Jarní práce na zahrádce

Jarní práce na zahrádce

Jaro je konečně tady. Sluneční paprsky začínají laskat Vaši zahradu a venku se všechno zelená. Pro Vás to znamená, že je nejvyšší čas přiložit ruku k dílu.

Většina z Vás už má zřejmě za sebou první sekání i vertikutaci, která je důležitým krokem k tomu, aby se trávník dostal znovu do formy.

Ovšem vertikutace  sama o sobě vám hustý a sytě zelený trávník nezaručí. Trávník je potřeba dosít a pohnojit správným hnojivem. Jedině tak dosáhnete toho, že se z něj znovu stane kompaktní celek a nebudete mít na zahradě různobarevné mapy.

Výběr travního osiva i hnojiva je velmi důležitý, ovšem spousta lidí tuto skutečnost podceňuje. „Musíte zvážit, jak moc je váš trávník zatěžovaný, zda má dostatečný přísun slunečních paprsků, nebo je z velké části dne ve stínu. Podle toho osivo vybírejte,“ říká Jan Elšík, odborník na osiva a hnojiva ze společnosti Mountfield.

Do sortimentu hnojiv jsme pro Vás zařadili mj. novinku v podobě nesmírně populárního organo-minerálního hnojiva. Díky organické složce vydrží v půdě daleko déle, než běžná hnojiva. Jeho velkou předností je i fakt, že je šetrné k vašim domácím mazlíčkům. Pokud by ho náhodou pozřeli, nic se jim nestane.

 Oblíbené organo-minerální hnojivo je šetrné i k vašim domácím mazlíčkům.

Trávník máme jaksepatří ošetřený a je čas vrhnout se na záhony a truhlíky. V první řadě potřebujeme kvalitní substrát. Řada zahrádkářů se spokojí se substrátem univerzálním, který splňuje běžné nároky. Můžete ho použít jak na záhonech, tak v truhlících. Ovšem existují i speciální substráty například pro muškáty, bylinky, balkónové nebo pokojové rostliny.

Správný zahradník by neměl opomenout ani rašelinu nebo praktickou mulčovací kůru, která zabraňuje prorůstání plevelů.

K tomu, aby ve vašich záhonech a truhlících vše patřičně vzkvétalo, měli byste květiny i plodiny přihnojovat. V nabídce je řada nejrůznějších hnojiv, ať už univerzální, nebo na konkrétní plodiny či okrasné dřeviny. Záleží na Vás, jakou volbu zvolíte.

Pokud se necháte inspirovat našimi jarními tipy, vaše zahrada to určitě ocení.