujte se přesycení ani hladoví. Finské sauny nejsou vhodné pro osoby s poruchami kardiovaskulárního systému (infrasauny mohou při nízkých teplotách používat po dohodě s lékařem). Nevstupujte do sauny pod vlivem alkoholu ani ho neužívejte během pobytu. Naopak dbejte na dostatek tekutin před i po proceduře. Používejte osušku nebo župan jako podložku, lavice by neměly přijít do přímého kontaktu s pokožkou.

Jak zážitek ještě umocnit?

Relaxace v sauně získá díky vonným esencím z éterických olejů další rozměr. Aromaterapie posiluje psychickou i fyzickou rovnováhu organismu, blahodárně působí na hormony a fungování lidského těla. Roztok s vodou aplikujte do misky v infrasauně nebo jím polévejte rozpálené lávové kameny ve finské sauně. Vyzkoušejte a také libovolně kombinujte pro osvěžení, uvolnění a uklidnění. Zvolit si můžete vůni pomeranče, kosodřeviny, medu nebo eukalyptu. V nabídce si vyberete z esencí balených v lahvičkách s objemem 50 ml a praktickým dávkovačem. Nabízíme také wellness kosmetiku pro zvýšení efektu saunování hlavně na kvalitu pokožky (hydratační glycerinový krém, zjemňující medový krém, peelingová sůl). Prohlédněte si naše saunové příslušenství.

Jak saunu udržovat?

Pro plnohodnotný zážitek ze saunování v čisté a hygienicky ošetřené kabině bez bakterií doporučujeme interiér saun pravidelně ošetřovat a dezinfikovat speciálními přípravky z naší nabídky. Nad rámec čištění pomáhá k údržbě trvalého vzhledu povrchu a jeho impregnaci užití parafinového oleje. Rozhodně nezapomínáme ani na důkladnou očistu doplňků a příslušenství. Dobrým větráním sauny předcházíme množení bakterií ve vlhkém prostředí.

 

Ostatní také zajímá

Eva Vrabcová Nývltová: V infrasauně vypínám tělo i mysl
Eva Vrabcová Nývltová: V infrasauně vypínám tělo i mysl

Mohlo by vás zajímat

Infrasauny

Tipy pro vás

Infrasauna Mariana 2
44 000 Kč 26 990 Kč

Kategorie článků