Rady, Tipy – Bazény

Pořídili jste si bazén nebo uvažujete o jeho koupi? Pak se vám možná budou hodit následující informace…

Jak srovnat terén pod bazénem SWING?

Terén pod bazénem lze srovnat například velmi jemným pískem či hlínou, rozhodně však tak, aby se pod bazénem nevyskytovaly žádné jakkoliv ostřejší kamínky či jiné ostré předměty. Pod nafukovací bazén SWING a rámový bazén SWING máme v nabídce speciální podložky, které zabraňují poškození vašeho bazénu, napomáhají při ochraně proti plísním a jsou ochranou proti protržení či prorůstání trávy. Výrazně tak prodlužují životnost bazénu.

Kdy napustit bazén?

Pokud jde o nový bazén, tak kdykoliv mimo období velmi nízkých teplot či mrazů. Pokud jde o odzimování bazénu po zimě, pak v ty jarní dny, kdy jsou průměrné celodenní teploty vyšší než 10oC.
 
Napuštění bazénu

Jaká má být výška vratné trysky od hladiny bazénu?

Vzhledem k tomu, že drtivá většina zapuštěných bazénů v ČR a na Slovensku je venkovních, a vzhledem ke konstrukčně obvyklým (převažujícím) typům bazénů je potřeba počítat s tím, že bazény se po zimě odzimovávají. S výjimkou starých betonových bazénů, které už poněkud vyšly z módy, by neměl být žádný moderní bazén vypuštěn extra moc, natož do dna. Proto se tryska doporučuje umisťovat polohově i výškově tak, aby byla zachována kvalitní cirkulace vody, ale zároveň tak, aby nebylo nutné bazén upouštět víc než cca o 1/3 až ¼ jeho objemu. A protože u zazimovaného bazénu by trysky měly být vždy nad sníženou hladinou, bohatě stačí, když jsou při vhodném polohovém umístění 15 až 30 cm pod provozní hladinou vody (záleží samozřejmě na celkové hloubce bazénu).

Jaká má být výška hladiny vody v bazénu?

99 % českých bazénů jsou bazény se skimmerovým přelivem (nepočítáme do toho samozřejmě nafukovací bazény Swing), u nichž hladina vody by měla být udržována do minimálně ½ skimmerového otvoru.

Co je třeba dokoupit k bazénům Azuro Vario, aby byly plně funkční?

Pokud jste si tedy již vybrali podle svého vkusu jeden z několika druhů bazénových fólií a geotextilní podložku, nezbytností je odpovídající písková filtrace a bazénové schůdky. Veškeré další bazénové příslušenství pak slouží tomu, abyste si, pokud si přejete, nakombinovali svobodně takový „mix pohodlí“ a komfortu, jaký chcete. Můžete si svůj bazén dovybavit například solární plachtoutepelným čerpadlem, solárním ohřevem, přenosným zastřešením, krycí plachtou, poloautomatickým či automatickým bazénovým vysavačem … na výběr máme spousty produktů, která vám koupání a pobyt u bazénu velmi zpříjemní. Až třeba po novinku – LED osvětlení kolem celého bazénu, díky kterému si u svého bazénu můžete „vykouzlit“ naprosto úchvatnou večerní a noční atmosféru (k dispozici pro kruhové bazény o průměru 3,6 a 4,6 metru).

Jakou sůl mohu použít do bazénu?

Doporučujeme vysokoprocentní bazénovou sůl (obsahující 99,6 % NaCl) bez příměsí a nečistot nebo – ještě kvalitnější - vysokoprocentní mořskou sůl bez příměsí a nečistot. Naše mimořádně kvalitní mořská sůl je těžena z oceánu u pobřeží Austrálie. Tam také probíhá její prvotní sušení a zpracování před dovozem do Evropy.

Jak vyměním fólii v bazénu Azuro?

Nejlepší cestou je obrátit se v případě potřeby výměny fólie na naše specialisty, kteří vám fólii vymění rychle, odborně a spolehlivě. Pokud se však rozhodnete vyměnit si fólii sami, dbejte pokynů v návodu.

Jak najít díru v bazénu?

U bazénů Swing a Azuro je třeba provést pečlivou optickou kontrolu vnitřní a vnější stěny bazénu. U bazénů luxusních, zapuštěných celých do země, se využije – za pomoci našich bazénových techniků – speciální detektory úniku vody, které jsou schopny lokalizovat místo pravděpodobného úniku. Detektory nefungují v řadě případů u plastových bazénů, ale u ostatních konstrukčních typů fungují spolehlivě.

Kdy opravit betonový bazén?

Vzhledem k tomu, že betonové bazény již patří spíše minulosti, doporučujeme přehodnotit rozměr bazénu a do stávající jámy si nechat profesionálně uložit bazén nový – monolitický. Například keramický nebo sklokompozitní.

Jak vypustit bazén až do dna?

Nadzemní bazény Swing a Azuro lze vypustit bez problémů, přičemž při vypouštění bazénu Swing je potřeba bazén zabezpečit proti nežádoucím deformacím.

V případě bazénů zapuštěných se doporučuje vypouštět je do dna až po poradě s dodavatelem či výrobcem daného typu bazénu, případně realizovat vypuštění bazénu za jejich asistence. Vzhledem k nespočtu konstrukčních řešení zapuštěných bazénů není možné dát nějaký obecný, paušální návod k úplnému vypuštění bazénu do dna svépomocí.
Co se týče bazénů Azuro, zapuštěných do země: pokud byl bazén postaven striktně podle doporučení výrobce (jde zejména o obbetonování bazénu), platí to samé, co bylo výše uvedeno pro zapuštěné bazény. Totiž nejprve se poradit.
Přihlásit se
Uživatel nepřihlášený
Registrovat