KRÁL ZAHRAD

KRÁL ZAHRAD
Kdo seče opravdu velké i členité plochy, s rotační sekačkou by se hodně nadřel. V tomto případě je lepší vyměnit sekačku za traktor. Zahradní traktory posekají trávu excelentně a mnohonásobně rychleji než sekačka a pro obsluhu je práce se zábavou. V podstatě jen točíte volantem a užíváte si dunění silného motoru pod kapotou. Pro zahrady s větším množstvím stromů a okrasných keřů jsou výhodné obratné ridery, tam, kde potřebujete v první řadě sílu, sáhněte po nadupaném traktoru. Jedná se o robustní výkonné stroje, které se nezastaví před ničím.

traktor-1.jpg
Zahradní traktor XHTY 240 4WD

traktor-2.jpg
Zahradní traktor XHTY 240 4WD s vozíkem

Skvosty na čtyřech kolech nemusí jezdit jen na silnici. Představte si krásnou zahradu a v ní nabušenou čtyřkolku vyvedenou v prudce elegantní červeno-černé barvě. Jmenuje se XHTY 240 4WD a je to zahradní traktor. Říká se mu Král zahrad a tohle jméno si vysloužil právem. Pod kapotou se totiž skrývá dvouválcový americký motor Briggs & Stratton Intek V-Twin 8240 s rozvodem OHV o výkonu 11,67 kW.

Základem traktoru je robustní ocelový nosný rám a zesílené litinové nápravy, takže bez problémů zvládne pracovat i v extrémní zátěži. Má stálý pohon všech 4 kol, který trumfuje zejména ve složitějším terénu. Elegantní dravec disponuje dvěma hydrostatickými převodovkami ovládanými jedním pedálem, což přináší absolutní suverenitu v každé situaci. Sekačka je spouštěna elektromagnetickou spojkou a má antiskalpovací kolečka, která zabraňují sdírání trávníku.

V základní výbavě je řada prvků, za které se třeba u automobilů připlácí. Jedná se například o tempomat, LED světlomety nebo palubní počítač s LCD displejem, kde je počítadlo motohodin, otáčkoměr, indikátor stavu baterie, servisní ukazatel, indikátor zaplnění koše, hodiny a ukazatel množství paliva.

Jednou z vychytávek je i systém Easy Memo, díky němuž si stroj pamatuje nastavení výšky sečení i po vypnutí. Po nastartování tak není nutné ji znovu nastavovat.

Má obrovský sběrný koš o objemu 360 litrů a nezastaví se před ničím. Lepší sekačku na trávu budete těžko hledat. Ale traktor, to zdaleka není jen sekání. S nejrůznějším příslušenstvím je tahle čtyřkolka využitelná po celý rok. Díky nastavitelnému sedadlu s komfortními loketními opěrkami se na něm sedí jako na trůnu. Nakonec, bez trůnu by přece nebyl král. A to tenhle traktor je.
 
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat