Zásoby dříví snadno a levně

Zásoby dříví snadno a levně

Podzimní období, které právě prožíváme, znamená pro mnoho z nás období dřiny a velkého fyzického vypětí, kdy se snažíme vytvořit co nejrychleji dostatečné zásoby palivového dřeva.

Většina z nás odsouvá štípání dřeva na poslední chvíli a potom se snaží dohnat, co se (ne)dá. To pak bereme do ruky sekeru a kalač a nekonečně dlouhé a úmorné hodiny se s nimi oháníme na zahradě. Výsledkem je omezená pohyblivost zad, zánět šlach horních končetin, zvýšený krevní tlak a trocha naštípaného dříví… Nakonec přistoupíme ke koupi už zpracovaného dříví, což není zrovna úsporné řešení.

Nic z toho ale není nutné. Hydraulické štípačky dřeva jsou uživatelsky příjemné, bezpečné a především až pětkrát rychlejší než sebezdatnější pracant se sekerou. Za jediné odpoledne je tak možné zpracovat zásobu na celou topnou sezonu. Kromě toho je snadná práce s robustními stroji, doprovázená charakteristickým praskotem a vůní dřeva, silně návyková.

Čím se řídit při výběru štípačky?

„V naší nabídce mají své místo horizontální i vertikální varianty štípaček. Při volbě mezi těmito dvěma možnostmi bychom si měli nejdříve ujasnit, kolik dřeva budeme během roku pravidelně zpracovávat, kde tak budeme činit a jaké máme možnosti uskladnění,“ říká produktový manažer Aleš Mostecký.

Horizontální štípačka disponuje tlakem 5 tun, což je více než dostatečná hodnota pro uživatele, kteří si dřevem přitápějí jako sekundárním zdrojem tepla. Výhodou je zde velice snadná obsluha, nižší hmotnost a menší rozměry, takže s uskladněním není žádný problém. S touto štípačkou lze zpracovat polena o délce více než půl metru.

 Vertikální štípačky jsou určeny pro zpracovávání většího objemu dřeva. V nabídce najdeme stroje 6t, 8t a 10t, které rozštípnou klády v o délce od 20 do 140 cm.

Všechny naše modely nesou hrdou značku PowerLog, jejíž jsme exkluzivním prodejcem. Tyto štípačky vynikají kvalitou materiálů a zpracování a „inteligencí“ stroje, tzn. jeho technickými řešeními, mobilitou, bezpečností a celkovým komfortem při práci. Samozřejmostí je robustní celokovová konstrukce, funkční kolečka pro případné přesuny, obouruční úchop, polohovací pracovní stůl, jenž umožňuje štípat polena v širokém rozpětí délky, nebo variabilní štípací klín, který dává na výběr, zda polena půlit, nebo rovnou čtvrtit.

 V současné době je o štípačky obrovský zájem. Není se co divit – vždyť za necelou čtvrthodinu zvládnou patnáct metrových polen, aniž by se jejich majitel zapotil. Nezapomínejme, že si štípačky pořizujeme pro ulehčení práce. Proto bychom měli vybírat u prověřených výrobců, kde nehrozí problémy s kvalitou a spolehlivostí. Vodítkem při výběru konkrétního stroje by měly být také garanční záruky a servisní možnosti. My jsme si s kvalitou našich štípaček natolik jistí, že si na ně můžeme dovolit dát nadstandardní sedmiletou záruční lhůtu.