Vážení zákazníci, otevřeno pro Vás máme i ve státní svátky - úterý 5. 7. a středa 6. 7.
Menu Zavřít
+420 327 777 111 (volejte PO-PÁ 9-18 a SO-NE 9-17)
Jaké jsou největší výhody prémiového a superprémiového krmiva?

Výhody prémiového a superprémiového krmiva?

Jaké jsou největší výhody prémiového a superprémiového krmiva?
Vhodně zvolené krmivo je pro zdravý život mazlíčků stejně důležité jako pro člověka. Víte, jak a čím správně krmit svého čtyřnohého parťáka pro jeho spokojený život?
Krmivo uzpůsobené daným potřebám zvířete rozhodujícím způsobem přispívá ke zdraví a duševnímu i fyzickému blahu každého chlupáče. Správně zvolené krmivo je základem dobrého nutričního managementu. Složení potravy by mělo vycházet z faktu, že psi a kočky jsou svým založením masožravé šelmy a jejich zažívací systém se ani za tisíciletí domestikace příliš nezměnil. Kvalitní krmivo musí obsahovat tři základní složky: bílkoviny (proteiny), tuky a sacharidy. Bílkoviny a tuky mají být hlavně živočišného původu, protože obsahují více esenciálních aminokyselin a zažívání zvířat lépe vyhovují. Ve složení krmiva nesmí chybět vitaminy, jako například vitamin A pro zdravý růst a dobrou imunitu nebo vitamin E, který je pro tělo významným antioxidantem a slouží i jako antioxidační clona, jež zpomaluje stárnutí a chrání zvíře proti onemocnění. Stejně důležité jsou i minerály (železo, měď, mangan a další) pro zdravý růst kostí a tkání i pro krásnou srst a správnou funkci štítné žlázy. Pozor si dávejte na krmivo s vyšším obsahem obilovin.

 

PROČ ZVOLIT PRÉMIOVÉ nebo SUPERPRÉMIOVÉ KRMIVO?

Tato krmiva mají vysokou hustotu živin a dodají vašemu zvířeti tolik energie, kolik opravdu potřebuje. Představují 100% kompletní vyváženou stravu, která je vhodná jak pro štěňata, dospělé psy, tak i pro psí staříky, který s nimi prožijí plnohodnotný a spokojený život. Díky vyváženému složení není nutné dodávat chlupáčům žádné doplňky stravy pro psy či kočky. V obsahu granulí by mělo být jasně specifikováno o jaký druh masa se jedná (kuřecí, jehněčí, hovězí atd.) – každý z nás rád ví, co si dává na talíř, tak proč to nedopřát i svým čtyřnohým mazlíčkům? Nezapomínejme také na prospěšnost pro zdraví a čistotu zubů a podporu střevní mikroflóry. V kvalitním krmivu můžeme nalézt například výtažek z rostliny Yucca schidigera, která snižuje plynatost zvířat, podporuje imunitu a činnost jater i ledvin nebo kvasnicový extrakt jenž chrání proti infekcímpečuje o trávicí soustavu a podporuje krvetvorbu.
 

JAK POZNÁM KVALITNÍ KRMIVO?

Jednoduše! Všichni výrobci musejí uvádět všechny suroviny ve složení na obalu v sestupném pořadí. Čeho je v krmivu nejvíce, to je na prvním místě. Ve výčtu surovin by tak mělo být maso nebo masová moučka na začátku. Prémiová a superprémiová krmiva na obalu přesně popisují obsah jednotlivých druhů masa, případně jasně definují použité obiloviny. Taková informace je důležitá hlavně pro majitele psů trpících alergií na konkrétní složky potravy. Povinně se ve složení uvádí obsah bílkovin, tuku, vlákniny, vitaminů A, D3, Evápníku, fosforu a mědi. A také popela, jehož by mělo být v průměru do 8 %. Tato hodnota ukazuje, kolik špatně stravitelných anorganických složek zůstane po úplném spálení granulí. V superprémiovém krmivu by mělo být více než 60 % proteinů živočišného původu.
Dalším znakem kvalitního krmiva jsou vyvážené receptury pro různá plemena včetně rozdílů ve velikostech a všechny životní fáze psů i koček. Specifickou stravu vyžadují štěňata, aktivní psi, starší psi, ale i psi velkých či malých plemen, březí fenky nebo kastrované kočky, venkovní kočky, koťata i kočky žijící v domácnosti. Samozřejmostí by měli být složky obsažené v krmivu jako chondroitin glukosamin pro ochranu namáhaných kloubů a další doplňkové látky.

 

PROČ MŮŽE BÝT PŠENICE V KRMIVU ŠKODLIVÁ?

Především v levném krmivu ze supermarketu je z větší části zastoupena pšenice. Na první pohled se to může zdát jako neškodné, ale při každodenním užívání se to může projevit jako vážný problém. Nadměrně velký podíl obilovin obsahujících lepek vede prakticky neodvratně k tomu, že se u vašeho psa objeví problémy s jeho zažíváním, obezitou nebo potravinovou intolerancí. Bílkoviny a tuky obsažené v obilovinách nemají dostatečnou výživovou hodnotu, a proto musí Váš chlupáč sníst mnohem více krmiva, a tím nadměrně zatěžuje svůj zažívací systém. Bezlepkové obiloviny jako např. rýže, která se nachází v kvalitnějších krmivech jsou pro Vaše mazlíčky mnohem lépe stravitelné a vláknina z nich je pro střevní mikroflóru prospěšná.
 
Váš čtyřnohý přítel si sám kvalitní krmivo prostě vybrat nemůže. VÝBĚR SPRÁVNÉHO KRMIVA JE VŽDY NA VÁS, tak mu to dopřejte. My Vám z vyšších kvalitních řad můžeme doporučit prémiovou VIVAVITU superprémiovou STARVITU.

Superprémiové krmivo StarVita

Hlavní benefity superprémiové STARVITY (granulekonzervykapsičky):

 • Jde o BEZLEPKOVÉ a HYPOALERGENNÍ krmivo superprémiové kvality. Vyvážený poměr a ideální skladba přírodních surovin splňují všechny charakteristiky HOLISTICKÉHO krmiva. To ocení i zvířata s citlivým zažíváním.
 • Je základem VYNIKAJÍCÍHO NUTRIČNÍHO MANAGEMENTU díky vyváženému poměru makroživin, minerálů a vitaminů.
 • Všechny produkty jsou vyrobeny ze surovin NEJVYŠŠÍ POTRAVINÁŘSKÉ KVALITY, které většinou pocházejí z místních zdrojů.
 • Trvanlivost zajišťují výhradně PŘÍRODNÍ KONZERVANTY.
 • Konzervy obsahují vždy 100 % MASA.
 • Granule jsou BEZLEPKOVÉ a HYPOALERGENNÍ – najdete v nich jen maso, bylinky, ovoce a další prospěšné suroviny.
 • Obsahuje vyvážený poměr BYLINEK a PREBIOTIK podporujících funkci trávicího traktu.
 • Pro ochranu namáhaných kloubů obsahuje CHONDROITIN A GLUKOSAMIN.
 • VÝTAŽEK Z ROSTLINY YUCCA SCHIDIGERA z Jižní a Severní Ameriky pro zmírnění pachu stolice a snížení plynatosti.
 • K zpomalení stárnutí Vašeho zvířete a k prevenci onemocnění slouží ANTIOXIDAČNÍ CLONA.

Prémiové krmivo Vivavita

Hlavní benefity prémiové VIVAVITY (granulekonzervykapsičky):

 • Produkty z této řady obsahují AŽ 90 % MASA a výrobků živočišného původu v kouscích.
 • VYSOKÁ STRAVITELNOST krmiva minimalizuje opotřebení trávicího aparátu.
 • Díky vyváženému poměru VITAMINŮ a MINERÁLŮ podporuje spokojený život Vašeho mazlíčka.
 • Obsahuje PIVOVARSKÉ KVASNICE pro zdravou a lesklou srst.
 • Správné fungování pohybového aparátu podporují CHONDROPROTEKTIVA.
 • VÝTAŽEK Z ROSTLINY YUCCA SCHIDIGERA z Jižní a Severní Ameriky pro zmírnění pachu stolice a snížení plynatosti.
 • Přidaná PREBIOTIKA zlepšují trávení, imunitu a krvetvorbu.
 • Obsahuje L-KARNITIN a TAURIN – aminokyseliny podporující aktivitu mozku a spalování tuků.
 • Dokonale vyvážený zdroj OMEGA 3 a 6 MASTNÝCH KYSELIN je LOSOSOVÝ OLEJ.
 • Nabízí velkou MOŽNOST VÝBĚRU mezi granulemi pro malá, střední a velká plemena.

Prohlédnout sortiment krmiva