Jak vybrat sněhovou frézu?

Jestliže běžně uklízíte čerstvý a neumrzlý sníh z pevných ploch (asfaltu, dlažby či betonu) a na menším prostranství, postačí vám jednostupňová sněhová fréza. Když se vám ale podaří odklidit hned po nasněžení závěje málokdy a většinou se pak potýkáte spíše s umrzlou a udusanou sněhovou hmotou, bude pro vás lepším řešením dvoustupňová sněhová fréza. Máme ji hned ve dvou provedeních – na kolech nebo na pásech.

Jednostupňové sněhové frézy

Typ sněhu
  • frézy na čerstvě napadlý sníh (fréza má limity vycházející z její konstrukce pro efektivní odklízení uježděného či ušlapaného sněhu – gumový šnek takový sníh nedokáže odkrojit)
Typ povrchu
  • pouze zpevněný povrch – dlažba, beton, asfalt

Konkrétní plochy

  • chodníky, zápraží, terasy, malé dlážděné dvorky
sněhová fréza

Dvoustupňové sněhové frézy

Typ sněhu

  • frézy na všechny druhy sněhu : čerstvý sníh = samozřejmost, mokrý, přemrzlý, udusaný, déle ležící, uježděný – pilovitý šnek sníh doslova odřezává

Typ povrchu

  • frézy na všechny typy povrchů – zpevněná i nezpevněná a nerovná podloží

Konkrétní plochy

  • všechny plochy kolem rodinného domu (popř. chaty a chalupy) tzn. příjezdové cesty, dvorky dlážděné zámkovou dlažbou i s neupraveným povrchem, parkovací stání, apod.
  • prostranství přilehlá k penziónům, hotelům nebo činžovním domům
  • veřejná parkoviště, plochy vyžadující údržbu ve sportovních areálech
plazy plastové, které také naleznete v našem sortimentu, umožní užít dvoustupňovou frézu na pevném povrchu (dlažba, beton, asfalt), aniž by hrozilo jeho poškrábání
sněhová fréza

Elektrická nebo benzínová sněhová fréza?

Chcete frézu používat na různých místech a potřebujete, aby si poradila i s větším množstvím sněhu? Benzinové sněhové frézy mají efektivní spalovací motory, které udrží otáčky i při plném výkonu, a tím i dobrý pracovní výkon v náročných podmínkách. Podle způsobu odhozu sněhu pak dělíme tyto benzinové stroje na jednostupňové a dvoustupňové.

Chcete-li frézu používat jen pro úklid nízké vrstvy čerstvě napadané sněhové pokrývky ze zápraží či schodů, pak vám postačí elektrická sněhová fréza. Je tichá, krásně lehká a manipulaci s ní zvládne každý. Můžete ji ovšem používat jen do vzdálenosti dané délkou přívodního kabelu.

Sněhové frézy od špičkových světových výrobců

V sortimentu každé prodejny Mountfield najdete špičkové sněhové frézy od světových výrobců Toro a Ariens.

  • Sněhové frézy Toro jsou vybaveny unikátním systémem Quick Stick, kdy je odhoz sněhu ovládán pomocí joysticku. Velmi užitečnou funkci představuje i Free Wheel, kdy sepnutím páky odpojíte pojezd jednoho kola. To umožní lepší manipulaci při otáčení, couvání i přepravě.
  • Sněhové frézy Ariens budou skvělým, osvědčeným a spolehlivým pomocníkem pro čištění malých i velkých ploch. Profesionální úklid sněhu zajišťují už od roku 1933.

Člověk versus fréza

V rámci testování sněhové frézy SNO-TEK 22 jsme provedli test. Rozhodli jsme se odklidit cca 30 cm vrstvu čerstvého sněhu ze dvora bytového domu o výměře 40 m2. Figurant, (muž středního věku v dobrém zdravotním stavu) jenž k odklizení sněhové pokrývky použil hliníkovou lopatu o hmotnosti 1,17 kg, odklízel sníh 1 hodinu 29 minut. Pomocí frézy SNO-TEK 22 bylo totožné množství sněhu odklizeno už za 6 minut 26 vteřin. Se strojem manipuloval rovněž muž středního věku v dobrém zdravotním stavu.
Co z toho plyne? Sněhová fréza se stala vítězem na plné čáře. Šetří váš čas i energii.

Prohlédnout sortiment sněhových fréz