Letní péče o bazénovou vodu

Letní péče o bazénovou vodu

Během horkého léta je každý rodinný bazén v plné permanenci. Do vody se však  logicky  dostává i spousta nežádoucích nečistot, jako jsou například zbytky opalovacích krémů, trávy, utonulý hmyz atd.
Letní péče o bazénovou vodu

Aby voda v bazénu zůstávala neustále křišťálově čistá a nezávadná, je třeba ji pravidelně dezinfikovat a chránit například před bakteriemi a řasami. Pomohou vám bazénové přípravky z komplexní řady osvědčené bazénové chemie AZURO, kterou najdete v naší nabídce.

K dispozici máme i přípravky na bázi aktivního kyslíku, které jsou vhodné do dětských bazénků a pro osoby s případnými alergiemi.

Za kvalitu ručíme

Naše řada bazénové chemie Azuro obsahuje všechny prostředky na komplexní ošetřování bazénové vody včetně testerů (kapkových i proužkových) a čisticích prostředků. Všechny mají zdravotní, hygienické i ekologické atesty a jsou vysoce účinné. Jejich používání je i díky srozumitelným návodům na obalech jednoduché. Pokud byste si přece jen nebyli jisti, v kterékoliv naší prodejně vám s používáním toho kterého přípravku rádi poradíme.

Odpovědi na nejčastější dotazy:

Co když se voda v bazénu zakalí?

Pomoc je snadná. Do vody vmícháme Azuro Flokul nebo Azuro Projasňovač, což je přípravek na srážení kalu do chuchvalců. Ty snadno vysajeme pomocí vysavače nečistot. Následně vodu filtrujeme, dokud není zase průzračná.

Co udělat, když voda začne zelenat?

To může nastat, když trošku zanedbáme pravidelnou a preventivní péči. Řešení je následující: Vmíchejte rychle účinkující přípravek na sražení nečistot, což může být například Azuro Chlor-šok nebo Azuro Modrý blesk a přidejte Azuro Flokul. Vzniklé chuchvalce vysajte a vodu přefiltrujte.

Co s bazénem před odjezdem?

Před odjezdem z víkendového pobytu na chalupě překontrolujte pH a obsah chlóru ve vodě a upravte přípravky Azuro pH plus nebo Azuro pH minus je na požadovanou hodnotu. Jako prevenci proti řasám je vhodné použít přípravek Azuro-ALG. Voda by měla mít i stálý přísun dezinfekčního prostředku, a to pomocí automatického dávkovače tekuté dezinfekce nebo plovoucího dávkovače, který naplníme chlorovými tabletami. Po dobu nepřítomnosti by filtrace měla celý obsah bazénu alespoň jednou za 24 hodin přefiltrovat. Máte-li souseda kamaráda, poproste ho, aby se obden zašel podívat, zda filtrace běží, jak má. Bazén zakryjte plachtou.

Zdá se vám, že filtrace má nižší výkon?

Moderní filtrační okruh má 3 čisticí úrovně:
I/ Sběrný koš ve skimmeru, který zachycuje hrubé nečistoty například listí, větvičky apod.
II/ Předfiltr u filtračního čerpadla na jemnější nečistoty.
III/ Filtrační písek ve filtrační nádobě, který účinně zachycuje i nejjemnější nečistoty.

Pokud se vám zdá, že průtok filtrací je pomalejší než obvykle, je potřeba všechny 3 čisticí stupně vyčistit: sběrný koš a předfiltr vysypete a písek propláchnete pomocí 6cestného ventilu. Zvažte výměnu pískové náplně – měla by se měnit za novou každou druhou sezónu.

I pískovou náplň, stejně jako bazénovou chemii a příslušenství, pořídíte v prodejnách nebo v e-shopu. 


Azuro Multi 5v1Azuro Chlor TrioQuick Check 4v1

Azuro Multi 5v1 – praktické multifunkční tablety které dezinfikují a změkčují vodu, flokulují, stabilizují pH a brání tvorbě řas.
Víceúčelový přípravek Azuro Chlor Trio používaný jako dezinfekční a vločkovací prostředek, který brání vzniku řas.
V našem sortimentu najdete i  proužkový tester Quick Check 4v1 na jednoduché a rychlé měření chloru, pH, stabilizátoru a alkality vody.

Mohlo by vás zajímat

Chlorová dezinfekce
Bezchlorová chemie
Testování vody
Bazénové soli
Doplňkové přípravky

Tipy pro vás

Azuro Chlor Šok G, 1 kg
530 Kč 139 Kč
Azuro Projasňovač, 1 l
390 Kč 299 Kč
Kapkový tester pH, Cl - 120 stanovení
660 Kč 429 Kč
329 Kč a 10 bodů
Azuro pH plus, 0,9 kg
250 Kč 185 Kč
Azuro Flokul, 1 l
250 Kč 185 Kč
Azuro ALG, 1 l
350 Kč 260 Kč