Letní koupání v čisté vodě

Letní koupání v čisté vodě

Opouštíte na týden dva svůj bazén a chcete, abyste v něm po návratu našli vodu stále křišťálově čistou? Pak máme pro vás čtyři jednoduché rady.

Zkontrolujte filtraci

Před odjezdem na dovolenou nebo v neděli z chalupy je vhodné zkontrolovat čistotu filtrační náplně v pískové filtraci a vyčistit filtrační košíčky ve skimmeru a v čerpadle filtrace. Neuškodí preventivně pískovou náplň řádně propláchnout. To lze snadno pouze otočením páky na čerpadlu filtrace. Pokud je však hodně znečištěná, raději ji vyměňte za novou. Pískové náplně jsou běžně k dostání v ceně kolem 250 korun za 25 kilogramů.

Vyčistěte bazén

Sesbírejte síťkou z hladiny všechny plovoucí nečistoty a dno bazénu důkladně vysajte bazénovým vysavačem. Je-li to nutné, očistěte i proužek nánosu, který se často tvoří na rozhraní stěny bazénu a vodní hladiny.

Věnujte se vodě

Testerem překontrolujte hodnotu pH a obsah chloru ve vodě a obojí upravte na požadovanou hodnotu. Aplikujte preventivně algicid, tedy přípravek proti tvorbě řas. Zajistěte, aby po dobu vaší nepřítomnosti měla voda stálý přísun správného množství chloru, který ji dezinfikuje. Ideální je k tomu použít plovoucí dávkovač, do kterého vložíte pomalu rozpustné tablety Chlor T.

A na závěr zakrýt…

Posledním krokem, který byste měli před odjezdem učinit, je zakrytí bazénu krycí plachtou. Tak vodu ochráníte před zbytečným znečištěním (prach, pyl, listí nebo hmyz) a dál snížíte případné nebezpečí jejího zakalení nebo zezelenání. Zajistěte, aby po dobu vaší nepřítomnosti písková filtrace automaticky alespoň jednou za den přefiltrovala celý objem vody v bazénu. Vyplatí se požádat někoho z rodiny nebo spolehlivého souseda, aby se občas zašel podívat, zda filtrace běží, jak má.

A je hotovo. Po návratu z cest byste měli mít vodu v bazénu stejně čistou, jako před odjezdem. Jen do ní skočit…

 

Vodní S.O.S.

Co dělat, když se voda zakalí?

To se někdy může stát. Náprava je jednoduchá:

Do vody vmíchejte flokulant, který kal vysráží do drobných vloček. Ty pak snadno odstraníte bazénovým vysavačem. Vodu důkladně přefiltrujte.

Co dělat, když voda začne zelenat?

Do bazénu vmíchejte rychle účinkující desinfekční prostředek, například Modrý blesk nebo Chlor Šok G a přidejte Flokul na vysrážení nečistot. Ty pak vysajte a vodu následně filtrujte, dokud není zase průzračná.

 

V bazénu je skvěle. Ale než se od něho na pár dní vzdálíte, vyplatí se věnovat mu chvilku času…

 

Posuvné zastřešení významně přispívá během nepřítomnosti rodiny k ochraně bazénu i vody v něm.

 

Bazén před odjezdem řádně vyčistěte a do vody aplikujeme speciální dlouhodobě působící dezinfekční přípravek, například Chlor T.

 

Po aplikaci dlouhodobě účinkujících přípravků na ochranu vody, bazén zakryjte plachtou.

Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat