Až sedm měsíců v bazénu! Ano, jde to!

Až sedm měsíců v bazénu! Ano, jde to!

 „Kéž by to vydrželo co nejdéle,“ napadne nejednoho majitele bazénu, když  uprostřed horkých dnů pozoruje své ratolesti řádící v prohřáté vodě. Ale jak to zařídit, a koupat se v našem klimatu třeba až do podzimu? Možné to je. Díky ohřevu vody nebo zastřešení bazénu. Případně kombinací obojího.  

graf_teplota_cerpadla.jpg

Graf znázorňuje, jaká může být teplota vody v bazénu při využití tepelného čerpadla nebo solárního ohřevu.

Tepelné čerpadlo je IN
V naší nabídce najdete spolehlivá tepelná čerpadla s výkonem 3 – 11 kW, která jsou určená právě pro ohřev vody v rodinných bazénech. Dají se snadno instalovat k novým i už provozovaným bazénům a fungují na stejném principu jako zařízení určená pro vytápění domů.  Zjednodušeně řečeno odebírají z okolního vzduchu teplo, které předávají do vody. A umí to hodně dobře. Jejich velikou předností totiž  je, že pracují, i když nesvítí slunce. Takže teplou vodu v bazénu si člověk může dopřávat až 7 měsíců v roce, aniž by musel za případnými mraky vyhlížet sluneční paprsky. A to už stojí za úvahu, zda si tepelné čerpadlo k bazénu pořídit.

tep_cerpadlo_azuro-1.jpg

Kvalitní teplené čerpadlo na ohřev vody je stále častějším doplňkem rodinných bazénů. Například model BP-30WS se dá nyní v akci pořídit namísto 20 900 korun za pouhých 12 900 korun.

Jinou možností je instalace solárních panelů. I v našich klimatických podmínkách a při zdejší délce slunečního svitu jsou dobrým způsobem, jak si teplou vodu zajistit. Jsou schopny ohřívat ji na teplotu příjemnou ke koupání až po 6 měsíců v roce. Dají se lehce připojit ke každému bazénu, který je vybaven pískovou filtrací. Na výběr u nás máte solární panely deskové v několika velikostech, ale také solární ohřev spirálový nebo solární ohřev Domeček, který současně slouží jako praktická stříška pro pískovou filtraci.

domecek_s_filtraci-1.jpg

Jedním z oblíbených solárních ohřevů je víceúčelový solární ohřev Domeček s plochou 1, 8 m2 (se stabilním stojanem), který slouží i jako úkryt pro pískovou filtraci.

Bazén pod střechou
Všimli jste si, že se na českých zahradách stále častěji objevují bazény zastřešené?

Posuvné zastřešení má mnoho předností.  Jednak chrání vodu před prachem, listím nebo hmyzem, které do ní v případě nekrytého bazénu nafoukává vítr. Druhou a nejdůležitější  výhodou  je, že chrání vodu před chladnutím v době, kdy se nekoupete, tedy například v noci nebo ve dnech, kdy prší. A naopak, díky zastřešení si člověk může ve svém bazénu zaplavat bez ohledu na to, jaké je zrovna venku počasí. Tedy i v chladnějších měsících roku. Jeho stěny jsou vyrobeny ze speciálního polykarbonátu, díky němuž dochází k tzv. solárnímu efektu, a pod zastřešením se tím pádem kumuluje teplo.

Posuvné zastřešení se dá snadno a rychle instalovat v podstatě k jakémukoliv zapuštěnému bazénu. V nabídce máme pro vás různé velikosti i tvary  pro všechny typy bazénů. Vybrat si můžete i z několika barevných provedení.

zastreseni-Trend-1.jpg

Posuvné  zastřešení je stále žádanějším doplňkem zapuštěných bazénů. Jednotlivé segmenty se velmi lehce posunují v zabudovaném kolejišti.

Pokud potřebujete svůj bazén zastřešit jednoduše a rychle, nabízí se ještě možnost pořídit si přenosné zastřešení Azuro. Je vhodné pro všechny typy zapuštěných bazénů a díky mobilitě je snadno přenesete  i na jiné místo zahradě, kde může při nepříznivém počasí posloužit jako krytá herna pro děti nebo party stan. V nabídce kruhové i oválné provedení různých rozměrů.

mobilni-zastreseni-Azuro.JPG

Stačí rozbalit a sestavit. Jednoduchá konstrukce a nízká hmotnost a praktické využití činí z přenosného zastřešení Azuro oblíbenou alternativu zastřešení posuvných. Na zimu se lehce složí a uklidí.